26 Mayıs 2019 - Pazar / 03:50
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Minik eller mısırlı çocuklar için sema’ya açıldı

Suluova İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Sezon Finali programında sahne alan 300 minik öğrenci, katılanlara ilahiler, ezan,..
Bu haber 5 yıl önce eklenmiş

Suluova İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Sezon Finali programında sahne alan 300 minik öğrenci, katılanlara ilahiler, ezan, namaz, semazen gösterileri ve çeşitli skeçlerden oluşan muhteşem bir sunum yaptıktan sonra Suriyeli ve Mısırlı çocuklar için Sema’ya el açarak dua ettiler. TRT'nin de yayın yaptığı muhteşem programda minik öğrencilerin duaları tüm dünya insanlarına ulaştı. 

Belediye Anfi Tiyatroda düzenlenen ve yaklaşık 5 bin kişinin katılarak büyük bir ilgi ve beğeni ile izlediği sezon finali programı organizasyonu, dolu dolu içeriği ve gösterilen yoğun ilgisiyle bu konjöktürde düzenlenecek programlar için örnek teşkil etti.

Eğiticileri olan ilçe müftülüğümüz din görevlileri tarafından 2 ay boyunca Yaz Kur’an Kurslarında Kur’an-ı Kerim ve çeşitli dini bilgiler başta olmak üzere bir çok eğitim ve öğretime tabi tutulan minik öğrenciler, kurslarda edindikleri bilgi ve becerilerini Anfi tiyatroyu tıklım tıklım dolduran yaklaşık 5 bin kişiye başarılı ve etkili bir performansla sergilerken, ortaya koydukları disiplinli ve özverili sunumları, rengarenk kıyafetleri, verdikleri dini içerikli mesajlar ile Suriye ve Mısır başta olmak üzere dünya üzerindeki Müslüman çocuklar için yaptıkları dualarla tüm izleyicileri kendilerine hayran bıraktılar.

Bakanlık kararnamesiyle Ankara’ya ataması gerçekleştiği için ilçemizden ayrılacak olan Kaymakamımız Harun Sarıfakıoğulları programda yaptığı konuşmasında, büyük bir hayranlıkla minik öğrencileri izlediğini, çok beğendiğini ve etkilendiğini belirterek tebrik etti.

İlçe halkımıza yönelik duygusal bir konuşma da yaparak veda eden Sarıfakıoğulları, “görevim boyunca daima hep hak ve adaletten yana oldum ve bu yönde hizmet etmeye çalıştım. Yapılan ve yapılacak olan çalışmaları kolay kılmaya gayret ettik. İnanın Suluova’da görev yapmaktan ve sizlerle birlikte yaşamaktan gurur duydum. Suluovalıları hayatım boyunca hiç unutmayacağım. Sizlerle acı ve sevinci hep beraber yaşadık. İnanın sizlerden ayrıldığım için de çok üzüntülüyüm. Yüce Rabbim bizleri yarın ahirette de buluştursun. Hakkınızı helal edin” dedi.

Miniklerin performansından son derece etkilendiğini ifade ederek gözlerinden öptüğünü belirten AK Parti Amasya Milletvekili Dr. Avni Erdemir, "günahsız ve masum kalplerinizle dini bilgilerinizi sergileyip İslam dünyası için dua ettiniz. Sizlerin o güzel dualarınız bizlerin de duası olsun. Mısır'da, Suriye'de zulüm gören kardeşleriniz için ettiğiniz dualarınız bizim de duamız olsun. İnşallah dualarınız ve dualarımız İslam aleminin barış ve huzura kavuşmasına vesile olacak" dedi.

İl Müftüsü İsmail İpek ise, başarılı bir eğitim döneminden sonra çocukların aldıkları dini eğitimleri etkili bir şekilde sergilediklerini söyleyerek, minik öğrencileri tebrik edip, emeği geçen ilçe müftülüğüne, din görevlilerine, ailelere ve öğrencilere teşekkür etti.

Yapılan programı ve kurs öğrencilerinin sunumlarını çok beğendiğini ve başarılı bulduğunu belirten Corum İl Müftüsü Mehmet Aşık ise, “bu inançlı nesilleri yarın ahirette de Yüce Allah bize komşu eyler inşallah” dedi.

Düzenlenen geceye katılan eski Amasya milletvekillerinden ve eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve önceki dönem Amasya Belediye Başkanı olan İsmet Özarslan, kurs öğrencilerinin ortaya koyduğu etkili sunumlarından dolayı kutlayarak programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Mahmut Boz'da yaptığı etkili konuşmasında, "ne mutlu yüreği iman dolu bu çocuklarımıza ve ona sahip bizlere. İnşallah bu genç imanlı nesillerle beraber tüm dünyadaki zulüm sona erecek. Bizler “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir ecdadın torunlarıyız. Bizler insanlığa huzur ve mutluluk getiren bir medeniyetin sahibiyiz. Bu gün Mısır’da, Suriye de, Arakan da, Filistin de ve Doğu Türkistan da zulüm altında inleyen insanlara bu acıları yaşatan ve çocukları bile öldüren adi korkan o zalimlere sesleniyorum; ey zalimler ! ey firavunlar ! ey dilsiz şeytanlar ! siz istemezseniz de vallahi de billahi zafer İslam’ındır” dedi.

"Çocuklarımızı cami ve kurslarda vereceğimiz dini donanımlarla hayata hazırlama amacındayız" diyen İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, “2 aylık yaz dönemi boyunca ilçemizdeki 96 cami ve Kur'an kursunda 152 din görevlimiz nezaretinde toplam 3 bin çocuğumuz dini bilgilerin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundular. Allah’ı sevmenin yolu ve din eğitimini almanın yolu Kur’an Kurslarında alınacak eğitimlere bağlıdır. Buralarda aldığımız eğitimler kalıcı oluyor ve hayatımız boyunca uyguluyoruz. Kurslarımız son derece verimli geçmiş olup ilgi ve alaka her geçen yıl daha da artmaktadır. Bu kurslarımızda emeği geçen ailelerimize, din görevlilerimize, kurum, kuruluş, sivil toplum örgütlerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Eski Suluova Belediye Başkanlarından Bahattin Çinpolat, Amasya İlahiyat Fakültesi Dekanı Şuayip Özdemir, Amasya İl Müftü Yardımcısı Adem Ayrancı, Merzifon Polis Okulu Müdürü Hüseyin Işık, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Korkmaz ve çok sayıda protokol mensupları ile 5 bin kadar ilçe halkının da katıldığı programın sonunda kurslara katılan çocuklar içerisinden 5 vakit namazını aksatmadan camide kılan 16 minik öğrenciye ödül olarak birer adet bisiklet hediye edildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.