22 Mart 2019 - Cuma / 10:55
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Anayasa değişikliği Erdoğan için değil, her doğan içindir

Yavuz Selim Meydanında toplanan coşkulu kalabalığa hitap eden Başbakan Binali YILDIRIM; Ay yıldızlı bayrak bizim, Anadolu 780 bin kilometrekare vatan ..
Bu haber 2 yıl önce eklenmiş

Yavuz Selim Meydanında toplanan coşkulu kalabalığa hitap eden Başbakan Binali YILDIRIM; Ay yıldızlı bayrak bizim, Anadolu 780 bin kilometrekare vatan toprağı da bizim. Biz, sizlerle gurur duyuyoruz, o zaman ne diyoruz? İş , aş , helal lokma, kalkınan büyük Türkiye , bereket için 'evet'. Sevdamız millet kararımız 'evet', gücümüz millet, kararımız 'evet, daima millet, kararımız evet .Anayasa değişikliğiyle daha güçlü, üretken bir Türkiye'nin kapıları açılacaktır. 2002'nin karamsar Türkiye'sini 2017'de başı dik, istikrarlı, yükselen bir kutup yıldızı haline getirdik. Halk oylamasında Tüm Türkiye’ye güveniyoruz "Yeni rekor yolda. İstikrar büyüsün, sürsün, Türkiye büyüsün. Hep birlikte aydınlık bir Türkiye,  Bir ve beraber kardeşçe yaşamak, "Kazanımlarımızı daha da ileri götürmek, Büyük Türkiye için  evet dedi.

Başbakan Binali YILDIRIM dün Yavuz Selim Meydanını hınca, hınç dolduran Amasyalılara seslendi. Tek vatan için, tek bayrak için, tek devlet için, tek millet için kararımız...” ifadesini kullandı Başbakan Yıldırım, vatandaşların “Evet” karşılığını vermesi üzerine, “Allah sizden razı olsun.” dedi.

Ankara’da  gerçekleştirdikleri "AK Parti'nin Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı"nda binlerce millet sevdalısı ve demokrasi gönüllüsüyle birlikte olduklarını anlatan Yıldırım, “Gördük ki oranın coşkusu sel olup 81 ile akıyor. Şimdi görüyorum ki Amasya da siz işi çoktan bitirmişsiniz. 15 Temmuz’da milli iradesini, demokrasisini savunan AMASYA kararını vermiş, 16 Nisan’ı sabırsızlıkla bekliyorsunuz." değerlendirmesinde bulundu.

DARBECİLER YOK OLDU, MİLLET ZAFERLE BULUŞTU

YILDIRIM, milletin güven ve teveccühünü kendilerinden hiç esirgemediğini, 15 Temmuz’da da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla milyonların meydanları doldurduğunu anımsatarak, "Vatandaşımız, hükümetimizin kararlı duruşuna ve bizim de çağrımıza kulak verdi sonuçta darbeciler yok oldu, millet zaferle buluştu. Şimdi ufukta, yakın gelecekte bir zafer daha var. Biz o zaferi de milletimizin 'Evet' diyerek kazanacağına yürekten inanıyoruz. Biliyoruz ki aziz millet hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı." dedi.

AK Parti'nin kurulduğu günden beri birçok sorunla karşılaştığını ve çeşitli badireler atlattığına değinen Yıldırım, vatandaşların her zaman kendilerine yol arkadaşı olduğunu ve her sıkıntıda kendilerine destek verdiğini bildirdi.

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dönem siyasi yasaklı hale getirildiğini, partilerinin kapatılmaya çalışıldığını, cumhurbaşkanı seçiminin 367 icadıyla tıkandığını, 2007 yılında "e-muhtıra" verildiğini, 2013 sonunda da 17-25 Aralık komplosunun kurulduğunu hatırlattı. Yıldrım, "Nihayet 15 Temmuz 2016 da kanlı bir darbe girişiminde bulundular. Allah'ın yardımı ve milletimizin verdiği güçle doğrulduk, yolumuza devam ediyoruz. Bütün bu olaylar, Gezi olayları, , faiz lobilerinin sinsi olayları, küresel siyaset simsarlarının kaos planı, elhamdülillah hepsi boşa çıktı çünkü biz milletle yürüdük, biz Amasya ile yürüdük." değerlendirmesinde bulundu.

"Milletin yolu bizim yolumuz oldu." diyen Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Biz ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi 'Referandum kararı bizi bağlamaz.' demedik, 'Referandum sonucu bizi bağlamaz.' demedik, halkı tehdit etmedik, halka efendi değil halka hizmetkar olduk. Biz Meclis kürsülerini işgal etmedik, parlamentoyu çalışamaz hale getirmedik, aksine gün geldi bombalar altında gazi Meclise, milletin emanetine, sizlerin emanetine sahip çıktık. Biz milletin emanetini namusumuz bildik.

Biz tehdit siyaseti hiç yapmadık, hendek siyasetini asla kabul etmedik. Biz sırtımızı ona buna dayamadık ama bölücü parti ne diyor, ‘Biz sırtımızı Kandil'e dayıyoruz, PKK'ya dayıyoruz.' Kürt kardeşlerim kimliğinizle iftihar edin, Kürtlüğünüzle iftihar edin bu sizin hakkınız. Ancak alçak terör örgütü PKK'nın bilesiniz ki sizin gibi bir sorunu yok, ancak ve ancak sizin böyle bir alçak örgüt sorununuz var. Ama hiç merak etmeyin gün yaklaştı, bu alçak örgütün sizinle bizim aramızı bozmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Onların da bu ülkeden yok olup gidecekleri gün yakındır. 16 Nisan’da tüm bu tedavülden kalkmış yapılara FETO’ya, PKK’ya, DEAŞ'a elveda demeye hazır mısınız?"

Başbakan Yıldırım,  halk oylamasının bir seçim olmadığını belirtti. Meseleye genel seçim havası vermeye çalışanların olduğu değerlendirmesinde bulunan Yıldırım, milletin olan biteni izlediğini ve gülüp geçtiğini bildirdi.

Yıldırım, milletin, referandumu bahane ederek, vatandaşları kutuplaştırmaya çalışanlara gereken cevabı 16 Nisan'da vereceğini ifade etti.

Türkiye'de '79 milyonun hükümeti' olduklarını vurgulayan Yıldırım, bir önceki seçimlerde CHP'ye ve HDP'ye oy verenlere de seslendi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Siyasi görüş farklılıklarımızı artık bir kenara bırakalım. Mevzubahis olan memleketse, mesele memleketse gerisi teferruat. Bu işin kavgası olmaz, bu işin kutuplaşması olmaz. Gittiğimiz her yerde şunu söylüyoruz. 16 Nisan günü sandığa siyasi kimliğimizle gitmeyeceğiz. Millete hassasiyetimizle, birliğimizle, kardeşliğimizle gideceğiz. Bizler, hizmet eriyiz, 15 yılda AMASYA’NIN çehresine hep birlikte şahit olduk.. Yeter mi, yetmez. Çünkü, AMASYA elbette her şeyin en iyisine layık.

Daha düne kadar 'Türkiye'nin en büyük sıkıntısı terör' deniyordu. Biz, mesajı aldık. PKK'ya, FETÖ'yE, DEAŞ'a tarihin en ağır darbesini vurduk. Kandil, PKK'nın başına  yıkıldı, Türkiye  FETÖ'nun başına yıkıldı, El-Bab DEAŞ'ın başına yıkıldı."

Türkiye'nin bu kararlılıkla birçok kazanım elde edecektir"Bakın bir ay öncesine kadar dolar 4 lirayı görmüştü, bugün 3,60. Bu daha da inecek. Üst aklı, ekonomik kumpasları, oynanan oyunları boza boza geliyoruz. Aksine önümüzdeki günlerde ekonomimiz daha da canlanacak, yeni yeni projeler hayata geçecek.

Biz, köklerimizden beslendik ve geleceğe yöneldik. Abdülhamid'in hayalini hayata geçirdik. Marmaray, Abdülhamid'in hayali. Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonunu taşımayı kendimize görev bildik. Alevi'si, Sünni'si, Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Arnavut'u, Çerkez'i biz hepimiz 'aynı dağın yeliyiz' dedik. Farklılıklarımızı hep zenginlik olarak gördük. 2002'nin karamsar Türkiye'sini 2017'de başı dik, istikrarlı, yükselen bir kutup yıldızı haline getirdik. Halk oylamasında Tüm Türkiye’ye güveniyoruz "Yeni rekor yolda. İstikrar büyüsün, sürsün, Türkiye büyüsün. Hep birlikte aydınlık bir Türkiye için hazır mısınız? Güçlü ekonomi için var mısınız? Kalkınma için var mısınız? Barış, huzur, refah için ne diyorsunuz? Sevdamız millet, kararımız 'evet'. Evet, evet, evet.

GENÇLERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ

 Yeni anayasayla özellikle gençlerin önünün açılıyor, "7, 5 milyon gencimizin siyasete girmesinin önündeki engeli kaldırıyoruz. Böylece, siyaset gençleşiyor, siyaset renkleniyor, siyasette rekabet oluyor. Milletvekili sayısını 550'den 600'e çıkarıyoruz.

Millete hizmet götürülürken "hangi partidensin" diye sormayız."Bizim siyaset anlayışımızda hizmet ederken kafasına bakmayız, hangi partiye oy verdiğine bakmayız. Çünkü biz inanırız, yaratılanı hoş görürüz Yaradan'dan ötürü. Biz, 'İnsanı yücelt ki devlet yücelsin' diyen bir anlayıştan, bir ecdadın torunlarıyız. Hangi partiye gönül verirse versin bütün vatandaşlarımızın kararı başımız gözümüz üstündedir.

Bir gemide iki kaptan olmaz onun için tek olacağını, ama "tek" denilenin milletin oylarıyla gelip, milletin oylarıyla gidecektir.Kimse Silahlarla, uçaklarla, bombalarla gelemeyecek. Kimse, milletin iradesinin üzerine hiçbir güç kullanamayacak.

BAHANE DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ

"Evet, berekettir, 'evet' de bereket vardır. Bereket paylaşılarak çoğalır. O yüzden her demokrasi gönüllümüz 16 Nisan'a kadar konuya-komşuya, eşe-dosta neden 'evet' dediğimizi anlatacağız. 'Evet' diyerek sebepleri bir bir sıralayacağız. Diyecek ki; sadece geçen hafta havadan ve karadan terör gruplarına karşı 178 operasyon gerçekleştirdik, 40'a yakın teröristi etkisiz hale getirdik. Sadece bir haftada DEAŞ ile ilişkisi olan 66 kişi güvenlik birimlerimizce ele geçirildi. 

Bir nokta çok önemli; biz AK Parti hükümeti olarak bahane değil, iş üretiyoruz. Şu an referandum var diyerek millete karşı sorumluluğumuzu asla unutmuyoruz, işlerden asla taviz vermiyoruz. Referanduma gidiyoruz ama ekonomiyi de ciddiyetle takip ediyor, mali disiplini asla ihmal etmiyoruz. Eski tür siyaset yaklaşımları sergilemiyor, 'seçim dönemi' diyerek milletin kaynaklarını heba etmiyoruz. Referanduma gidiyoruz ama memleketin dört yanında projelere, yatırımlara hız kesmeden devam ediyoruz." "23 ili kapsayan özel bir kalkınma planıyla ekonomiye can, vatandaşa iş, aş sağlayan cazibe merkezleri programını da başlattık. Bugüne kadar 25 milyar liralık bu bölgelere yatırım için müracaat geldi. Dün itibarıyla bu müracaatlar doldu, bundan sonra bunlar süratle yatırım yerleri tahsis edilecek ve 150 bin üzerinde vatandaşımıza, gencimize iş, aş imkanı sağlanacak. Buradan önemli bir müjdeyi de çiftçilerimize verelim. AK Parti iktidarı olarak 14 yıllık tarıma, hayvancılığa olan desteklerimizi 1,8 milyardan 12 milyarın üzerine çıkardık. Geçen senenin sonlarına doğru aldığımız bir kararla çeşitli adlar altında verilen bu destekleri, bir hasattan önce, bir de hasattan sonra olmak üzere, yani nisan-mayıs ayları ve eylül-ekim aylarında vermek suretiyle bu desteklerin daha anlamlı hale gelmesini hedefledik. Bu yıl içinde üreticilerimize toplam 12,8 milyar, yaklaşık 13 katrilyon ödeme yapacağız. Çiftçilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Mazot ve gübre desteğini mart ayı içinde ödeyeceğiz. Çiftçilerimiz hazırlıklarını yapsınlar." Milletin iradesi, halkın gücü, tankın gücünü yenmiştir. Hükümet iş yaparken birtakım çeteler, gruplar 'rejim tehlikede' diye çığırtkanlık yapıyorsa bilin ki millete yapılan hizmetten rahatsız oluyorlar. O dönemde karanlık siyaset koridorunda at koşturanlar, 'demokrasiye balans ayarı verdik' diyenler, milli iradeye darbe vurmak isteyenler 15 Temmuz kulağınızda küpe olsun. Bu kahraman millet Çanakkale siperlerindeki ecdatlarının başını öne eğdirmedi.15 Temmuz'da vatanın ve milletin bekasına sahip çıktı. Şimdi bu millet sandığa gidecek, vesayet rejimi meraklılarını tarihe gömmek için 'evet' diyecek. Milletin üstünde bir güç olmaması için 'evet' diyecek. Sevdamız millet kararımız 'evet', gücümüz millet kararımız 'evet', daima millet kararımız 'evet' İşte karar verilmiş yapacak bir şey yok." Milletin iradesi, halkın gücü, tankın gücünü yenmiştir. Hükümet iş yaparken birtakım çeteler, gruplar 'rejim tehlikede' diye çığırtkanlık yapıyorsa bilin ki millete yapılan hizmetten rahatsız oluyorlar. O dönemde karanlık siyaset koridorunda at koşturanlar, 'demokrasiye balans ayarı verdik' diyenler, milli iradeye darbe vurmak isteyenler 15 Temmuz kulağınızda küpe olsun. Bu kahraman millet Çanakkale siperlerindeki ecdatlarının başını öne eğdirmedi.15 Temmuz'da vatanın ve milletin bekasına sahip çıktı. Şimdi bu millet sandığa gidecek, vesayet rejimi meraklılarını tarihe gömmek için 'evet' diyecek. Milletin üstünde bir güç olmaması için 'evet' diyecek. Sevdamız millet kararımız 'evet', gücümüz millet kararımız 'evet', daima millet kararımız 'evet' İşte karar verilmiş yapacak bir şey yok.

Anayasa değişikliğiyle daha güçlü, üretken bir Türkiye'nin kapıları açılacaktır.

 "Vatandaşı 'zırt pırt seçim var' diye rahatsız etmeyeceğiz. Uyum ve ahenkli bir çalışma gerçekleştirmek için Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle Meclis seçimini aynı günde yapacağız. Türkiye'yi mevsimlik hükümetlerden kurtardık şimdi bunu anayasal güvence altına alıyoruz.

Ne diyor CHP Genel Başkanı, 'tek adam.' Cumhurbaşkanı kendisi, vali kendisi, kaymakam kendisi, belediye başkanı kendisi. İnsaf yahu be kardeşim. Bu kadar da çarpıtma olur mu ya. Evet, Cumhurbaşkanı tek adam olacak, doğru, onu millet seçecek, millet. Meclis de millet adına denetleyecek, bu kadar açık ve net. Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı Gerçekleşti..  
  Yerli ve Milli İslam’a Talip Değil, Allah’ın ..  
  OKA Mart Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Çanakkale’de Çok Müthiş Bir Mücadele Ortaya K..  
  Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, A..  
  Gençler 18 Mart Şehitleri Anma Programı Düzen..  
  Türk Dünyası Basın Sempozyumu..  
  Bakan Mustafa Varank Vatandaşlarla Sohbet Ett..  
  Kamu Sen Amasya İstişare Toplantısını Gerçekl..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.