19 Temmuz 2018 - Perşembe / 14:22
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Yeni eğitim-öğretim yılı ilk ders zili çaldı

Vali Dr. Osman Varol öğrencilerin sevincine ortak oldu. ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Vali Dr. Osman Varol öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Vali Dr. Osman Varol, İlköğretim Haftası münasebetiyle 75.Yıl İMKB Beyazıt İlkokulu düzenlenen 2017–2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programına katıldı. 

Programa ayrıca Garnizon Komutanı Zafer Uğur, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende daha sonra halk oyunları gösterileri sergilendi. Öğrenciler ve öğretmenler adına yapılan konuşmalardan sonra ise öğrenciler şiirler okudu. 

Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ilimizdeki eğitimin genel durumu, öğrenci, öğretmen sayıları ve derslik kapasiteleri hakkında bilgi aktarırken; Vali Dr. Osman Varol ise konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılış programı vesilesiyle sizlerle bir aradayım. Bu birliktelikte öğretmenlerimizin,  eğitim yöneticilerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin gözlerinde harika bir parıltı ve yüzlerinde tebessüm görmekten ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Devletimizin verdiği kamu hizmetleri içerisinde en önemlisi eğitimdir. Buna yürekten inanan bir yöneticiyim. Yaptığım işlerde hep bunu şiar edinerek hareket etmeye çalışıyorum. 

Bugün ülkemiz, gelişmekte olan ülkeler içerisinde gayrisafi milli hasılasında, milli gelirinde eğitime en yüksek payı ayıran ülkeler içerisindedir. Ayrıca kamu personeli sayısında eğitim ordumuz en önde sırada yer almaktadır. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken akademik başarılarını en yüksek standartlarda, günün en ileri bilim anlayışını kazanmış, en yeni teknikleri öğrenmiş çocuklar olarak yetişmelerini, ama aynı zamanda da birtakım değerlere sahip olan ve kendi kültürlerini unutmayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız. 

ÇOCUKLARIMIZIN HER KONUDA TAKİBİNİ ELDEN BIRAKMAYALIM 

Çok kıymetli velilerimiz; bende bir veliyim ve bizlerin en kıymetlisi olan çocuklarımızı bugünle birlikte bir yıl boyunca öğretmenlerimize emanet ediyoruz. Benim sizden ricam, eğitim ve diğer konularda çocuklarımızın takibini bırakmayalım. Lütfen eğitimcilerimize güvenelim. Öğretmenlerimiz bu iş için eğitilen ciddi birikime ve tecrübeye sahip insanlardır. Çocuklarımızı takip ederek, her türlü sorunuyla ilgileneceğiz. Eğitim kadromuzla beraber, işbirliği halinde inşallah başarılı bir eğitim sezonu geçireceğiz. 

Çok kıymetli öğrenciler; sizlerde uzun bir tatil döneminden sonra büyük bir heyecanla ve sabırsızlık tekrar okulunuza gelip derslerinize başlamaya bekliyorsunuz. Sizlere öğretmenlerinizin önderliğinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum. 

SİZLERİN EN KÜÇÜK BİR DOKUNUŞU, ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEĞİNE FARKLILIKLAR GETİRECEKTİR

Çok sevgili öğretmenlerimiz; sizler devletin en önemli kamu hizmetini yürüten kamu görevlilerisiniz. Eğitim anlamında doğru bireyler yetiştirirseniz, emin olun diğer kamu hizmetlerindeki yükümüz çok ciddi bir şekilde azalır. Lütfen öneminizin farkında olun. Bizler size yönetim olarak önem verdiğimizi her fırsatta göstereceğiz. Ne kadar önemli bir hizmet verdiğinizi hiçbir zaman unutmayın. Sizin en küçük dokunuşunuzun, öğrencilerinizin hayatında nasıl farklılıklar getireceğini unutmayın. Bu vesileyle sizlere de çok başarılı eğitim öğretim dönemi diliyorum. Amasya’mızda 4 binin üzerinde öğretmenimiz, 60 bine yakın öğrencimizle birlikte, başladığımız birçok noktada ikili öğretime son verip, tekli öğretime geçerek, okul öncesinde çok ciddi başarılar sağladığımız bu yılda, inşallah hem akademik başarı olarak, hem de çocuklarımıza birtakım değerleri kazandırarak başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçiririz. Ben bu duygu ve düşüncelerle tekrar hepinize başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

Konuşmaların ardından 4. Sınıf öğrencileri, okula ilk adımını atana anasınıfı öğrencilerine çiçek vererek, okula hoş geldiniz dediler. Daha sonra sınıfları gezerek okul hakkında bilgi alan Vali öğrencilerle sohbet etti.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yatay akarsu üzerinde enerji üretim projesi..  
  Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişlerinden ziyar..  
  Hafızlık Bölge Finalinde 1. oldular..  
  Elektronik Denetleme Sistemi Amasya’da devrey..  
  3600 ek gösterge, emektarları memnun eder, ge..  
  Kılıçarslan İlkokulu Kent Müzesi olacak..  
  250 şehit adına Önce Vatan Tepesi’ne sedir fi..  
  15 Temmuz’da şehit düşen Ahmet Özsoy’un ailes..  
  Sulama kanalına düşen küçük çocuk boğularak c..  
  Dini algı probleminin toplumsal yansıması 15 ..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.