21 Ağustos 2019 - Çarçamba / 12:10
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

529 Mücahit Mısır’da idam ediliyor

Amasya Genç Memur Sen Başkanı Yunus Macit yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Mısır’da darbe ve darbecilerin katliamları durmaksızın devam ed..
Bu haber 5 yıl önce eklenmiş

Amasya Genç Memur Sen Başkanı Yunus Macit yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Mısır’da darbe ve darbecilerin katliamları durmaksızın devam ediyor. Ama biz biliyor ve inanıyoruz ki “Zulüm asla ebedi olamaz! Kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır.” İnsan yalnızca söylediklerinden değil, sustuklarından da sorumludur. Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır. Mısırdaki idam kararları öncelikle 'hukuki' değildir. İnsanlar kademe kademe bütün dünyanın gözleri önünde öldürülüyor. Çocuklar katlediliyor, keskin nişancılarla masumlar sokak ortasında vurulurken en son darbeye karşı çıktığı için yüzlerce kişiye idam kararı veriliyor. Bu durum şunu açıkça ortaya çıkarmıştır ki, insan hakları örgütleri, uluslararası kurumlar, ya en büyük ihaneti içindedirler ya da artık bu örgütler iflas etmiş durumdadır. Düşünce değişimi yapmaya çalışan İhvan Hareketini terörist gibi gösterme yarışı başladı. Mısır'da darbe hükümeti 'İsrail'in bile yapmadığını yaptı'. İdamlar 'hukuki' değil, üstelik görülmüştür ki hukuk bunların işi değil. Artık bunların vereceği kararlar şaibeli olacaktır. Bunlar insana ve insanlığa değil güce hizmet ediyorlar. Bu idam kararları islam dünyasının/ümmetin acil tepkisi ile engellenebilir.

İslam dünyası acil toplanmalı. Tepkisini daha ciddi göstermeli. İKÖ ve Arap Birliği gibi örgütler toplanıp ciddi yaptırımlar ortaya koyabilirse idamlar önlenebilir. Maalesef bu tepki sadece Türkiye'de belirgin şekilde verilmekte olup, diğer Müslüman ülkelerden ses çıkmamaktadır. İslam dünyası Aslanların saldırısına uğramış buffalo sürüsü gibi. Son olarak önemli bir noktanın altının çizilmesi gerekir. Eğer Mısır'daki bu karar uygulamaya konur ve tepki gösterilmezse bu durum artık Mısırla kalmayacak ve bütün İslam Dünyası'na sıçrayacaktır. Mısır ile sınırlı kalsa bile tarihte büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu topraklar gelecekte büyük katliamlara sahne olacaktır.

Ancak bütün bunlara rağmen bizler salt bir iman ile inanıyoruz ki otoritesi yalnız Allah olanlar asla yenilmeyecektir. Ancak Hıristiyanlar, Yahudiler ve Mecusiler birleşmiş sadece Müslümanları öldürüyorlar. Bizler ise çeşitli fırkalara ayrılmış durumdayız. Bütün bu ölümler bizim için ibretlik değil mi? Ve bütün bunlardan yarın ahiret gününde hesaba çekileceğimizi bilmiyor muyuz? Yaratılış gayemiz olan Allah’a kulluğu unutup, başka hayallere dalarak neden hem dünyamızı hemde ahretimizi yok etme çabasındayız. Mısır’da idam kararı verilen kardeşlerimiz bu kararı duyduklarında üzülmediler. Tam aksine sevindiler ve Allah’a şükrettiler. Biliyorlar ki bu bir son değil. İnanıyorlar ki bu bir kayıp değil.

Şimdi bizler bu ülkenin gençleri olarak, maneviyatına bağlı, tarihini ve kültürünü iyi bilen ve Hakkın hakim olduğu yeni bir dünyanın kurucusu olmaya gönüllü olan gençler olarak hem kendi nefsimize hemde bütün Müslüman aleme ve sonrasında bütün insanlığa sesleniyoruz. Susmayın harekete geçin ve bu idamları, bu katliamları durdurun. Bilinsin ki bu çaba ile kurtulan bu çabayı verenler olacaktır. Allah mutlaka nurunu tamamlayacak, yeryüzüne adalet hakim olacaktır. Bizlerin çabası ise bu yolda tarafımızı belirlemekten ibarettir.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’yı 4,5 Ayda 200 Bin Kişi Ziyaret ..  
  Acar’a TEMA Vakfından Ziyaret..  
  Şemsettin Dümen: Gelin Bir Memur Paketi Hazır..  
  İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı Gerçek..  
  Sultan 2. Beyazıt Han’ın Rölyefi Hediye Edild..  
  Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz 2019..  
  Göynücek ve Hamamözü Malmüdürlükleri Otomasyo..  
  Amasya’mızın Münbit Toprakları Suya Kavuştu..  
  Rektör Elmacı’dan Başkan Sarı’ya ziyaret..  
  Başkan Sarı, Ergonaş Baba Festivalinde Hemşer..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.