23 Ekim 2018 - Salı / 20:46
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Özel Mesleki Eğitim İçin Özel Uygulamalar

Amasya Osman Yıldırım Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezince “Özel Mesleki Eğitim İçin Özel Uygulamalar” isimli AB eğitim ve gençlik projesi ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Amasya Osman Yıldırım Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezince “Özel Mesleki Eğitim İçin Özel Uygulamalar” isimli AB eğitim ve gençlik projesi için hazırlandı.

Projeyle ilgili okul müdürlüğünce şu bilgiler verildi; Amasya Osman Yıldırım Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Müdürlüğü tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Daire Başkanlığından onaylı Erasmus+ Programı K01 Eylem 1-Meslek Eğitim Alanı Projesi “Özel Mesleki Eğitim İçin Özel Uygulamalar” adlı Proje kabul edilerek yürütülmeye başlanılmıştır.

Okulumuz eğitimcilerinin; öğrencileri için mesleki rehabilitasyon, sınırlılıklara uygun mesleki beceri geliştirme, işlem basamakları ve iş süreçleri oluşturma, bireysel eğitim plan(BEP) uygulamalarını gözlemleme, bireye özel mesleki özel eğitim materyallerini inceleme ve geliştirme, işe oryantasyon süreçlerine işveren ve diğer çalışanları da ortak etme, izleme programlarını analiz etme ve pedagojik önlemler geliştirmeye dayalı yenilikçi yöntemleri gözlemlemeye ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu doğrultuda 6 öğretmenimize Almanya (Berufskolleg West der Stadt) da  mezun izleme ve erken okul terklerine ilişkin formasyon ve motivasyon ihtiyaçlarına karşılık gelecek bilgilenmenin sağlanması amaçlanmıştır.

Almanya da  iş başı gözlem faaliyeti, Almanya da 2 haftalık işyeri stajı 16 öğrencinin 4 refakatçi eşliğinde Almanya(Haldenwangschule) de, ağaç işleri temel üst yüzey işlemleri alanında mesleki beceri kazandırmak, Amasya da nitelikli istihdam beklentilerini karşılamak, sosyal ve kişisel gelişim ihtiyaçları için fırsat eşitliği sunmaktır.

1-Alanları ile ilgili teknik kurslar: Ahşap ve ahşap üst yüzey işlemlerine özel teknik anlatımlar ile tamamlanacak eğitim türümüzdür. Eğitim teorik düzeyde 30 saatlik bir süreyi kapsamaktadır.

2-Adaptasyon eğitimleri: Yabancı ortağımızın ülkesine göre Almanya ve Hollanda için 2 farklı türde verilecektir. Konular içeriğinde, yurt dışındaki eğitim yapıları, Avrupa kültürü, Avrupa günlük hayatı, yurt içi ve yurt dışı havalimanları, seyahat, konaklama, sigorta, pasaport çıkarılması gibi organizasyonlarının açıklaması, AB eğitim programlarının tanıtımı gibi detaylar yer alacaktır. 20 ders saati olarak gerçekleşecektir.

3-Yabancı dil eğitimi kurs sertifikası: İngilizce alanında 6 öğretmenimiz için A1 seviyesinde temel modül olarak 124 saat olarak sunulacaktır. Eğitim sınav notunun yarısını ifade ve telaffuz olarak sözlü notu oluşturacaktır. Öğrencilerimiz için 20 kelimelik basit telaffuz ve anlamlarını içeren eğitim verilecektir.

Öğrenci ve öğretmenlerimize yurt dışı destek hizmetlerinin açıklanması, program amaçları, Almanya ortaklarının tanıtımı ve hareketlilik sürecine ilişkin pratik bilgilerin sunulacağı kültürel adaptasyon eğitimi verilecektir. Bu eğitim sonunda öğrenci ve öğretmenlerimiz yurtdışı adaptasyon eğitimi katılım belgesi alacaktır.

Bu projeye emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür eder tüm paydaşlarımızın projeye katkılarını temenni ederiz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Erenler Buluşması gerçekleştirildi..  
  Protokolün 99. yılında, Amasya görüşmeleri ve..  
  PTT’yi bir dünya şirketi yapmak temel amacımı..  
  Vali Varol yapılan altyapı çalışmalarını yeri..  
  Danıştay "Andımız" için son noktayı koydu..  
  Özel İdare yol yapımına devam ediyor..  
  Anahtarlar teslim edildi..  
  Başkan Özdemir’den örnek bir davranış..  
  Şehit ve gazi ailelerine Jandarma’dan etkinli..  
  İl Jandarma Komutanlığından huzur ve güven uy..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.