22 Mart 2019 - Cuma / 11:40
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Üçok: Ne söz verdiysek yapıyoruz

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok göreve başladığı günden bugüne kadar geçen 3 yılda yapılanları anlattı. Suluova halkına ne söz verdiysek birer bir..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok göreve başladığı günden bugüne kadar geçen 3 yılda yapılanları anlattı. Suluova halkına ne söz verdiysek birer birer yerine getiriyoruz. En büyük projemiz, ilçemizin 60 yıllık rüyası kent meydanı ve içerisinde yer alan camiyi gerçekleştiriyoruz. Eğitim kuruluşlarının ihtiyaçlarına öncelik veriyoruz. Lisanslı sporcu sayısının artmasını sağladık. Suluova için ne yapsak azdır. İyi bir ekiple çalışıyoruz. Başarı hepimizindir.

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ve beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, İzzet Balcı, Adem Cılız ile Kültür ve Sosyal Hizmet Müdürü Emre Gülek, Fen İşleri Müdürü Süleyman Keskin ve Amasya basınının katıldığı toplantı 03.04.2017 Pazartesi günü gerçekleşti.

Kahvaltı sonrasında Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, 3 yıllık hizmetlerinin değerlendirmesini basın mensupları ile paylaştı.

En heyecanlandığım projem, kent meydanı ve içerisinde yer alan 300 kişinin birlikte ibadet yapacağı camidir. Bu cami, Amasya’da en büyük cami olacaktır. 3 yıl içerisinde 35 projenin %90’nını bitirmiş olduk. Yapamadıklarımız var mı? Var. Onları da geri kalan 2 yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu hizmetleri sadece ben değil arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz, diyen Belediye Başkanı Fatih Üçok konuşmasına devamla;

PROJELERİMİZ

Belediye hizmet binası - 4,800,000 TL bedelle Kültür merkezi - 3,963,000 TL bedelle Şehirler arası otobüs terminali 1200m2 alana sahip Makine ikmal kampüsü

Atıksu arıtma tesisi 8 milyon c ya yakın bedelle Yedi kuğular kuş cenneti OKA ile 3000 kişilik meydan camii Kent meydanı 3.etap TOKİ 659 konut 5000 m2 hayvan rehabilitasyon merkezi

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

1 Eylül kültür ve sanat festivali Muharrem avı etkinlikleri, Açık hava sinema günleri, Engellilerle buluşuyoruz etkinliği, Açılışlar, Önemli gün ve haftalar etkinlikleri, 19 Mayıs gençlik şöleni, Konserler, Ramazan etkinlikleri, Yetim ve öksüz ve halk iftarları, Tiyatro gösterileri, Orta oyunu.

ARAÇ FİLOMUZ

2 adet tır çekici, 1 adet vidanjör, 1 adet çöp toplama aracı, 1 adet itfaiye aracı, 1 adet yol süpürme aracı, 1 adet iş makinası, 1 adet cenaze nakil aracı, 1 adet merasim tipi cenaze nakil aracı, 2 adet binek araç, 1 adet toprak silindiri, 1 adet damperli kamyon.

PARKLARIMIZ

1 Eylül Parkı, Ertuğrul Gazi Parkı, Mostar Parkı, Şehitler Parkı, Beyazıt Parkı, Şehit Mustafa Bilgili Parkı, Şehit Erkan Ayas Parkı, Kurtça Pınar Parkı, Muharrem Saygün, Parkı Doğukent Parkı, Kirazlı Parkı.

YOL, KALDIRIM VE ALT YAPI

210,000m2 sıcak asfalt, Kaldırımlar engelli vatandaşlarımıza göre düzenleniyor, Yollarda su birikintileri için yağmur su toplama kanalları, 26,570 mt bordür, 30,815 m2 parke, 92,962 mt doğalgaz hattı, Elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışması.

HİZMETLERİMİZ

Cenaze hizmetlerimiz, Beyaz Masa 7/24 Hizmetinizde, 7/24 akıllı vezne hizmetinizde, Alo 185 su ihbar hattı, Sosyal medyadayız, Web de 7/24 canlı destek hattı, Çok Yakında Hemşehri Kart, Bir Fikrim var!,

Reklam alanları raket ve bilboardlar.

EĞİTİME DESTEK

Öğrencilerimiz İçin Okul önlerinde ki yaya geçitleri yenilendi, Okul Bahçelerinin asfaltlandırılması, Okul Bahçelerine oyun alanlarının kurulması ve tabanlarının kauçuk kaplama yapımı, Başarılı öğrencilerimizin ödüllendirilmesi, Okullarımızı ziyaret edip istek ve şikayetlerini dinliyoruz.

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ

Ata sporumuzu yaşatıyoruz, İlçemizde spor kulüplerini destekliyoruz, Belediye yaz spor okulu.

YARDIMLARIMIZ

İhtiyaç sahibi ailelerimize aşevinden sıcak yemek hizmeti, Gıda yardımı hizmeti, Temizlik yardımı hizmeti, Evde sıcak yemek hizmeti, Halepi açlıktan insanlığı utançtan kurtar kampanyası destek, İhtiyaç sahibi öğrencilerimize kıyafet ve kırtasiye yardımı.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Atatürk bulvarı düzenlemesi, Kentsel dönüşüm çalışmaları, Fevzi çakmak caddesi, 20 adet Cam duraklar, Perforje korkuluklar, 2,120 adet ağaç dikimi, 15 adet ahşap durak, 4,500 adet çalı grubu ağaç, 60,000 adet mevsim çiçeği, Cami avluları çevre düzenlemesi, 32 adet kamelya, 9 adet pergole, 32 adet piknik masası.

PLANLANAN PROJELERİMİZ

Gençlik merkezi Bilgi evleri, Mahalle konakları, Muhtar evleri, Oto galericiler sitesi, Bisiklet ve yürüyüş yolları, Hayvan borsası, Hanımlar lokali, 4. etap TOKİ, Yarı olimpik yüzme havuzları, Modern taksi durakları.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı Gerçekleşti..  
  Yerli ve Milli İslam’a Talip Değil, Allah’ın ..  
  OKA Mart Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Çanakkale’de Çok Müthiş Bir Mücadele Ortaya K..  
  Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, A..  
  Gençler 18 Mart Şehitleri Anma Programı Düzen..  
  Türk Dünyası Basın Sempozyumu..  
  Bakan Mustafa Varank Vatandaşlarla Sohbet Ett..  
  Kamu Sen Amasya İstişare Toplantısını Gerçekl..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.