21 Ağustos 2019 - Çarçamba / 12:09
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Her zaman yanınızdayız

Ak Parti Amasya il Başkanı Mehmet ÜNEK, Ak Parti doğumdan, emekliye kadar milletimiz için hizmet ve proje üretmiş, hayatının her an yanında olmuş, pro..
Bu haber 3 yıl önce eklenmiş

Ak Parti Amasya il Başkanı Mehmet ÜNEK, Ak Parti doğumdan, emekliye kadar milletimiz için hizmet ve proje üretmiş, hayatının her an yanında olmuş, projeler üretmeye de devam edecektir. AK Parti ülkemizin istikrarının, geleceğinin garantisidir dedi.

ÜNEK, açıklamasına şu şekilde devam etti.

DOĞUMDA

Anne ve babalara doğum hediyesi bizden. Dünya’ya gözlerini açan ilk çocuğa 300 TL, ikinci çocuğa 400 TL, üçüncü çocuğa 600 TL doğum hediyesi veriyoruz. Kadın işçi ve memurlara doğum sonrası yeni kolaylıklar getiriyoruz. İlk çocukta 2, ikincide 4,üçüncü çocukta 6 ay yarı zamanlı çalışılacak, âmâ tam maaş alınacaktır. Kadın işçiye memurlara çocukları okula başlayıncaya kadar kısmi süreli çalışma hakkı sağlıyoruz.

OKULDA

Çocuklarımızın eğitimi için devrim niteliğinde hizmetler ürettik. Yeni okullar, derslikler inşa ettik. Ders kitaplarını her yıl ücretsiz veriyoruz. İmkânı olmayan ailelere eğitim desteği verdik, vermeye devam ediyoruz. Modern kaliteli yaygın eğitim için hayallere projeye, projeleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

GENÇLİKTE

Gençlerimizin en iyi, en donanımlı ve birikimli yetişmelerini hedefledik.117 yeni üniversite kurduk, harçları kaldırdık. Otel konforunda yurtlar inşa ettik. Her yıl ortalama760 bin kişiye iş ürettik. Ak Parti 1 Kasımdan sonrada büyük projelerle gençlerin yanında. Gençlere ücretsiz internet, lise veya üniversite mezunu gençlerin Genel Sağlık Sigortası giderler 2 yıl bizden. İsteye herkese burs veya kredi verdik. Üniversite öğrencilerine burs ve kredileri kesilmeden yarı zamanlı çalışma imkânı veriyoruz. Yeter ki siz üretin, gençlerin ilk sanat faaliyetlerine karşılıksız destek veriyoruz. THY’ de iç hatlarda%20, dış hatlarda %25 indirim sağlıyoruz. Öğrenci pasaport harcını kaldırıyoruz. Gençler için kariyer merkezleri, Sanat Evleri ve Gençlik stüdyoları kuruyoruz.

İŞ ARARKEN,İŞE BAŞLARKEN,İŞ KURARKEN

Gençlere iş başında eğitim imkânı geliyor. Programa katılanların 6 ay maaşı bizden. Program sonunda işe devam edenlerin SGK primleri de 42 ay bizden. Kendi işini kurmak isteyen gençlere50.000 TL karşılıksız, geri ödemesiz destek veriyoruz. Kendi işini kurmak, ya da geliştirmek isteyen gençlere 100.000 TL faizsiz kredi;100.000 TL krediye Garanti Fonundan %85 kefalet imkânı getiriyoruz. Yeni iş kuran gençlere 3 yıl gelir vergisi muafiyeti. İlk kez iş bulan gençlerimizin maaşları 1 yıl boyunca bizden. Genç çiftçilere 30.000TL karşılıksız destek uygulaması başlatıyoruz.

KÜLTÜR,SPOR,SANAT

Spora, sanata, yenilik ve teknolojiye yatırımları artırıyoruz. Yaşanır çevre, yatay yapılaşma. Hızlı ulaşım yatırımlarımız devam ediyor. İnsan dostu, engelsiz şehirler inşa ediyoruz.

ÇALIŞIRKEN,ÜRETİRKEN

2016 DA ASGARİ ÜCRET 1.300 TL’sı olacak. Asgari ücretlilere, memur ve işçilere 13 yıl boyunca enflasyon üzerinde zam verdik, aynı şekilde devam ediyoruz. Esnafa 30.000 TL faizsiz kredi desteği veriyoruz. Basit usulde vergilendirilen esnafa 8.000 TL’ye kadar vergi yok. Esnafa,KOBİ’lere,yatırımcıya,çiftçiye,kapsamlı destek,teşvik ve uygun koşullu kredi sağlıyoruz. Kadın girişimciye Hazine desteği,100.000 TL krediye Kredi Garanti Fonundan %85 kefalet imkanı veriyoruz.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HER AN YANINIZDAYIZ.

Engellilere maaş, evde bakım hizmeti, kapsamlı destek ve fırsat eşitliği artarak devam ediyor. İhtiyaç sahibi her aileye sosyal destek uzmanı ve sosyal yaşam sağlıyoruz. Herkese Genel Sağlık Sigortasına ek olarak, aile hekimliği, merkezi hastane randevu sistemi, koruyucu hekimlik ve evde sağlık bakımı hizmetini daha da artarak yaygınlaştırıyoruz.

EVLENİRKEN, EV SAHİBİ OLURKEN

Asgari ücretliye ve dar gelirli vatandaşlara TOKİ’den uygun şartlarda ev sahibi olma imkanı. İlk kez ev sahibi olacaklara% 25 peşinatın % 15’i bizden. Çocuğu için çeyiz hesabı açıp tasarruf yapana, çocuğu evlenirken çeyiz hesabın da biriken miktara % 20 oranında da biz katkı veriyoruz.

EMEKLİYE VEFA BORCUMUZ VAR.

Milletçe emeklilerimize müteşekkiriz. Rahat bir emeklilik hakkı en tabi hakkınız. En son Temmuz ayında bazı emekli maaşlarına 1.200 TL zam yaptık. Sizin için ne yapsak az. Şimdi de tüm emeklilerimize 1.200 TL daha ek zam yapıyoruz. Memur,İşçi,ve Bağ-Kur emeklilerine enflasyon üzerinde zam ve ek ödeme yapmayı sürdürüyoruz. Emeklilerimize TOKİ’den 250 TL taksitle ev sahibi olma imkanı getiriyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’yı 4,5 Ayda 200 Bin Kişi Ziyaret ..  
  Acar’a TEMA Vakfından Ziyaret..  
  Şemsettin Dümen: Gelin Bir Memur Paketi Hazır..  
  İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı Gerçek..  
  Sultan 2. Beyazıt Han’ın Rölyefi Hediye Edild..  
  Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz 2019..  
  Göynücek ve Hamamözü Malmüdürlükleri Otomasyo..  
  Amasya’mızın Münbit Toprakları Suya Kavuştu..  
  Rektör Elmacı’dan Başkan Sarı’ya ziyaret..  
  Başkan Sarı, Ergonaş Baba Festivalinde Hemşer..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.