16 Nisan 2021 - Cuma / 14:59
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türk Gençliği Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır

CHP Amasya İl Başkanlığı İl Başkanı Reşat KARAGÖZ başkanlığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak ve çelenk sunumunda bulunm..
Bu haber 3 yıl önce eklenmiş

CHP Amasya İl Başkanlığı İl Başkanı Reşat KARAGÖZ başkanlığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak ve çelenk sunumunda bulunmak üzere, İl Kadın ve Gençlik Kolları, tüm İlçe Başkanlıkları, yönetim kurulu üyeleri ve  tüm üyeleri ile birlikte Atatürk anıt meydanında toplandı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile birlikte Atatürk anıtına çelenk sunumu yapılıp, İl Başkanı Reşat KARAGÖZ  19 Mayıs'ın önemini belirten basın açıklamasında bulundu. Etkinliğe katılan tüm vatandaşların bayramı kutlandı.

İl Başkanı Reşat KARAGÖZ şu açıklamayı yaptı; Saygıdeğer Arkadaşlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98. Yıldönümünde bağımsız ve özgür yaşamak yolunda verilen savaşımların, gösterilen özverilerin önemini bu günlerde daha iyi anlamaktayız.

Büyük önder Atatürk’ün kurtuluş savaşı mücadelesinde Türk ulusuna umut aşıladığını ve tüm olumsuzluklara karşın zafere inancını yitirmediğini biliyor ve bizlerde bu yolda mücadelemize devam ediyoruz.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan” Tam Bağımsızlık” ve “Ulusal Egemenlik” ilkelerinin öne çıktığı Amasya Genelgesi yayımlanması, Erzurum ve Sivas kongrelerinin toplanması, Büyük Millet Meclisinin açılması ve düzenli ordunun kurulmasıyla seferberliğe dönüşmüştür.

19 Mayıs’ın yıldönümünde Atatürk’ün düşüncelerini anlamak, ilke ve devrimlerini korumak, Cumhuriyeti yaşatmak kararlılığını sürdürerek Aydınlık Türkiye’yi kuranların özverilerini genç kuşaklara anlatmak mecburiyetinde olduğumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız.

Değerli Arkadaşlar,

Son dönemde Cumhuriyetimizin, ülkemizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ailesine yapılan akıl almaz saldırılara tanık olmaktayız.

Atamız ülkemizi savaşlardan yılmış, yoksul bırakılmış, ekonomisi bitik, halkı sefalet içinde yaşayan bir halden çok kısa bir sürede tüm dünyanın hayran olduğu bir noktaya getirmiştir.

Son dönemlerde hükümet üyelerinden, TV yorumcularına kadar birçok kişinin ülkemizin kurucu ve kurtarıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk’e karşı açık ya da üstü kapalı olarak hakaret sözleri ve bazı eylemleri devam etmektedir.

Toplumu bölmeye, Cumhuriyet devrimlerimizi ortadan kaldırmaya çalışan,  geçmişini ve tarihini bilmeyen medya soytarılarının,  çakma tarihçilerin ahlaksızca büyük öndere hakaret etmesi ve bunların kimi siyasilerce korunup, kollanması Atatürk’ü anmakla birlikte anlamaya da ihtiyacımız olduğunu göstermektedir.

Buradan sesleniyorum Atatürk’ü karalamaya çalışmak kimsenin haddi değildir. Aldıkları emirlerle cumhuriyeti ve onun değerlerini yok etmeye çalışanlar karşılarında Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet devrimlerine inanan milyonları bulacaklardır.

Çünkü; Cumhuriyetin en önemli özelliği, ulusumuzla bütünleşmesi ve yurttaşlarımızca sahiplenilmiş olmasıdır.

Atatürk ve Cumhuriyete tehditlerin yöneldiği bu günlerde, halkımızın siyasal görüşü ne olursa olsun yönlendirmelerden etkilenmeden kenetleneceğine inancımız tamdır.

Her yıl olduğu gibi bu yılda, Ulusal Bayramlarımızı kutlama etkinliklerini unutturmaya, onları yok saymaya kimsenin gücü yetmeyecektir.  Milli bayramlarımızı yasaklamaya çalışanlar unutmasın ki Atatürk Cumhuriyeti izin alarak değil, savaş meydanlarında kurmuştur. 

Atamız, Ulusumuzun en değerli varlığı gençlerimize emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti

“Ey Türk İstikbalinin evladı” dediğin Türk Gençliği Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Pideler Bizden Dualar Sizden..  
  Personele Protokol Kuralları ve İletişim Semi..  
  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleşti..  
  Elçin Tekstil Firmasına Ziyaret..  
  Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ..  
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu..  
  Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı..  
  Asırlık Gelenek Devam Ediyor..  
  Başkan Kırlangıç’tan Merzifon TSO'ya Ziyaret..  
  En Kısa Sürede Dağıtımı Yapacağız..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.