25 Haziran 2019 - Salı / 21:28
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AGD ve MGV 43. dönem bölge ve şube başkanları toplantısı icra edildi

Anadolu Gençlik Derneği Amasya Şube Başkanı Mehmet Fatih Bilgen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; AGD ve MGV 43’üncü Dönem Bölge ve Şube Başkanları ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Anadolu Gençlik Derneği Amasya Şube Başkanı Mehmet Fatih Bilgen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; AGD ve MGV 43’üncü Dönem Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı Kızılcahamam’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Yoğun katılımın gözlendiği programda konuşan Genel Başkan Salih Turhan, gençlik hareketinin 43’üncü yaşına girdiğini söyleyerek, herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı, başkent Ankara’da düzenlenen Bölge ve Şube Başkanları toplantısı ile 43’üncü dönem için besmeleyi çekti. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılışını ise AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan yaptı.

GENÇLİK TEŞKİLATIMIZ 43 YAŞINDA

Turhan, yeni dönemin hayırlara vesile olması dileğiyle başladığı konuşmasında “Bugün burada 43. Dönemin ilk Bölge ve Şube Başkanları Toplantısını yapıyoruz. Allah hepimize inşirah versin. 1975 yılında Milli Gençlik Vakfı ile başlayan gençlik çalışmamız Anadolu Gençlik Derneği çatısı altında 43’inci dönemine ulaşmıştır. Her ne kadar biz bu döneme 43. Dönem desek de biz biliyoruz ve inanıyoruz ki yeryüzünde ilk insanla başlayan kutlu bir yürüyüşün erleriyiz” dedi.

MÜSLÜMANLAR VAHŞİCE KATLEDİLİYOR

Turhan yaptığı değerlendirmede Arakan’da yaşanan insanlık dramı üzerinden Müslüman ülkelere çağrıda bulunarak, birlikte hareket edilmesi gerektiğine işaret etti. “Biz bu sürecin bir benzerine 2012’nin Ramazan /Temmuz ayında şahit olmuştuk. Beş yıl sonra oradaki kardeşlerimizin sıkıntılarının giderilemediğine bir kez daha şahit olduk” diyen Turhan, bölgede doğalgaz ve petrol hesapları yüzünden Müslümanların vahşice katledildiğini ifade etti. Fillerin bölgede tepiştiğini bunun sonucunda ise Müslümanların katledildiğini de hatırlatan Turhan, “Hint Okyanusunu ve Bengal Körfezi’ni kontrol eden bir coğrafyada hesapları olanlar bu sürecin tetikleyicileri. Çin, müttefiki olduğu Myanmmar’ı tampon bölge olarak kullanıyor, İngiltere ve ABD bölgede denetimi ele geçirmek istiyorlar. Filler tepişiyor ve olan Müslümanlara oluyor. Bütün bu dengelerin içerisinden aklı başında stratejilerle Müslümanlar felaha kavuşturulabilir. Myanmar hükümetinin isteği Arakanlıların ülkeyi tamamen terk etmeleri. Bunu da katlederek yapıyorlar” diye eleştirdi.

YARDIMDAN DAHA FAZLASI GEREKİR

Arakan’a gönderilen insani yardımların çok önemli olduğunu ancak bunun katliamı engelleyemediğini de kaydeden Turhan, “İnsani yardımlar çok önemli ama herkes biliyor ki insani yardım katliamı durdurmuyor. “Açın kapıları! Masrafları bir karşılarız!” cümlesinin diplomasinin, işbirliğinin ötesinde Türkiye’ye dönük olduğu, iç politikaya dönük olduğu aşikâr. Elbette biz kardeşlerimiz için tüm gayretimizle insani yardım ulaştırmaya ve seslerini dünyaya duyurmaya çalışacağız. Hükümetimizin yapması gereken ise bundan daha fazlasıdır” çağrısında bulundu.

MÜSLÜMANLAR ZULME ALIŞTIRILIYOR

Arakan’da yaşananların benzerlerinin İslam topraklarının neredeyse tamamında da yaşandığını hatırlatan Turhan, “Afrika’da, Gazze’de birçok yerde bu zulümler yaşanmaya devam ediyor. Sırasıyla başka İslam ülkeleri yıkım ve katliamlarla gündeme geliyor. Müslümanlar zulme alıştırılmaya çalışılıyor. Yapılan yanlışlara alıştırılmaya çalışılıyoruz. Biz ise her zamankinden daha fazla cihat edeceğiz. Arakanlı Müslümanların bu zulümden kurtarılması için daha çok çaba sarf edeceğiz” dedi.

ZALİMDEN MERHAMET BEKLENMEZ 

Turhan, Arakan’da yaşananlar üzerine BM, NATO ve diğer kurumların insan hakları ve özgürlükler anlamında bir şey ifade etmediğini de eleştirerek, “Allah aşkına BM’nin, NATO’nun insan hakları, özgürlük adına bir şey dediğini duydunuz mu? Başka ülkelerde de bu ifadeleri zulümlerini meşrulaştırmak için kullandılar. Kısaca Arakan’da yaşanan bu zulmü görmüyoruz diyorlar. Zalimden adalet ve merhamet beklenemez elbette. Bunun çözümü ise ancak ve ancak İslam Birliği ile olacaktır. Onun dışındaki bütün yolların hepsi ise beyhudedir” diye konuştu.

MERKEL ÇOK MU İYİ, İNGİLİZ BAŞBAKANI ÇOK MU İYİ?

İslam Birliği ifadesine karşı bazı çevrelerin ‘kimlerle kuracaksınız’ diyerek İslam ülkelerinin liderlerini hatırlatmalarına da göndermelerde bulunan Turhan, “İslam Birliği lazım dediğimizde kimlerle kuracaksınız diyorlar. Biz hareketle mesulüz. Bize düşen gayrettir. Eğer biz gayret edersek bir gün kurulur. İslam ülkelerinin liderleri ortada bunlarla mı yürüyeceğiz diyorlar. Biz de soruyoruz o zaman Merkel çok mu iyi, İngiliz Başbakanı çok mu iyi? Biraz gayret edin de nasıl oluyormuş İslam Birliği hep birlikte göreceğiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN MESELESİ AHLAKİ YOZLAŞMADIR

Yeni dönem için teşkilat mensuplarına da bir çağrı yapan Turhan, üniversite öğrencilerinin hepsine kapılarının açık olduğunu hatırlattı. Turhan, “Kapımıza gelen her öğrenci için kapımızı açık tutacağız. Gelen öğrencilerimizi kabul edeceğiz. Mekanizmamızı buna göre oluşturacağız. Gençlerimizle hemhal olacağız. Yüreğimizi ortaya koyar, kardeşliğimizi hakiki anlamda gösterirsek, gençlerimiz bizimle fedakârca çalışacağından eminiz. Bütün vazifelerimiz genci kazanmak üzerine olmalıdır” diye konuştu.

GENÇLERİMİZE BİR SELAMI ESİRGEMEYİN

Turhan, omuzlarında çok önemli görevler olduğunu da ifade ederek, “Sorumluluğumuz üniversitesiyle, lisesiyle, imam-hatipleriyle, ortaokuluyla, ilkokuluyla, kreşiyle eğitimin yapıldığı tüm mekânlardaki gençlerimize ve çocuklarımıza ulaşmaktır. Sorumluluğumuz çalışan ya da çalışmayan tüm gençlerimize ulaşmaktır. Sorumluluğumuz hangi ırktan, mezhepten ya da düşünceden olursa olsun tüm gençlere sevgi ve kardeşliğin teminatı olduğumuzu göstermektir. Bunun yolu bir selamdan, bir güler yüzden geçiyor. Gençlerden bir selamı, bir güler yüzü esirgemeyin. Bunun hesabını kimse veremez. Bunun yolu bir bardak çaydan geçiyor. Gençlerden bir bardak çayı esirgemeyin. Bunun hesabını kimse veremez. Bir yurda, bir öğrenci evine kilitlenerek sene sonunu getirmek verilen görevi eksik yapmaktır” dedi.

BİRİNCE MESELE AHLAKİ YOZLAŞMA

“Biz yaptığımız her çalışmayla, attığımız her adımla Müslümanlar arasındaki parçalanmışlığı gidermenin gayretinde olacağız” diyen Genel Başkan Salih Turhan, son olarak şu hususlara dikkat çekti: “Biz her açıklamamızda, her temasımızda İslam coğrafyasında yaşanılan ayrılıkları bitirmenin, kaos ortamını sonlandırmanın gayretinde olacağız. Tüm dünyada ezilenlerin, mazlumların ve mağdurların yanında olmanın gayretinde olacağız. Siyonizm’e ve emperyalizme karşı uyanışa, dirilişe, direnişe vesile olma çabamız her daim devam edecektir. Yeryüzünde dökülen kanın durması, akan gözyaşlarının dinmesi, açılan yaraların kapanması için dil dökeceğiz, ter akıtacağız. Türkiye’nin birinci meselesi ahlaki yozlaşmadır. Bunun içinde önce ahlak ve maneviyat diyen kadrolara ihtiyaç vardır. Bir insanın, dünya hayatının cazibesine kapılmadan ve dünyanın geçici olduğunu unutmadan istikamet üzerinde yürüyebilmesi ancak sağlam bir inançla olur”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Varol’dan Teşekkür..  
  Başkan Sarı Ankara’dan Gelen Misafirlerini Ağ..  
  Yargıtay Üyeleri Boraboy Gölü Tabiat Parkında..  
  Özgün’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyare..  
  “Milli Mücadele Yolunda Amasya” Konulu Konfer..  
  Amasya Tamiminin 100. Yılı Kutlandı..  
  Milli İrade ve Milli İstiklal Konulu Panel Ve..  
  TBMM Başkanı Şentop, Cuma Namazının Ardından ..  
  Belediye Başkanı Sarı’ya Yargıtay’dan Ziyaret..  
  İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Yardım Eğitimiyle..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.