20 Kasım 2018 - Salı / 08:30
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

“Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” sertifikaları verildi

Merzifon, Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerinde toplam 8 okula Beyaz Bayrak, 11 okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası törenle teslim edildi...
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

Merzifon, Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerinde toplam 8 okula Beyaz Bayrak, 11 okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası törenle teslim edildi.

Merzifon Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen törene, Merzifon Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Selma KAYNAK, sağlık çalışanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

"Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı” kapsamında, Merzifon, Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerinde toplam 8 okulumuza Beyaz Bayrak, 11 okulumuza Beslenme Dostu Okul Sertifikası törenle teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ve Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amacıyla, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beslenme Dostu Okullar Programı İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır. Bu programlarla öğrencilerimizi, sağlıklı beslenme ve yaşam konusunda bilinçlendirme ve temizlik konusunda teşvik etme amaçlanmıştır. Bu tür uygulamaların tüm okullarımızda yaygınlaşmasını temenni ediyorum.” dedi.

Törende konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak okul sağlığı kapsamında; Bağışıklama hizmetleri, bulaşıcı hastalıklardan korunma, ağız diş sağlığı taramaları, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerden korunma, kişisel temizlik, kazalardan korunma ve ilk yardım, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam, kronik hastalıklar, çevre temizliği ve korunması gibi konularda yaptığımız çalışmalarla, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların sağlıklı bir çevrede gelişimini amaçlıyoruz.  “Beslenme Dostu Okullar Programı”  ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, “Beyaz Bayrak Programı” ile de okullarımızın temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi,  bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması hedeflenmektedir. Temennimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarımızda beyaz bayrağı dalgalandırmaktır. Söz konusu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyor, temiz ve sağlıklı günler dileyerek saygılar sunuyorum.” dedi.

Tören, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullara sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Sanayimizin geleceği masaya yatırıldı..  
  Başkan Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti..  
  Şehit ve kayıplar tespit edilecek..  
  Altı Noktadan yeni dönem umre hazırlıklarına ..  
  Amasya Şeker Fabrikasından çiftçisine bir hiz..  
  Vali Dr. Varol’dan Sevgi Evi ziyareti..  
  2018 Kasım ayı ASKOM toplantısı gerçekleştiri..  
  OKA Kasım ayı toplantısı yapıldı..  
  Amasya SMMM Odasından E-Uygulamalar semineri..  
  Jandarma yaptığı aramada kaçak içki ele geçir..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.