25 Haziran 2019 - Salı / 21:11
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Eğitim toplumumuzun öncelikli meselesidir

Vali İ. Halil Çomaktekin Göynücek ilçemizde yapımı tamamlanan 65 Bin Dev Öğrenci Dudu Uzun Ortaöğretim Pansiyonu ile İmam Hatip Ortaokulu binalarının ..
Bu haber 5 yıl önce eklenmiş

Vali İ. Halil Çomaktekin Göynücek ilçemizde yapımı tamamlanan 65 Bin Dev Öğrenci Dudu Uzun Ortaöğretim Pansiyonu ile İmam Hatip Ortaokulu binalarının açılış törenine katıldı.

Vali Çomaktekin Göynücek programı kapsamında ilk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek, ilçe hakkında Kaymakam Bekir Cansız’dan bilgi aldı. Daha sonra yapılan açılış törenine Amasya Milletvekili Avni Erdemir, Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya, İlçe Kaymakamı Bekir Cansız, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak hayırsever bir vatandaş tarafından yapımı tamamlanan 65 Bin Dev Öğrenci Dudu Uzun Ortaöğretim Pansiyonunun açılışı yapıldı. Buradaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından mehter gösterisi sergilendi. Daha sonra İlçe Belediye Başkanı Talip Alabuğa, İlçe Kaymakamı Bekir Cansız ve Amasya Milletvekili Avni Erdemir birer konuşma yaparak hizmete açılan ortaöğretim pansiyonunun ilçemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulunarak, binayı annesi Dudu Uzun adına yaptıran Zekeriya Uzun’a teşekkür ettiler. Hayırsever Zekeriya Uzun ise yaptığı konuşmada, merhume annesi Dudu Uzun’un anısını yaşatmak için devletimizin de katkılarıyla bu pansiyonu yaptırdığını belirterek, bu pansiyonun bir çok gencimizin iyi bir ortamda barınmasını sağlayacağını ve bu durumun da kendilerini de son derece mutlu ettiğini ifade etti.

EĞİTİM HER KESİMİN YAKINDAN İLGİLENMESİ GEREKEN ÖNCELİKLİ BİR MESELEDİR

Son konuşmayı yapan Vali İ. Halil Çomaktekin ise, hayırsever vatandaşlar eliyle yaptırılan böyle güzel yatırımların hizmete girmesinin ayrı bir anlam taşıdığını vurgulayarak şunları kaydetti: “Eğitim toplumlar için çok önemli konudur. Güçlü toplumlar, birlik ve beraberliğini sağlayan toplumlar iyi eğitilmiş insanlar sayesinde olur. Bu nedenle insanlarımıza en iyi şekilde eğitim vermeliyiz. Devletimizin eğitime ayırdığı bütçelerde son yıllarda ciddi artışlar var. Bunların yansımalarını da Anadolu’nun her tarafında, en ücra köşesinde de görüyoruz. Eğitim sadece devletin meselesi değil, topyekûn hepimizin yakından ilgilenmesi ve destek vermesi gereken bir meselesidir.

HAYIRSEVER VATANDAŞLARIMIZIN KATKILARI BİZLERİ AYRICA MUTLU EDİYOR

Ülkemizdeki öğrenci sayısına baktığımızda, batıda bazı gelişmiş ülkelerin genel nüfusundan fazla olduğunu görüyoruz. Böylesine dinamik ve güçlü bir toplumumuz var. Bu nedenle devlet-vatandaş-hayırsever çok kuvvetli bir şekilde eğitim alanında dayanışma sergilememiz gerekir. Hayırsever vatandaşlarımızın yatırımlarını en fazla eğitim alanında yaptıklarını memnuniyetle görüyoruz. En güzel örneğini bugün burada yaşıyoruz. Devletimizin de sunmuş olduğu katkıyla Zekeriya Uzun isimli hayırseverimiz böylesine modern bir binanın kısa sürede tamamlanması için destek sağlıyor ve bu güzel eser ortaya çıkıyor. Kendisini tebrik ediyor ve bu eserin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Vali İ. Halil Çomaktekin hayırsever Zekeriya Uzun’a teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Ortaöğretim Pansiyonunun açılışı protokol üyeleri tarafından yapıldı ve pansiyon gezilerek, özellikleri hakkında bilgi alındı.

Törenin ardından Göynücek İmam Hatip Ortaokulunun açılışı Vali Çomaktekin ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Okulu gezen Vali İ. Halil Çomaktekin yetkililerden bilgi aldı ve sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Varol’dan Teşekkür..  
  Başkan Sarı Ankara’dan Gelen Misafirlerini Ağ..  
  Yargıtay Üyeleri Boraboy Gölü Tabiat Parkında..  
  Özgün’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyare..  
  “Milli Mücadele Yolunda Amasya” Konulu Konfer..  
  Amasya Tamiminin 100. Yılı Kutlandı..  
  Milli İrade ve Milli İstiklal Konulu Panel Ve..  
  TBMM Başkanı Şentop, Cuma Namazının Ardından ..  
  Belediye Başkanı Sarı’ya Yargıtay’dan Ziyaret..  
  İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Yardım Eğitimiyle..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.