21 Ekim 2018 - Pazar / 06:57
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Cumhuriyeti, bağımsızlığından ödün vermeden yaşatmalıyız

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. kuruluş yıldönümünde CHP Amasya İl Başkanlığı il, ilçe örgütleriyle birlikte Atatürk Anıt Meydanında ..
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. kuruluş yıldönümünde CHP Amasya İl Başkanlığı il, ilçe örgütleriyle birlikte Atatürk Anıt Meydanında İl Başkanı Reşat KARAGÖZ başkanlığında toplandı ve Atatürk anıtına çelenk sunumunda bulunup, saygı duruşu ve istiklal marşını müteakip İl Başkanı Reşat KARAGÖZ günün anlamını içeren basın açıklamasında bulundu. Anıt meydanındaki kutlamaya Amasya Milletvekili Mustafa TUNCER, İlçe Başkanları, eski Belediye Başkanları, önceki dönem milletvekili, il ilçe başkanları il genel meclis ve Belediye meclis üyeleri, Partinim tüm il, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katılımda bulundu.

İl Başkanı Reşat KARGÖZ’ün basın açıklaması şöyledir; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Önderliğinde kurulan toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik dönüşümlerin yolunu açan aydınlatma çağı olan Türkiye’nin çağdaş uygarlıklarla bütünleşmesini, laiklik ilkesinin benimsenmesini sağlayan Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutluyoruz. Hepinizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Cumhuriyetin bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara ve emperyalizme boyun eğmeyen, Atatürk öncülüğünde yurdumuza ve egemenliğe sahip çıkan yurttaşlar olarak en büyük bayramımızda Cumhuriyetin taşıdığı önemi daha iyi anlıyoruz. Cumhuriyeti korumamız ve bağımsızlığından ödün vermeden yaşatmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz Cumhuriyetle birlikte anayasal bir yapıya kavuşmuş laik devlet yapısı üzerinde yükselen ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Ancak uzun uğraşlar ve fedakârlıklar neticesinde gelinen düzeyin yeterli olmadığı daha güzel yarınlar için her alanda, kavga yerine saygıyı, çatışma yerine adalet ışığında barışı, karanlık yerine bilinçli aydınlığı seçmeliyiz.

Ulu önderimiz Atatürk’ün ülkemizde yaktığı egemenlik meşalesi tüm dünyaya örnek oldu Türkiye cumhuriyetinin kuruluşu tarih boyunca yaşadığı en büyük toplumsal ve siyasi kazanımdır. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti demokratik laik bir hukuk devleti olarak ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Cumhuriyeti yüce önder Atatürk’ün emaneti olarak onun inanç ve devrimlerine sadık kalarak gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin en kutsal görevidir. Bu kutsal görev bizim milli onurumuz olduğu kadar, hep beraber taşıdığımız insanlık şerefimizdir.

Cumhuriyetinin 94 yıllık öyküsü başarı ve uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetimizin başarısı ile haklı bir sevinç ve gurur içerisindeyiz. Bizlere parlak bir gelecek, bağımsız Çağdaş bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya’da Muhtarlar Günü kutlandı..  
  Jandarma vatandaşın emniyet ve güvenliği için..  
  Özdemir: Muhtarlık toplumsal hayatımızın yapı..  
  Amasya’da deprem..  
  Genç Kızılay “Umut Işığı” projesini hayata ge..  
  İŞKUR istihdam alanında bir dizi projeyi haya..  
  Muhtarlardan Vali Varol’a ziyaret..  
  Köy ziyaretleri devam ediyor..  
  Orgeneral Çetin’den şehit ailesine taziye mek..  
  Amasya'da ORKÖY 105 aileye kredi desteği verd..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.