21 Ağustos 2019 - Çarçamba / 12:57
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’dan açıklama

Ramazan Bayramını memleketi Merzifon da geçiren MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman memleketi Merzifon da bir dizi ziyaretlerd..
Bu haber 6 yıl önce eklenmiş

Ramazan Bayramını memleketi Merzifon da geçiren MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman memleketi Merzifon da bir dizi ziyaretlerde bulundu.  Büyükataman, Bayramın 3.günü Merzifon MHP İlçe binasında ve Merzifon Ülkü Ocağında düzenlenen bayramlaşma programlarına  katıldı.  Merzifon Ülkü ocağını da ziyaret eden Büyükataman, burada gençlerle bayramlaşıp, Merzifon Ülkü Ocağının çalışmaları hakkında da Merzifon Ülkü Ocağı Başkanı Mustafa Kablan’dan ve Yönetim kurulu üyelerinden bilgiler aldı. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Merzifon Ülkü Ocağının örnek bir Ocak olduğunu, faaliyetlerinden ötürü ve Merzifon Ülkü Ocağı Binasının yerinin kendi mülkü olmasından ötürü tebrik etti.  Bayramlaşma  programlarının ardından arife günü, Babası vefat  eden Merzifon MHP eski  ilçe Başkanı Haşim Şavşet’e evinde taziye ziyaretinde bulundu.  Büyükataman  akşam saatlerinde ise Merzifon Ülkü Ocağı eski başkanı Murat Kafkas Yılmaz’ın oğlu Türkşad Yılmaz’ın sünnet düğününe katıldı.

Milliyetçi Hareket Partililerinin ve Ülkücülerin Bayramını kutlayan ve bu mübarek günlerin birliğimize hayırlara vesile olmasını temenni eden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bayram münasebetiyle geldiği memleketi Merzifon MHP İlçe Teşkilatında partililere seslenerek Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini ve kaos ortamının olduğunu belirtti.

Büyükataman, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin sevgi ve başarı dilekleri ile Mübarek Ramazan bayramının Milletimizin birliğine ve kardeşliğine vesile olmasını dilediğini siz dava arkadaşlarımıza ve Ülküdaşlarıma İletiyorum “ dedi. MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman şu ifadeleri kullandı: “ Hamdolsun bir bayram günü yine birlikteyiz, bu bayram gününde memleketim Merzifon da Ülküdaşlarımla birlikte olmanın mutluğunu yaşıyorum. Bugün bayram sevincini yaşarken Gönül isterdi ki keşke burada toplum olarak gelecek ile ilgili içimizi karartan değil aydınlatan sohbetler edebilseydik.” dedi.

Büyük Orta Doğu Projesi (BOP)

AKP’nin uyguladığı politikalarla, Toplum hiçbir dönemde olmadığı gibi gergin ve uyguladıkları siyaset tarzı kutuplaşmayı ve çatışmayı tetikliyor diyen Büyükataman, “ Ülke 11 yıldır uyguladıkları politikayla her alanda kan kaybediyor. AKP, 2002 seçimlerinden önce kurguladıkları adına Büyük Orta Doğu Projesi dedikleri asırlık projeleri olan BOP’u uygulamaya çalışıyor. BOP’ un adım adım sistemli bir şekilde hayata geçirildiğine şahit oluyoruz. Projenin eş başkanı Türkiye Cumhuriyet’inin başbakanıdır. Bu projeye uygun Yeni Türkiye hayata geçirilmek istendi. Çok kültürlü, çok kimlikli, çok dilli, çok uluslu, etnik ve inanç temelinde ayrıştırılmış, bölünmüş birbirine husumet duyan bir Türkiye. Böyle bir Türkiye Projesini hayata geçirmek için 2002 seçimlerinde bu ekip iktidara getirildi. Bu proje bitene kadar bu ekibin iktidarda kalması kararlaştırıldı. Bu ekip Türkiye Cumhuriyetini değiştirip, dönüştürmeyi amaçlıyor”  dedi.

TSK VE ERGENEKON

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Cumhuriyetle eş değer Türkiye Cumhuriyetinin bütün kurumlarının ele geçirilmesi amaçlandı. Birer birerde ele geçirilmeye sarf ediliyor. Başımızda bulunanlar sanki memleketi işgal edenler gibi hareket ediyorlar. Ülkeyi kontrol edilebilir kadrolardan meydana getirip adete fetih anlayışıyla kurumlara saldırıyorlar, ele geçiremediklerini ise toplumda itibarsızlaştırıp tartışılır hale getiriyorlar, tıpkı TSK’ya yaptıkları gibi. Rövanş ve öç alma duygusuyla hareket ediyorlar. Peygamber ocağı TSK’yı neyazık ki tartışılır bir noktaya getirip amaçlarına ulaştılar. En son adına Ergenekon dedikleri ve her gün birilerini ilave ettikleri, adete arap saçına döndürdükleri, içeride yatanların bile suçunu bilmediği düzmece iddialarla yargılandılar. Verilen cezalar kamuoyunda hukukun, adaletin sorgulanmasına vesile oldu. Türkiye Cumhuriyetinde maalesef adalete duyulan güven duygusu azalmış, hukuka ve vicdanlara artık itibar edilmez hale gelmiştir.” İfadelerini kullandı.

AÇILIM VE İHANET YIKIM PROJESİ

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Ülkenin adım adım felakete götürüldüğünü ifade eden Büyükataman, Adına önce Kürt açılımı dediler, tepki üzerine demokratik açılım akabinde Kardeşlik projesi diye takdim ettikleri yıkım projesi adım adım hayata geçiriliyor” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bu projenin asıl amacı birlikte bin yıldır yaşadığımız Türk milleti ailesini etnik olarak ayrıştırıp, kardeşliğimizi ve birliğimizi bozmaktır. Bu proje ihanet projesidir. Bu proje ihanet senaryosudur. Türk milliyetçileri bunları ifade edince bizleri paranoyaklıkla suçlayıp meseleyi hafife alıp işi sulandırıyorlar. Bölücü başıyla kandille her aşamada pazarlık yapıyorlar. Oslada deşifre oldular. Binlerce inşamızın katiliyle pazarlık yaptılar. En son dört aşamalı olan plan ve programda mutabakata vardılar. Anlaşma maddelerini kamuoyuna PKK ele başı Murat Karayılanla kamuoyuna deklare ettiler.1.aşama önce ateşkes sonra geri çekilme, 2.aşama yasal düzenlemeler, 3.aşama normalleşmeyle, bölücü başına ev hapsi daha sonra genel af. Bu şekilde topluma hazmettire hazmettirte adımlar atıyorlar. Gelinen noktada ise silah bırakmadılar, geride çekilmediler. Tam tersi oldu, TSK’yı geri çektiler, TSK’ya ait karakolları boşalttılar. Bu sayede PKK doğuda asayiş ve kimlik kontrolü yapmaya başladı. AKP Habur rezaleti sonrası, toplumdan tepki görünce, yıkım projesini zaman yaydılar.

Türkiye Cumhuriyetinin yetkilileri ve savcıları ise milletin yüreğine su serpecek bir adım atmıyorlar. Bu kadar onursuz bir dönemi bu millet hiç yaşamadı. Bu büyük millete bu zulmü yaşatan AKP’dir.” İfadelerini kullandı.

YENİ ANAYASA

Mecliste Anayasa yapım komisyonu kuruldu. MHP milletin ihtiyacını karşılayacak bir Anayasa için Anayasa uzlaşma komisyonuna dahil oldu. MHP Anayasa metin uzlaşmasını meclisten partilerin anlaşarak çıkmasını istiyor ve gayret ediyor. AKP ise kendi hazırladığı Anayasayı hayata geçirmek istiyor. Yeni Anayasa çok uluslu, çok kimlikli, çok dilli bir anayasa yapmak istiyorlar. Kürt ulusu yeni bir kimlikmiş gibi Anayasaya koymak istiyorlar. PKK’nın 15 ekime kadar verdiği süreyi ise Demokratikleşme paketi ile idare edip, meseleyi, 2014 yılında 30 mart da yapılacak mahalli ve idari seçimler sonrasına bırakmanın hesabındalar.

PKK VE 4 PARÇALI KÜRT BÖLGESİ

Büyükataman, PKK, Türkiye’den, Iraktan, Suriye’den ve İrandan koparılacak toprak parçasıyla 4 parçalı kürdistanı kurmak istiyor. Türk milliyetçileri PKK’nın bu maksatla kurulduğunu önceden söylemişti. 18 ağustosta Erbil de son kürt konferansını toplayacaklar. Bu projeye uygun adım atıyorlar. İlk konferansını 23 ağustosta Ankara da topladılar. İkincisini Diyarbakır da, üçüncüsünü ise Brüksel de topladılar. En iddialısı ise dördüncüsünü 18 ağustosta, bütün Kürtlerin temsilcisiyiz iddiasıyla Erbil de toplayacaklar. Niyetlerini ve amaçlarını da açık açık söyleyip gizlemiyorlar. Bütün bu gelişmelerde hükümet eliyle destekleniyor dedi.

30 MART 2014 MAHALLİ VE İDARİ SEÇİMLER

Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Tüm bu olumsuz gelişmeler dikkate alındığında 30 mart 2014 yılında yapılacak olan Mahalli ve idari yerel seçimler çok anlamlı hale geldi. Milletimizin vereceği karar istiklalimizi, doğrudan ilgilendirecek önemli bir karar olacak. AKP tasfiye olmazsa Türkiye tasfiye olacak. Gelinen nokta Türk milliyetçilerinin bu seçimlerde başarılı olmaya mahkum olmasıdır. Bu seçimlerde netice almak zorundayız. Bu ülkenin yarınları ve bölünmez bütünlüğü konusunda endişesi olanların, siyasi tercihi geçmişte ne olursa olsun. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü konusunda, tek ortak paydada AKP’nin tasfiyesi noktasında birleşmeliyiz. Bütün arkadaşlarımız bu hassasiyetle hareket etmelidir. Merzifon’un bu hareket de özel bir yeri vardır. MHP’ye büyük katkıları olmuştur. Ateşten gömleğin yaşandığı yıllarda Yiğitçe mücadele etmiştir. Bu dönem bu hizmetlerinin karşılığını 30 mart 2014 de 3 hilali Merzifon belediyesine dikeceğinize canı gönülden inanıyorum” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’yı 4,5 Ayda 200 Bin Kişi Ziyaret ..  
  Acar’a TEMA Vakfından Ziyaret..  
  Şemsettin Dümen: Gelin Bir Memur Paketi Hazır..  
  İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı Gerçek..  
  Sultan 2. Beyazıt Han’ın Rölyefi Hediye Edild..  
  Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz 2019..  
  Göynücek ve Hamamözü Malmüdürlükleri Otomasyo..  
  Amasya’mızın Münbit Toprakları Suya Kavuştu..  
  Rektör Elmacı’dan Başkan Sarı’ya ziyaret..  
  Başkan Sarı, Ergonaş Baba Festivalinde Hemşer..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.