19 Haziran 2018 - Salı / 05:49
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

MHP Amasya İl Teşkilatı’ndan T.B.M.M.’ne ve Başbakan Binali Yıldırım’a soru önergesi

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya İl Başkanı Kadir Kutay SAMSUN tarafından, Amasya halkı ve işadamları , turizimciler , sivil toplum örgütleri ile ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Milliyetçi Hareket Partisi  Amasya İl Başkanı  Kadir Kutay SAMSUN tarafından ,

Amasya halkı ve  işadamları , turizimciler , sivil toplum örgütleri ile yapılan istişareler ve gözlemler neticesinde  hazırlanan  , Amasya ' mızın sorunlarını içeren konular ,Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine iletilmiş olup ,

Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  Sayın Celal ADAN tarafından T.B.M.M ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım ' a  , 06.09.2017 tarih ve 2017 / 2344 sayı ile  SORU ÖNERGESİ olarak verilmiştir. Bu önergeler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Aşağıdaki sorularımın yazılı olarak Başbakan sayın Binali YILDIRIM tarafından cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Celal ADAN

İstanbul Milletvekili

1.Amasya bağlantı yolları kenarında bulunan ve sağlıklı tarıma elverişli olmayan tarım arazilerinin sanayii parseli olarak değerlendirilmesi ve ticarete açılması önem arz etmektedir. Bu konuda yapmış olduğunuz veya yapacağınız çalışmalar hangileridir?

2.Vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının eksiksiz olarak giderilmesi bakımından Amasya'da modern ve donanımlı bir şehir hastanesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu ile alakalı hangi çalışmaları yürütmektesiniz?

3.Amasya'da havayolu sefer sayısının yetersiz olması nedeniyle turizm potansiyeli yeterince değerlendirilememektedir. Hava yolu sefer sayısının artırılması ile birlikte turizm geliri artacak ve ciddi gelir elde edilebilecektir. Hava yolu sefer sayılarının artırılması ile ilgili hangi çalışmalarınız mevcuttur?

4.Amasya Organize Sanayii bölgesinin çevresinde yer alan arazinin tarım arazisi olması nedeni ile genişleme sahası olmayan OSB'nin yeni yer tahsisi taleplerine ne zaman cevap vereceksin z?

5.Amasya ili ve bölgesinde uygulanan turizm teşviklerinin yeniden düzenlenerek uygulanması dezavantajlı durumundaki kültür turizmi faaliyetlerinde bulunanlar açısından olumlu olacaktır. Turizm teşviklerinin yeniden düzenlenerek uygulanması ne zaman gerçekleşecektir?

İl Başkanı Kadir Kutay SAMSUN , yaptığı açıklamada ;

Bu sorunların tüm  Amasyalı  hemşehrilerimizin ve Amasya ‘ da yaşayan halkımızın hangi siyasi parti ve görüşten olursa olsun , sorunu olduğu herkes tarafından aşikardır.

Tarım arazilerinin yanında sanayi tesislerinin , sanayi tesislerinin yanında da tarım arazilerinin olması ; hem sanayici açısından , hem de tarımla iştigal eden halkımız tarafından bir dezavantajdır. Sanayi atıkları tarım açısından olumsuz etki yarattığı gibi , tesislerin yanındaki araziler de sanayi vitrini açısından uygun bir görünüm vermemektedir. Tesislerin  etrafında bulunan verimsiz arazilerin de sanayi parseli olarak değerlendirilerek yerleşik bir düzen oturtulması sağlanmalıdır.

Yıllardır Amasya Halkının ihtiyacı olan bir  ‘ Şehir Hastanesi ‘ herkesin malumudur. Amasyamız hak ettiği ve olması gereken bir şehir hastanesine gerekli altyapı çalışmalarının hazırlanıp uygun bir yer tahsisinin yapılarak tüm halkımızın rahatça ulaşıp hizmetini alabileceği bir yere konumlandırılması gerekmektedir.

Günümüzün ulaşım gereçlerinden olan , artık lüks değil bir ihtiyaç haline gelen uçak seferlerinin artırılarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yeteri şekilde cevap vermesi , zaman ve gün kaybının önüne geçilmesi sağlanmalıdır. Bugünlerde tadilatta olan Samsun Çarşamba Havaalanının da ulaşım aksamalarına neden olduğu göz önünde bulundurularak ivedi şekilde bir hal çaresine bakılmalıdır.

Şu anda faaliyette olan Amasya OSB nin tarım arazileri içinde kalmasından dolayı , genişleme imkanı olmadığından , mevcut  sanayimizin geliştirilebilmesi , faaliyetlerini sürdüren yatırımcılarımızın iş imkanlarını genişletebilmesi ve ayrıca yeni yatırımcıların da Amasya yı tercih edip , istihdam sağlaması , Amasya ekonomisine destek olması açısından , yeni bir organize sanayi bölgesinin tahsisi ivedilikle elzem bir konudur.

Adım başı tarih kokan 7500 yıllık bir geçmişe sahip olan , birçok uygarlık ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Şehzadeler Şehri Amasya mızın , ‘ Turizmde Marka Şehir ‘ olarak dillendirilmesinin sözde ve söylemde kalmaması için elbirliği ile geliştirilmesi , halkımıza yeni iş olanaklarının yaratılması , gelen misafirlerin memnun kaldığı gibi , Amasya halkımızın da ‘ Bacasız Sanayi ‘  olarak  adlandırılan Turizm den daha etkin faydalanabilmesi ,  turizm alanında yatırım yapacak halkımızın teşvik ve hibelerle desteklenmesi gerekmektedir.

 

Amasya Halkına açık davet gönderen , İl Başkanı Kadir Kutay SAMSUN ,

Eğer Milletvekillerine , yetkililere ulaşamıyorsanız ,

Buyurun Milliyetçi Hareket Partisinin kapısı herkese açıktır. Aynı havayı teneffüs eden hemşehrilerimizin dertleriyle dertlenmek , ilgili birimlere makamlara ulaştırmak , bunlara çözüm üretilmesi için gerekli çalışmaları yapıp , vatandaşımızın derdi ile hemhal olmak  bizim asli vazifemizdir .

Bu halkın içinde yaşayan bireyler olarak , halkımızın karşılaştığı problemler bizim de yaşadığımız problemlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi sadece seçim zamanlarında değil her zaman halkıyla iç içedir.

Bunun için ;

Milliyetçi Hareket Partisi  olarak  ; bu  ve bunun gibi sorun ve sıkıntıların her daim takipçisi olacağız. Kamuoyuna ve tüm hemşehrilerimize duyurulur.

Milliyetçi Hareket Partisinin kıymetli Milletvekillerinin sadece bir şehrin , bir bölgenin değil ,

Yüce  Türk Milleti nin nefes aldığı her coğrayanın , derdiyle dertlendiğini bir kez daha bizlere gösteren Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletekilimiz Sayın Celal ADAN Başkanıma sizlerin ve kamuoyunun huzurunda şükranlarımı sunar çalışmalarında Cenab-ı Hak ‘ tan kolaylıklar dilerim.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Halkı Millî Mücadeleye Hep Destek Oldu..  
  Şeker Pancarı alım fiyatı 235 TL olarak belir..  
  Jandarma köklü geçmişiyle güven ve huzur sağl..  
  Devir teslim törenleri gerçekleştirildi..  
  99 yıldır aynı coşku ve gurur yaşanıyor..  
  Başbakan Yıldırım Valiliği ziyaret etti..  
  Yeşil Yenice Mahallesi iftar yemeğinde bir ar..  
  ÖZGÜR-DER ve İHH temsilciliği, üye ve gönüllü..  
  Şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Koç’un ailesi..  
  Mali Büyükelçisi’nden ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.