11 Nisan 2021 - Pazar / 19:37
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Bugüne kadar, istediğiniz halde hangi kanunu çıkaramadınız

Referandum çalışmaları kapsamında CHP Amasya İl Başkanlığı, İl Başkanı Reşat KARAGÖZ, Milletvekili Av. Mustafa TUNCER, Merkez İlçe Başkanı Ali KİLCİ,..
Bu haber 4 yıl önce eklenmiş

Referandum çalışmaları kapsamında CHP Amasya İl Başkanlığı, İl Başkanı Reşat KARAGÖZ, Milletvekili  Av. Mustafa TUNCER, Merkez İlçe Başkanı Ali KİLCİ, İl Yönetim Kurul Üyesi Serpil Muratdağı, Serpil KIRGÖZ ve İlçe Yönetim Krl.Üyesi Rezzan ŞAHİN ile birlikte Eğitim-İş Sendika Başkanı Orhan ERKAN ve Yönetimi, Vatan Partisi Başkanı Osman Yılmaz DEVRAN ve Yönetimini ziyaret etti. Ayrıca Çağdaş Yaşam Derneği Genel Kurulunu ziyaret ederek ve çalışmalarına her gün yenilerini eklemeye devam ediyor.

Sivil Toplum Kurumları ve Siyasi Parti yöneticileriyle bir araya gelen CHP Amasya İl Başkanlığı Nisan ayında yapılacak olan Referandumda Yeni Anayasa değişikliğinin yanlışlıkları ve Hayır oyu çıkması yönünde görüşlerini aktarıyor.

Bu ziyaretlerde; İl Başkanı KARAGÖZ ve Milletvekili Mustafa TUNCER Anayasa değişikliğinin sadece CHP'yi değil, bütün vatandaşları ilgilendirdiğini, tüm sivil toplum kuruluşlarının, sendikaların, meslek örgütlerinin, tüm siyasi partilerin bu değişikliğe karşı harekete geçmesini vurgulayarak, İktidarın bu teklifi kabul edilirse; Devletin antidemokratik olan örgütlenme biçimini ve uygulamalarını, insan hak ve özgürlükleri temelinde değiştirmeye yönelen demokratik gelişmelerin önü kapanacaktır. “Kutsal ve mutlak devlet anlayışı ” tek adam şahsında birleşecek ve şahsileşecektir. Devletin özgürlüğü tehdit eden güçlerinin hukuk dışına çıkarılması, hukuktan muaf alanların yaratılması artacaktır. Emekçilere, öğrencilere, tüm muhaliflere karşı alışılmış baskı, şiddet ağırlaşarak devam edecektir. Her demokratik muhalefet hareketi, radikal talepleri eklemlemiş görüntüsünü yaratacaktır. Bu durum, belli kesimlerde toplumsal istikrarsızlığın arttığı kanısının uyanması olasılığını güçlendirecek ve toplumsal kutuplaşmalar artacaktır. Toplum denetiminin azaldığı kuşkusunu hep taşıyan kesimler, toplum üzerinde denetçi olma konumlarını arttıracaklardır.

Türkiye ekonomik sorunlarla ve terörle boğuşurken, dış politikada sorunlar yaşarken, ihtiyaç olmayan bir anayasa değişikliğini kabul etmelerinin mümkün olmadığını dile getirdiler ve Hayır oyu çıkması yönünde çalışmalarını aktardılar ve tüm halkımıza Hükümete şunları sormamız gerekir.

15 yıldır tek başına iktidardasınız, bugüne kadar, istediğiniz halde hangi kanunu çıkaramadınız? Tüm bakanlar sizlere ait… Hangi kararları almak istediniz de alamadınız?

Şimdi de bu Anayasa değişikliği Türkiye’nin ve dolayısıyla vatandaşın hangi sorununu çözeceksiniz? Terörde, ekonomide, dış politikada, eğitimde geldiğimiz nokta ortada… Türkiye’nin öncelikle ve ivedi sorunu Başkanlık mı? İşsizlik giderek artıyor, vatandaş geçim derdinde terör sürekli tırmanıyor, Türkiye Suriye’de savaşta, her gün şehitlerimiz geliyor, dolar almış başını gidiyor, benzine, mazota yapılan zamların sayısını bile unuttuk. Vatandaşın derdi ayrı, sizin derdiniz Başkanlık! sorulmasını istediler.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.