16 Nisan 2021 - Cuma / 13:59
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Murat Nehri Havzası Projesi Uygulayıcılarından Bölge Müdürlüğümüze Ziyaret

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi tanıtım programları kapsamında Elazığ, Bingöl ve Muş illerinden proje köylerinde yaşayan köylülerin ve proj..
Bu haber 5 yıl önce eklenmiş

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi tanıtım programları kapsamında Elazığ, Bingöl ve Muş illerinden proje köylerinde yaşayan köylülerin ve projede görev yapan teknik personellerin daha önce Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı birlikte uygulamış olduğu Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi uygulamalarının yerinde görülmesi ve bilgilendirilmesi  amacıyla; Çorum, Tokat ve Amasya İllerine bir arazi gezisi programı düzenlendi.

Teknik geziye; OGM Sorumlusu Planlama  ve Koordinasyon Şube Müdürü  M. Metin  Avşaroğlu, ORKÖY Destekleme Şube Müdürü Kaan Toptan, Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Proje Sorumlusu Oğuz Kaan Nariçi, Proje Yardımcı Danışmanı Şahin İncedemiroğlu , Proje danışmanları 78 çiftçi katıldı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğünden Etüt Proje Başmühendisi Ayşe Çakmak ve Teknik Personeller; Ali Coşkun, Tacim Karakıl, Atilla Rıza Doğangül eşlik ettiler.

12 Ekim 2015 Muş, Bingöl ve Elazığ’dan Proje kapsamında yararlandırılan vatandaşlar ve Projede görevli Teknik Personelin katılımıyla başlayan teknik gezi başkaca illerde yürütülen Anadolu Su havzaları Rehabilitasyon projelerinin yerinde görülmesi, işitsel ve görsel olarak uygulamaların incelenmesi, edinilecek bilgi ve tecrübelerin uygulamalarında pratiğe dönüştürülmesini hedeflemektedir.

Kafile;13 Ekim 2015 Çorum Orman İşletme Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğünün yapmış olduğu  Çorum İli Ortaköy ASHR Projesi 14 Ekim 2015 Gezi ekibinin Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne ziyaretinde Bölge Müdürümüz Yaşar Sarı; Bölgemiz Ormancılığı ve gezi programında olan projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Ardından SALHAN 1 Projesi Amasya; Kamışlı, Kuyu, Çaybaşı, Pekmezci Köyleri Ağaçlandırma Çalışmaları ve Tarım İl Müdürlüğü çalışmaları 15 Ekim 2015 Tokat; Kızık Göleti Mikro havzası merkez ilçe Karkıncık ve Kızık köyleri mevkii, Bedirkale Mikrohavzası merkez Bedirkale ve Çubuklu Köylerinde yapılan çalışmalar yerinde görüldü ve bilgi alışverişinde  bulunuldu. Program dahilinde incelemelerin ardından gezi ekibi  bölgelerine hareket ederek gezi sonlandırıldı.

Murat Nehri Havzası Projesi Nedir

Proje Murat Nehri su havzasında yer alan Elazığ, Muş ve Bingöl illerinde doğal kaynak bozunumun önüne geçerek, bu bölgede yaşayanların yoksulluklarını azaltmayı amaçlamaktadır.

Projenin kalkınma amacı ise Murat Nehri Havzasında seçilen MH’larda doğal kaynak tabanının rehabilitasyonu, sürdürülebilir kullanımı ile yağış ve kuraklığa karşı dayanıklılıklarının artırılması organik tarım yapılması ve  faaliyetlerinin desteklenmesi, bu çalışmaların ülke geneline yaygınlaştırılması ve AB nitrat direktifinin uygulanmasına katkı sağlanması amaçlamaktadır.

 Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Pideler Bizden Dualar Sizden..  
  Personele Protokol Kuralları ve İletişim Semi..  
  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleşti..  
  Elçin Tekstil Firmasına Ziyaret..  
  Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ..  
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu..  
  Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı..  
  Asırlık Gelenek Devam Ediyor..  
  Başkan Kırlangıç’tan Merzifon TSO'ya Ziyaret..  
  En Kısa Sürede Dağıtımı Yapacağız..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.