19 Temmuz 2018 - Perşembe / 14:24
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İHH Amasya Temsilciliği 2016 kurban faaliyetleri

İHH Amasya Temsilciliği 2016 kurban faaliyetleri ile ilgili açıklama yaptı. ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

İHH Amasya Temsilciliği 2016 kurban faaliyetleri ile ilgili açıklama yaptı. 

İHH Genel Merkezi ve Amasya Temsilciliği her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye ve 5 kıtada çeşitli kurban faaliyetlerinde bulundu.

AMASYA İHH MÜLTECİ SORUMLUSU GÜVEN YÜCE KONU İLE İLGİLİ OLARAK ŞU AÇIKLAMALARDA BULUNDU:

KURBAN VE ELİNDEKİ İMKANLARI PAYLAŞMAK ALLAH’A YAKINLAŞMAYA VESİLE OLAN İBADETLERDİR

Rabbimiz Kuran-ı Kerim Hac Suresi 37. ayette: "Kurbanların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Fakat O’na sizin takvanız (Allah’a karşı gelmekten sakınmanız) ulaşır. Böylece o kurbanlıkları sizin (etlerinden yararlanmak dahil) her türlü hizmetinize verdi ki, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah’ı büyük tanıyasınız. İyi ve yararlı işleri en güzel şekilde yapanları müjdele. " diye buyuruyor. Rabbimiz bu şuurla kestiğimiz kurbanları rabbimiz kabul eylesin.

Yine Rabbimiz İnsan Suresi 8. ayette Müslümanların özelliklerini anlatırken şu ifadeyi kullanıyor: "Kendileri, ona duydukları sevgiye rağmen yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler."  Buyururken, Nisa Suresi 85. ayette ise, “kim iyi bir işe aracılık ederse ona ondan bir pay vardır.. “ buyurulmakta.

İHH OLARAK 24 YILDIR VEREN EL İLE ALAN EL ARASINDA HAYRA ARACI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

İHH olarak, 24 yıldır bu ayetlerdeki görevlerini yerine getirmek isteyenler ile ihtiyaç sahipleri arasında aracılık ederek iyilikleri çoğaltmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda Müslüman halkımızın desteği ile Amasya İHH temsilciliği olarak İHH’nın bu faaliyetlerine katkı sağlamaya, gerek Amasya’ da gerekse de dünyadaki mazlum kardeşlerimize yardım etmeye ve tüm ümmet ve mazlumlarla  gönül köprüleri kurmaya çalışıyoruz.

HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA 5 KITADA KURBAN KESTİK

Çok çeşitli faaliyet alanlarımızın önemli bir bölümü oluşturmakta olan kurban faaliyetlerimiz kapsamında, İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, 24 yıllık tecrübenin verdiği güvenle 5 kıtada 89 ülke ve bölgede kurban kesimlerini tamamladık. Vakfımız tarafından yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 43 bin 155 hisse kurban 2 milyon ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Ayrıca Türkiye ile birlikte farklı ülkelerdeki 34 bin 719 yetim çocuğa bayramlık hediye ettik.

İHH İnsani Yardım Vakfının kurban çalışmalarına yardımcı olmak ve çalışmaları yerinde izlemek üzere Amasya İHH temsilciliğimiz adına Afganistan’ da kurban faaliyetlerine katıldım. Afganistan ve kurban faaliyeti ile ilgili izlenimlerimi inşaallah haftaya 14 Ekim Cuma Akşamı saat 8’de İHH Amasya Temsilciliği salonunda slayt gösterimi eşliğinde vereceğim seminerde Amasyalılarla paylaşacağım. Tüm Amasyalı hemşerilerimi seminere bekliyorum.

KURBANDA AMASYADAKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ DE UNUTMADIK

Kurban bayramı vesilesiyle, her yıl olduğu gibi bu yılda Amasya İHH olarak Amasya’ya yönelik çeşitli faaliyetlilerimiz oldu. Öncelikle, dernek üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile halkımızdan teveccüh edenlerden toplam 53 kişinin 550’şer TL’lik kurban bağışlarını dünyanın değişik coğrafyalarında kesilmek üzere İHH Genel Merkeze iletilmesine vesile olduk.

Kurban Bayramının 3 günü, kurban paylarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyenlere aracı olarak, bize teslim edilen yaklaşık 100 kurban payının başta Iraklı Türkmen ve Araplar olmak üzere muhtaç mülteciler ile ayrım gözetmeksizin en fazla ihtiyaç duyanlardan başlamak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına vesile olduk.

Yine İHH Genel Merkezden Amasya’ya tahsis edilen 3’er kiloluk 125 dondurulmuş kurban payının, payının başta Iraklı Türkmen ve Araplar olmak üzere muhtaç mülteciler ile ayrım gözetmeksizin en fazla ihtiyaç duyanlardan başlamak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına vesile olduk. Bu esnada, Amasyalı bir hayırseverin bağışladığı yaklaşık 400 kilo siyah zeytini, her bir aileye 3 kilo olmak üzere dağıttık.

AMASYADAKİ MUHACİRLERİ UNUTMAYALIM

Bu faaliyetlerimiz esnasında hem mülteciler hem de yerli ihtiyaç sahiplerini daha iyi tanıma, dertlerini dinleme ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Özellikle Iraklı Türkmen ve Arap mültecilerin eğitim, sağlık, barınma, ev eşyası ve giyim konusunda, devlet kurumları ve hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında aracı olmaya gayret ettik ve bu faaliyetlerimiz devam ediyor.

Rabbimizden bizlerin ve ibadet bilinciyle bu çabalara her türlü desteği sağlayan halkımızın tüm hayırlı çabalarını kabul buyursun diye niyaz ediyor, halkımızı faaliyetlerimize katkıda bulunarak iyiliği çoğaltmaya ve ahiret azığı edinmeye davet ediyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yatay akarsu üzerinde enerji üretim projesi..  
  Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişlerinden ziyar..  
  Hafızlık Bölge Finalinde 1. oldular..  
  Elektronik Denetleme Sistemi Amasya’da devrey..  
  3600 ek gösterge, emektarları memnun eder, ge..  
  Kılıçarslan İlkokulu Kent Müzesi olacak..  
  250 şehit adına Önce Vatan Tepesi’ne sedir fi..  
  15 Temmuz’da şehit düşen Ahmet Özsoy’un ailes..  
  Sulama kanalına düşen küçük çocuk boğularak c..  
  Dini algı probleminin toplumsal yansıması 15 ..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.