13 Aralık 2018 - Perşembe / 04:08
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

“Trafikte bizleri de duyun”

Varol: Engelli kardeşlerimiz, diğer tüm gençlerimiz, çocuklarımız gibi bu toplumun eşit birer ferdidir..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Varol: Engelli kardeşlerimiz, diğer tüm gençlerimiz, çocuklarımız gibi bu toplumun eşit birer ferdidir

Vali Dr. Osman VAROL, Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Trafikte Bizleri De Duyun” programına katıldı.

Programa Vali Varol’un yanı sıra Tugay Komutanı Zafer UĞUR, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kemal POLAT, il müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, kısa spot film gösterisi izlettirildi.  İşitme engelli öğrencilerin şarkı söylediği programda işitme engelli bir vatandaşın günlük yaşamda karşılaştığı güçlükleri konu alan röportaj gösterildi.

Vali Dr. Osman VAROL, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: ”Çok güzel bir program oldu gerçekten.  Ben programda sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duydum. Çok önemli iki konuyu bir araya getirerek üzerinde ciddi bir şekilde emek harcayarak çalışılmış. İyi bir şekilde sentezleyerek etkinliklerle zenginleştirerek gerçekten çok güzel bir çalışma ortaya koymuş arkadaşlar. Ben bunda emeği geçen en başta Sayın Emniyet Müdürümüz ve onun çok kıymetli ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyor, onları tebrik ediyorum.

Engelli kardeşlerimiz, diğer tüm gençlerimiz, çocuklarımız gibi bu toplumun eşit birer ferdidir. Yapamayacakları, başaramayacakları hiçbir şey yoktur.

Trafik konusu gerçekten önemli. Her yıl yüzlerce çok kıymetli insanımızı bu uğurda kaybediyoruz. Yüzlerce kelimesi sayı olarak söylendiğinde çok kolaymış gibi geliyor ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Bu acıyı yaşamış, yakınlarından birini kaybetmiş tek bir insanı gördüğünüzde ne kadar kolay bir şekilde insanlarımızı kaybettiğimizi, çok basit tedbirlerle önlenebilecek çok küçük dikkatli adımlarla önüne geçebilecek olaylarda neler yaşadığımızı görüyorsunuz. Ben şuna inanıyorum: Trafik güvenliğinde bizler devlet olarak yerel yönetim olarak altyapı konusunda ne yaparsak yapalım sonuçta bireye, insana dayalı, eğitime dayanan bir şey. Ben bizlerin kuşaklarında gelişmeye başlayan bu konunun yeni yetişen öğrencilerimiz ve gençlerimizle birlikte Türkiye’de tamamen sorun olmaktan çıkacağını düşünüyorum. Birçok konuda bizi geleceğe taşıyacakları gibi bu konuda da bizim yaşadığımız bu acıları, kayıpları ortadan kaldıracaklarını, bilinçli bir şekilde yetişip bu meseleyi memleketin gündeminden düşüreceklerine inanıyorum. Diğer taraftan burada işitme engelli kardeşlerimiz, öğrencilerimiz çok güzel etkinliklerde bulundular, çok güzel çalışmaların içerisinde yer aldılar. Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum. Engelli kardeşlerimiz, diğer tüm gençlerimiz, çocuklarımız gibi bu toplumun eşit birer ferdidir. Yapamayacakları, başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Sadece ve sadece ihtiyaçları olan imkânları onlara sunmak gerekiyor. Onların bu tip çalışmalarda, böyle etkinliklerde yer alması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Ben tekrar katılımınız için çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle programların, bu tarz güzel çalışmaların ilimizde artmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Vali Varol ve protokol üyeleri tarafından programda emeği geçenlere hediyelerinin verilerek hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Üniversite-Sektör iş birliği merkezi açıldı..  
  Amasya TSO yöneticileri ortak akılda buluştu..  
  Belediye mektuplarında Amasya görselli pullu ..  
  Çetmi Sulama göleti ile 450 dekar tarım alanı..  
  “Yemen’de Çocuklar da Ölmesin İnsanlık da”..  
  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü..  
  2019 yılı hac müracaatları başladı, son gün 1..  
  2000 öğrenciye “Organik ve İyi Tarım” eğitimi..  
  Vali Varol’a Kozlu’dan ziyaret..  
  Haksızlığa sessizlik zulme cesarettir..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.