21 Ekim 2018 - Pazar / 06:17
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Yenilikçilik ödülleri sahiplerini buldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan “5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Batı Karadeniz Bölgesi ödül töreni gerçekleştirildi...
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan “5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Batı Karadeniz Bölgesi ödül töreni gerçekleştirildi.

Belediye Kültür Merkezi Şehzade Salonunda yapılan törene Vali Dr. Osman Varol, Milli Eğitim Bakanlığı İstatistik ve Performans Yönetimi Daire Başkanı Davut Olgun, Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Samsun Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Tokat Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Çankırı Milli Eğitim Müdürü Turgut Ünal, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen eğitim ve öğretim alanında özgün, modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" bölgesel töreni Amasya'da yapıldı. Samsun, Tokat, Zonguldak ve Çankırı illerinden başvuru yapan öğretmenler, 5 ayrı kategoride 20 proje ile bölgesel ödül töreninde ödül almaya hak kazandı. 

Bu kapsamda ilk olarak Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Tanıtımı video gösterisi yapıldı. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı İstatistik ve Performans Yönetimi Daire Başkanı Davut Olgun ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş birer konuşma yaparak ödüle layık görülen öğretmen ve yöneticileri tebrik ederek, başarılarının devamını dilediler. 

Vali Varol ise konuşmasında şunları kaydetti: “Kamu yönetiminin taşradaki tüm kurumlarının en üst düzeydeki yöneticisi olarak, her platformda dile getirdiğim bir şeyi tekrar söylemek istiyorum. Bizim sunduğumuz kamu hizmetleri içerisinde en önemli olanı eğitim hizmetidir. Bu anlamda Milli Eğitim Teşkilatının yaptığı her türlü etkinlikte ve faaliyette sürekli onlarla bir arada olmaya çalışıyorum. Eğitimdeki yöneticilerimiz ve çok kıymetli öğretmenlerimiz en önemli kamu hizmetinin yürütücüleridir. Onların toplumda üstlendikleri işlevin ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar kıymetli iş yaptıklarını, ülke için önemli bir değer olduklarını kendilerine belirtmeye çalışıyorum.

Bizim yöneticiler olarak yönetim biliminde iyi örnek uygulamaları dediğimiz, bireysel veya kurumsal olarak taşrada ortaya çıkarılan iyi örneklerin, hem ödüllendirilip onore edilmesi, hem de iyi uygulama örneklerinin uygulanmasıyla ilgili çok standart ve güzel planlanmış bir etkinlikte beraberiz. Her kamu görevlisi için söylüyorum yaptığımız işlerde hukuki sorumluluklarımız var. Özellikle eğitim alanında, eğitimin insandan insana karşılıklı etkileşim bir süreç olduğunu düşünüyorum. Eğitim camiamızın bireysel tutumları, davranışları ve gayretleri çok farklı önem kazanmaktadır. Tek yönlü bir çalışmadan bahsetmiyorum. Eğitim camiamızdaki yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz çocukların hayata yön vermelerini sağlamaktadır. Ben bu çalışmada emeği geçen Milli Eğitim Bakanlığımıza ve katılımcılara teşekkür ediyor, ayrıca ödül alacak yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu tip çalışmaların artarak, memleketimize katkı sağlayacak şekilde sürmesi dileğiyle, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Vali Varol’un konuşmasının ardından eğitim ve öğretimde ki yenilikçilikte ödül almaya hak kazananlara ödülleri protokol üyelerince verildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya’da Muhtarlar Günü kutlandı..  
  Jandarma vatandaşın emniyet ve güvenliği için..  
  Özdemir: Muhtarlık toplumsal hayatımızın yapı..  
  Amasya’da deprem..  
  Genç Kızılay “Umut Işığı” projesini hayata ge..  
  İŞKUR istihdam alanında bir dizi projeyi haya..  
  Muhtarlardan Vali Varol’a ziyaret..  
  Köy ziyaretleri devam ediyor..  
  Orgeneral Çetin’den şehit ailesine taziye mek..  
  Amasya'da ORKÖY 105 aileye kredi desteği verd..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.