10 Aralık 2018 - Pazartesi / 03:02
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Erişgen: Kudüs İslamındır

Erbakan Vakfı Amasya İl Başkanı Mustafa Erişgen Kudüs ile ilgili şu açıklamayı yaptı; Müslümanların ortak değeri ve ilk kıblesi Mescid-i ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Erbakan Vakfı Amasya İl Başkanı Mustafa Erişgen Kudüs ile ilgili şu açıklamayı yaptı; Müslümanların ortak değeri ve ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapan Kudüs,  Dünya Siyonizmi'nin binlerce yıllık planları doğrultusunda bir kez daha Siyonist İsrail’in tehdidi  ve tecavüzü ile karşı karşıya kalmıştır.

ABD Başkanı Donald Trump’ın daha seçildiği ilk günlerde açıkladığı Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesi süreci bugün resmi olarak tüm dünyaya duyuruldu. ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması emrini veren Trump, kendisini adaylık ve seçim

sürecinde Yahudi damadı Jared Kushner üzerinden destekleyen Siyonist Lobilere olan borcunu böylece ödemiş oldu. İsrail, Dünya Siyonizmi ve başkanlığını Siyonizme borçlu olan Trump sorumluluklarının bilinci ile hareket ederken, asıl hedefleri olan Büyük Israil yolunda bu adımları bilinçli bir şekilde atarken, İslam Dünyası'ndaki bir kısım işbirlikçi yöneticiler yine bu aynı odakların planlarının bir parçası olmaları hasebiyle bu haksız ve hukuksuz adim karşısında sessiz kalmakta ve gereken adımları atmamaktadır.

Suudi Arabistan Yönetimi'ndeki bazı yetkililer tarafından açıklanan Ilımlı İslam’a ! geçiş sürecinin içerdiği mana ABD’nin aldığı bu hukuksuz kararın bir ön habercisi idi. Zira Ilımlı İslam kavrami ile kastedilen, Siyonizmin dünyayı yönetmesine ve somurmesine ses çıkarmamak, Siyonist işgallere göz yummak, Siyonizm'in Kudüs’ü gasp etmesi karşısında göstermelik tepki gösterip adeta başını toprağa gömmektir.

Bir asırdır Filistinli müslümanların mücadelesine verilen cılız ve sadece sözlü destekler, Türkiye'de ve  İslam ülkelerindeki bir kısım yöneticilerin üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmemesi, Israil'le  kurulan stratejik ortaklıklar, ABD’ile yapılan küresel anlaşmalar, Dünya Siyonizminin kurduğu G-20, NATO, BM, AB ile ilişkiler uğruna temel değerlerin görmezden gelinmesi, Kudus'un, Filistin'in ve bütün Islam Alemi'nin kurtuluş anahtarı olan D-8 Organizasyonu'nun gerektigi şekilde çalıştırılmaması, D-60 Projesi'nin hayata gecirilmemesi, bu günü hazırlayan, bu kararın alınması cesaretini oluşturan, bu pervasızlığı ortaya çıkaran başlıca sebeplerdir.

Merhum Liderimiz Erbakan Hocamızın hayatı boyunca kurtulusu icin mücade verdiği Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın İsrail işgalinden kurtarılması, başta İslam Alemi olmak üzere tüm insanlığın üzerine bir kara bulut gibi çöken Siyonizmin işgal ve somuru planlarının ortadan kaldırılması hedefine ulaşılması, Anadolu’nun imanlı ve inançlı evlatlarının öncülüğünde, İslam coğrafyasının tüm mazlum halklarının ortak mücadelesi ile gerçekleşecektir.

Bizler Erbakan Hocamızın dava erleri Erbakan Vakfı mensubu Milli Görüşçüler olarak, merhum liderimizden aldığımız bu cihad bayrağını bir gün bile yere düşürmeden, aynı kararlılık ve azimle taşımaya devam edeceğiz. Alınan bu karar elbetteki bizim için yok hükmündedir.  Ancak bu kararı alıp uygulamaya koyanlar şunu bilmeliler ki, Turkiye'nin öncülüğünde D-60 Projesi'ni hayata gecirip, Islam Birligi'ni kuracağımızı ve  bu kararın yazılı olduğu kağıtları yırtıp atacağımız günler mutlaka gelecektir. 

Erbakan Hocamızın her fırsatta “Bizim milletimizin üzerindeki külü üflesen altından kor gibi iman ateşi çıkar” diye iftihar ettiği Aziz Milletimiz;  bu tecavüz karşısında en gür sekilde sesini yükseltecek ve üzerine düşeni yerine getirecektir. 

Bizler asil olarak "Büyük Israil" yolunda atılan bir adım olan bu haksız ve hukuksuz kararı tanımadığımızı, tanımayacağımızı, KUDÜS'ü ve Mescidi Aksa'yı Siyonizmin pencesinden kurtarmak için, Büyük Israil planının hedefe ulasmasini onlemek icin, bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da  en kararlı bir şekilde mücadelemize devam edecegimizi tüm dünyaya ilan ediyoruz. 

Zafer elbette ki inanan ve bu uğurda şuurla mücadele edenlerindir ve zafer yakındır. Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Travel Turkey Fuarında tanıtılıyor..  
  Jandarma kaçakçılara göz açtırmıyor..  
  İmar Barışı ile mühürleme ve yıkım kararı ipt..  
  Yangın Hidrantları ile can ve mal kaybı önlen..  
  ÇKS kaydını yaptıramayan çiftçilere bakanlıkt..  
  Kamu görevlilerinin bütçelerinde dengesizlik ..  
  Dünya Kadın Hakları Günü Paneli düzenlendi..  
  Lesaffre’de “Sıfır Atık Projesi” uygulamaları..  
  Sakatlar Derneği üyeleri kışlada misafir edil..  
  Mütevelli Heyetlerine üye seçimi gerçekleşti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.