23 Ekim 2018 - Salı / 22:28
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu’nda yeni proje heyecanı

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu'nun ortak olarak yer aldığı Avrupa Birliğince desteklenen ikinci Erasmus + Stratejik Okul ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu'nun ortak olarak yer aldığı Avrupa Birliğince desteklenen ikinci Erasmus + Stratejik Okul Ortaklıkları projesi 'FeeltheFourSeasons Beyond theWalls', ‘Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’ kabul edildi. Bu gelişme, önceki dönemde de bu tür faaliyetlerde yer almış olan Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulunda sevinçle karışılandı. Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu’nun geçen seneden beri devam etmekte olan bir projesi daha mevcuttur. Proje yasal temsilcisi olan okul müdürü Hasan Hüseyin AKTAŞ,yeni  projeye ilişkin şu açıklamada bulundu:

'Okulumuzdaki eğitim-öğretim kalitesini ve etkisini arttırmak için sürekli kendini yenileme ve geliştirme çabası içerisindeyiz.Bu sebepten dolayı Avrupa Birliği'nin bize sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmak,okul öğretmen ve öğrencilerimizi bu şanslardan haberdar edip vizyonlarını geliştirmek niyetindeyiz.Avrupa ülkelerindeki eğitim sistemini yerinde görmeyi,kendi sistemimize uygun olanları okul ortamımıza taşıyıp yaygınlaştırmayı ve ortak ülkelerimize kendi kültürümüzden de bir şeyler yerleştirebilmeyi hedef aldık.KoordinatörlüğünüYunanistan'ın üstlendiği,Türkiye,Bulgaristan,İtalya,Hırvatistan,Fransaveİspanya'nın ortak olarak katıldığı bu projenin hedeflerimize ulaşmamızda önemli bir basamak olduğunun farkındayız.Bu yüzden okul idarecileri ve öğretmenlerinin yanı sıra tüm öğrenci ve velilerimizi de projeye dahil etmek arzusundayız.Projemiz kültürler arası benzerlik ve farklılıkları keşfetmenin yanı sıra, öğrencilerimizin hayata bakış açılarını geliştirecek ve değiştirecek,daha yaratıcı ve pratik düşünmelerini sağlayacak ve diğer derslerde de başarılarını arttıracak olan faaliyetlerle tasarlanmıştır. Bize sunulan bu şansın en etkin şekilde değerlendirilmesi için proje çalışmalarımıza devam etmekteyiz.Başta okulumuz proje ekibi olmak üzere emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim”dedi.

Proje kapsamındaki ilk ulus ötesi toplantı olarak nitelendirilen bu ziyarete, okul müdürü  Hasan Hüseyin AKTAŞ, sınıf öğretmenlerinden Ali KİRTİ ve okul İngilizce öğretmenlerinden Melike CELEP katıldılar. Öğretmenlerimiz ;turistik,tarihi ve kültürel dokusuyla uluslararası boyutta kendini ispatlamış olan Volos'da çok samimi ağırlandıklarını belirttiler.

Okul proje koordinatörü Melike Celep de proje hakkında şu açıklamayı yaptı:

‘Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset' adlı  projemizin  ilk hareketliliği ,koordinatör okul olan ‘24th Primary School Volos'un  bulunduğu Volos-Yunanistan'da 14-19 Kasım 2017 tarihleri arasında  gerçekleşti. Proje kapsamındaki ilk ulusötesi toplantı olarak nitelendirilen bu ziyarete, okul müdürümüz  Hasan Hüseyin AKTAŞ ve sınıf öğretmenlerimizden Ali KİRTİ ile beraber katıldık. Projede yer alan her ülkenin eğitim sistemi, kendi okul yapı ve kadroları sunuldu.Doğada öğrenme üzerine kurulu olan proje süresince yapılacak etkinlikler üzerinde tartışıldı ve ortak kararlar alındı.Ortak okulların yeterliliklerine bağlı olarak görev dağılımı gerçekleştirildi.Sonrasında yapılacak olan hareketliliklerin tarihleri ve amaçları hakkında net kararlar alındı. İlk kez yüz yüze bir araya gelinerek yapılan bu toplantıdan herkes gibi Zübeyde Hanım  Üçler İlkokulu'nu temsilen biz öğretmenler de memnun ayrıldık.Deneyim ve gözlemlerimizi hazırladıklarımız çalışmalar doğrultusunda diğer okul öğretmenlerimizle paylaştık.Okulumuza sunulan bu şansın en etkin şekilde değerlendirilmesi için diğer projemizde de olduğu gibi çalışmalara gereken özveri ve özenle devam edilmektedir”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Erenler Buluşması gerçekleştirildi..  
  Protokolün 99. yılında, Amasya görüşmeleri ve..  
  PTT’yi bir dünya şirketi yapmak temel amacımı..  
  Vali Varol yapılan altyapı çalışmalarını yeri..  
  Danıştay "Andımız" için son noktayı koydu..  
  Özel İdare yol yapımına devam ediyor..  
  Anahtarlar teslim edildi..  
  Başkan Özdemir’den örnek bir davranış..  
  Şehit ve gazi ailelerine Jandarma’dan etkinli..  
  İl Jandarma Komutanlığından huzur ve güven uy..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.