24 Haziran 2018 - Pazar / 13:57
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Protokol yemek etkinliği

Yemek etkinliğinde Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir derece aldılar...
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Yemek etkinliğinde Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir derece aldılar.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Baro Başkanı A. Melik Derindere ve Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç’ın katılımı ile “Protokol Yemek Etkinliği” 12 Eylül Salı günü saat: 11.00’de Büyük Amasya Otel’de gerçekleşti.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç; “Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 programı kapsamında hazırladığımız “Yemeği Sanata, Servisi Zerafete Çevirenler" isimli projemizin son etkinliği olan kursiyerlerimiz eşliğinde protokol üyelerimizin yemek hazırlayacağı etkinliğimize hoş geldiniz. Sizleri şahsım, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum.

Öncelikle Başta Sayın Valimiz ve Kıymetli Belediye Başkanımız olmak üzere Üniversitemizin Değerli Rektörü ve Değerli Baro Başkanımıza etkinliğimizin içerisinde bulunma nezaketi gösterdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Projemiz kapsamında 43 Aşçı Yardımcısı ve 47 de Servis Elemanı yetiştirerek turizm sektörü için kalifiye eleman ihtiyacına katkı sağladık. Avrupa Birliği fonlarından 195 bin Avro’yu şehrimize ve sektörümüze kazandırdık.

Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin dinamikleri ve kanaat önderleri ile beraber hareket ettik. Şehrimizin hedefleri için birlikte çalıştık. Bu nedenle şehrimizin en büyük hedefi olan turizm sektörü için Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak turizm sektörüne yapılmış en büyük yatırımı bizim dönemimizde gerçekleştirdik.

Amasya olarak turizm sektöründe önemli hedef ve hayallerimiz var. Ülke olarak 2023 yılında 63 milyon turist, 86 milyar dolar turizm geliri hedeflerimiz olduğu gibi, ilimiz turizminde de bir milyon turist hedefine ulaşmak istiyoruz.

1 milyon turist hedefi belirlerken bir hayal olarak ortaya atmadık. Şehrimizin sahip olduğu potansiyel, Sayın Belediye Başkanımızın turizm için yapmış olduğu yatırımlar ve Sayın Valimizin konuya gösterdiği destekler 1 milyon turist hedefimiz için belirleyici birer etken oldu.

Değerli Konuklar,

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve geldiğimiz günden itibaren turizm sektörü için önemli projeler uyguladık.

İlimizi kültür turlarının başkenti yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla İzmir’de Ege Seyahat acentaları ve özel havayolu yetkilileri ile bir araya geldik. Aralık ayında yapılacak olan İzmir Fuarında da Ege Bölgesi seyahat acentaları ile ilimiz turizm sektörü temsilcileri ile bir araya getireceğiz.

Değerli Konuklar,

Turizmde bir başarı hikâyesi yazmak istiyorsak memnun ayrılan turistler yaratmalıyız. Bunun için de hizmet kalitesini üst seviyede tutabilecek insan kaynağına yani nitelikli ve kalifiye elemanlara ihtiyacımız var. Bu hedef doğrultusunda başlamış olduğumuz projemizin son faaliyetini bugün burada gerçekleştiriyoruz.

Projemiz sürecinde bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Osman Varol'a, Belediye Başkanımız Sayın Cafer Özdemir’e, Amasya Üniversitesi Rektörümüz Sayın Metin Orbay'a, Üniversitemizin değerli öğretim görevlilerine, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Turizm Meslek Lisesi müdürümüz ve değerli öğretmenlerine, Mesleki eğitim merkezi müdürü ve öğretmenlerine ayrıca 8 ay boyunca eğitimlerine devam ederek sertifikalarını almaya hak kazanan kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Dr. Osman Varol’da bir konuşma yaparak, bu tür etkinliklerin her zaman yapılmasından yana olduğunu vurgulayarak organizeyi düzenleyen Ticaret Sanayi Odası Başkanlığına teşekkür etti.

Beş protokolün katıldığı yemek etkinliklerinde Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir dereceye girdiler.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Tamimi’nin 99. yılı törenle kutlandı..  
  Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları sağlık ta..  
  Amasya Tamimi'nin ilan edilişinin 99. yıldönü..  
  Kayıp olan şahıs ölü olarak bulundu..  
  OKA destekli projelerin sözleşme imzaları atı..  
  Amasya Çöreği ustalarından Galip Doğla’ya Var..  
  Eliaçık: İstikrar bozulursa ilk kaybeden çalı..  
  Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı..  
  KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı gerçe..  
  Amasya’da 246.729 seçmen oy kullanacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.