21 Ekim 2018 - Pazar / 06:26
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Üniversitesinin ilk tıpçıları beyaz önlüklerini giydi

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan 31 öğrenci yapılan törenle beyaz önlüklerini giydi. Eğitimlerinin ilk üç yılını Ondokuzmayıs Üniversitesi ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan 31 öğrenci yapılan törenle beyaz önlüklerini giydi. Eğitimlerinin ilk üç yılını Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesinde tamamlayacak olan öğrencilerimiz için tören, OMÜ Tıp Fakültesini kazanan öğrencilerin de katılımıyla Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.

Açılış programına Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesini temsilen Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bedirhan Sezer Öner, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İYİ BİRER HEKİM OLACAKSINIZ

Programda açılış konuşması yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir kendilerine düşen görevin yeni öğrencilerini altı yıllık bir eğitim sonunda iyi birer hekim olarak yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak olduğunu söyledi. Dağdemir, “Sizlere düşen görev ise fakülteyi kazanmanın rehavetine kapılmadan burayı kazandığınız tempoda çalışmalarınıza devam etmek ve bundan sonraki meslek hayatınızın temelini oluşturacak eğitimi en iyi şekilde almaktır. Meslek hayatınızın temelleri ne kadar güçlü ve sağlam atılırsa üzerine inşa edilecek ve yaşam boyu devam edecek olan meslek eğitimi de o denli güçlü olacaktır. Yeni eğitim öğretim döneminin hepiniz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASININ İNŞAATI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Yaptığı konuşmada Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesiyle ilgili bilgi veren Prof. Dr. Orbay; fiziksel alt yapısı tamamlanıncaya kadar öğrencilerin temel tıp eğitimlerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde, dördüncü sınıf itibariyle de eğitimlerine Amasya da devam edeceklerini belirtti. Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası (Temel Bilimler) inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Rektör Orbay; ‘’Fakültemizin dahili ve cerrahi branşlardaki öğretim üyesi sayısı her geçen gün artarken, pek çok branşta da asistan eğitimine başlamış bulunmaktayız. Asistan eğitimlerindeki misyonumuz ülkemizin sağlık problemlerini bilen ve bunlara karşı yeterli bilgi ve beceriyle donanmış, araştırmacı yönü olan, kendini sürekli olarak yenileyen, gelişime açık, mesleki bilgi yanı sıra sosyal yönü de gelişmiş, tıbbi etik ve insan haklarına saygılı, tanı ve tedavide ülke ekonomisini göz önünde bulunduran, sağlık politikalarını takip edebilecek özelliğe sahip, kalite standartlarına dikkat eden ve uluslararası ilişkilere hazırlıklı hekimler yetiştirmektir. ‘’ cümlelerini kaydetti.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI İÇİN ELİMİZDEN GELECEĞİNİ YAPACAĞIZ

Tıp Fakültemizin ilk öğrencilerini desteklemek amacıyla törene katıldıklarını söyleyen Orbay; Türkiye’nin çok genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek yüzdelik dilimlerde üst sıralarda olan Tıp Fakültelerini kazanmanın büyük bir başarı olduğunu ifade etti. Orbay bu başarının arkasında ailelerin büyük fedakarlıkları olduğunu da vurguladı. Öğrencilerin akademik ve sosyal hayatlarının dolu dolu geçmesi için üniversite yönetimi olarak gerekli gayreti göstereceklerini belirten Orbay, öğrencilerin donanımlı birer hekim olarak mezun olacağını da sözlerine ekledi. Desteklerinden dolayı OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir’e ve senato üyelerine teşekkür eden Orbay, genç tıpçılara eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ise konuşmasında üniversite ve kampüs imkânlarından bahsederek, öğrencilerin özellikle topluluklar aracılığı ile diğer fakülte ve yüksekokul öğrencileriyle iletişim içinde olmalarını tavsiye etti. Program kapsamında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Kansu da "Akademik Mikro Çevre ve Mentorun Önemi" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk dersi ise Sabuncuoğlu Şerefeddin amfisinde yapıldı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya’da Muhtarlar Günü kutlandı..  
  Jandarma vatandaşın emniyet ve güvenliği için..  
  Özdemir: Muhtarlık toplumsal hayatımızın yapı..  
  Amasya’da deprem..  
  Genç Kızılay “Umut Işığı” projesini hayata ge..  
  İŞKUR istihdam alanında bir dizi projeyi haya..  
  Muhtarlardan Vali Varol’a ziyaret..  
  Köy ziyaretleri devam ediyor..  
  Orgeneral Çetin’den şehit ailesine taziye mek..  
  Amasya'da ORKÖY 105 aileye kredi desteği verd..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.