19 Temmuz 2018 - Perşembe / 14:22
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Sanayi sitesi esnaflarına Ahilik Haftası ziyareti

Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve beraberindekiler Ahilik Haftası münasebetiyle Küçük Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti...
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve beraberindekiler Ahilik Haftası münasebetiyle Küçük Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.

Ziyarete ayrıca Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, Ticaret İl Müdürü Ahmet Akbay, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse ve kurum müdürleride katıldı. 

Programda birer konuşma yapan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk ahiliğin öneminden ve kavramından bahsederek, toplum olarak birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin daim olması temennisinde bulundular.

Daha sonra kürsüye gelen Vali Varol konuşmasında şunları ifade etti: “Bizim medeniyetimiz çok büyük bir medeniyettir. Dünyanın tarihine, kültürel ve ticari hayatına kattığımız çok fazla eser vardır. Bunlardan birisi de ahilik kavramıdır. Ahilik kavramı, modern ticari yaşantının, 19. Yüzyılın sonlarında ortaya çıkmaya başladığı ürün kalitesi, tüketici hakları, iş ve ticaret ahlakı gibi kavramları 700-800 yıl önce kendiliğinden geliştiren bir kültürün adıdır. Bizim medeniyetimiz batının 800 yıl sonra ortaya koyabildiği birtakım temel prensipleri kendi özüne dayanarak, inancıyla bağlantılı olarak ve gündelik yaşantısını kolaylaştırmak adına daha o yıllarda ortaya koymuş ve bunu ciddi bir kavram hâline getirmiştir. 

Ahiliğin, Türk İslam Medeniyetinin Anadolu’ya yerleşmesine ve yayılmasına ciddi anlamda öncülük ederek, Anadolu’da zor zamanlarda tutunmamıza öncülük etmiş bir sosyal boyutu da vardır. Devletimiz tarafından uzun yıllar ciddi alınarak bir markalaşma boyutuyla, belirli etkinliklerle sürekli gündeme getirilmesi ve uluslararası arenaya Türk İslam kültürünün bir eseri olarak sunulması da takdire değerdir. 

Sizler ekonomik yaşantımızın temelinde yer alıyorsunuz. Ben ticari yaşantınızda hepinize başarılar diliyorum. Umarım sıkıntılar yaşamadan, ekonomik sistemimizin her zaman sağlıkla işlediği günlerde hep birlikte oluruz. Zor günlerimizde ülkelerine güvenerek ticari faaliyetlerini devam ettiren esnafımıza teşekkür etmek istiyorum. Ekonomimizde son dönemlerde güzel işaretler var. Bunlarında sizlere yansımaları vardır elbette. Hepinize ticari hayatınızda başarılar, bol ve hayırlı kazançlar diliyorum. Sizlerin bizlerden herhangi bir isteği ve talebi olduğunda her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Programın ardından esnaflarımız ziyaret ederek onlarla sohbet eden Vali Dr. Osman Varol,  esnafların Ahilik Haftasını da kutlayarak çiçek verdi. Konuşmaların ardından Vali Varol ve Belediye Başkanı Özdemir birlikte katılımcılara ahi pilavı dağıtıldı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yatay akarsu üzerinde enerji üretim projesi..  
  Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişlerinden ziyar..  
  Hafızlık Bölge Finalinde 1. oldular..  
  Elektronik Denetleme Sistemi Amasya’da devrey..  
  3600 ek gösterge, emektarları memnun eder, ge..  
  Kılıçarslan İlkokulu Kent Müzesi olacak..  
  250 şehit adına Önce Vatan Tepesi’ne sedir fi..  
  15 Temmuz’da şehit düşen Ahmet Özsoy’un ailes..  
  Sulama kanalına düşen küçük çocuk boğularak c..  
  Dini algı probleminin toplumsal yansıması 15 ..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.