21 Ağustos 2019 - Çarçamba / 13:15
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans mezuniyet töreni yapıldı

2015-2016 akademik yılı uzaktan eğitim önlisans mezuniyet töreni Amasya Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleştirildi. Coşku içinde gerçekleştirilen tö..
Bu haber 3 yıl önce eklenmiş

2015-2016 akademik yılı uzaktan eğitim önlisans mezuniyet töreni Amasya Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleştirildi. Coşku içinde gerçekleştirilen törene Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. Feda Öner, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yavuz Ünal’ın yanı sıra dekanlar, okul müdürleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezun öğrencileri temsilen Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı öğrencisi ve okul birincisi Şükriye İnci bir konuşma yaptı. İnci, “2015-2016 akademik yılı mezun öğrenciler adına okul birincisi olarak sizlere hitap etmekten onur duyuyorum. Bizlere eğitimin yolunu yeniden açan Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi öğrencisi olmak bizim için bambaşka bir ayrıcalıktı. Eğitimde yeni bir trend olan, uzakları yakın eden, bizlere bilginin kaynağını öğreten, yeri geldiğinde bir dost, bir arkadaş olan kıymetli hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca bizlerden desteğini esirgemeyen fedakâr anne babalara, eşlere, çocuklara desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu gün burada olmamızda çok emekleri var. Bu gün hayatımızın güzel bir dönemini kapatıp yeni bir döneme yelken açacağız. Bizler başarılı olacağımız inancıyla çıktık bu yola ve birlikte mezun olduk. Yürüdüğümüz bu yolda bizleri hiç yalnız bırakmayan herkese huzurunuzda bir kez daha teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

BÜTÜNLEMESİ OLMAYAN HAYAT SINAVINDA SİZLERE BAŞARILAR DİLİYORUZ

Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yavuz Ünal; “Sevgili mezunlarımız, sizleri 2 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Sizleri mezun ettiğimiz binlerce Amasya Üniversitesi mezunlarının arasına yolluyor olmanın haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Birçoğunuz hem çalışıp hem okudunuz. Bizlere okumanın yaşı ve engeli olmadığını gösterdiniz. Ama bu hikâye burada bitmesin. Buradan sonrada okumaya devam edin. Amasya Üniversitesini ve uzaktan eğitimi gittiğiniz yerlerde anlatın. Sizler bu üniversitenin hem mezunu hem de birer temsilcisi oldunuz. Önümüzdeki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı işadamları, güzel işler başarmış bireyler, ülkesi ve milletini için çalışan, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile. Zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” sözleri alkışlandı.

TEKNOLOJİ ÜRETMEK VATAN TOPRAĞINI SAVUNMAK KADAR ÖNEMLİDİR

Uzaktan eğitimin zorlu ve meşakkatli bir iş olduğunu vurgulayan Rektör V. Prof. Dr. Feda Öner, “Uzaktan eğitimde görev alan bütün çalışanlarımıza, bu programları tercih eden bütün öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Son yıllarda teknoloji kullanımı büyük önem kazandı ve çok hızlı gelişmeye devam ediyor. Bu sebeple mezuniyet sonrasında da kendinizi sürekli yenileyiniz. Hiçbir zaman unutmayınız ki teknoloji üretmek vatan toprağını savunmak kadar önemlidir. Kullandığınız teknolojik cihazlara yeni yeni parçalar geliştirmeye çalışın ve yeniliğin takipçisi olun. Milletimize ve devletimize hizmet edin. Mezun arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.'' dedi.

Teknik Bilimler MYO Okul Birincisi İnternet ve Ağ Teknolojileri Programından Oğuzhan Gümüşel, Okul İkincisi Elektrik Programından Ali Boz, Okul Üçüncüsü İnternet ve Ağ Teknolojileri Programından Sadettin Öndeş oldu. Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programından Okul Birincisi Şükriye İnci, Okul İkincisi yine Yaşlı Bakımı Programından Süheyla Mutlu oldu.

Törenler programlar bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesinin ardından kep töreni ile sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’yı 4,5 Ayda 200 Bin Kişi Ziyaret ..  
  Acar’a TEMA Vakfından Ziyaret..  
  Şemsettin Dümen: Gelin Bir Memur Paketi Hazır..  
  İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı Gerçek..  
  Sultan 2. Beyazıt Han’ın Rölyefi Hediye Edild..  
  Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz 2019..  
  Göynücek ve Hamamözü Malmüdürlükleri Otomasyo..  
  Amasya’mızın Münbit Toprakları Suya Kavuştu..  
  Rektör Elmacı’dan Başkan Sarı’ya ziyaret..  
  Başkan Sarı, Ergonaş Baba Festivalinde Hemşer..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.