16 Aralık 2018 - Pazar / 20:28
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Taşova’nın geleceği parlak

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Amasya basını ..
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Amasya basını ile kahvaltıda biraraya geldi.

Taşova’da verilen kahvaltıya, Başkan Bayram Öztürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Meclis Üyesi Selçuk Soyal, Sinan Yılmaz, Ramazan Görmez, Mehmet Duman, Yazı İşleri Müdürü Metin Öztürk ve Amasya ile Taşova basını katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan’ın açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. 1961 yılında Gazeteciler Bayramı olarak kutlanırken 1971 yılından itibaren Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Demokrasinin gelişmesi açısından, halka doğru haber vermesi açısından basın çok önemlidir. Onun için gazeteciliği, haberciliği önemsemek lazımdır” dedi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, belediye ile çalışmalarını ise şu şekilde açıkladı; 1944 yılında kurulmuş,1051 kilometrekarelik toplam alana sahip, batıdan doğuya şehrin ortasından geçen D100 karayolu ve Yeşilırmak Nehrinin her iki yakasına yerleşmiş şehir merkezi ve her iki yanında yükselen Akdağ ve Sakarat Dağlarının eteklerine, 235 rakımlı "Küçük Çukurova" ile 1956 rakımlı Camii Tepesi arasına toplam 30742 nüfusu,63 köy ve 77 mezrası ile yerleşmiş, gölleri, akarsuları, verimli toprakları, ormanları, Boraboy Gölü, Baraklı Şelalesi, Simsim Oyunu, Süper Ligde Mücadele Eden Taşova Hentbol Kulübü, Alpaslan Müzesi, Çiçek Bamyası, Üzümü, Soğanı, Misket Elması, Bol Sebze Çeşitleri, Aromatik ve endemik zengin bitki çeşitleri,Dazlı Şeker Fasülyesi,Destek Yoğurdu, haşhaşı. Pirinci, buğdayı ve sayamadığımız daha birçok yöresel ürünleri ve yeraltı - yerüstü zenginlikleri ile şirin ilçemiz..! Geleceğin Parlayan Yıldızı Olmaya Aday TAŞOVA...

30 Mart 2014 yılında şimdi hizmet zamanı sloganı ile görevi devraldığımızdan bu güne yaptığımız hizmetleri sizlerle paylaşmanın haklı gururu ve bahtiyarlığını yaşıyoruz.

insanı merkeze alıp hizmet üretme ve şehri yeniden imar ve inşa süreci ile ilgili olarak düşüncemiz;

" İnsan ve şehir...imar eden ve imar edilen.İnsan, medeniyetler kurmak için donanımlı hale geldiğinde elinden çıkan şeylerin "şaheser" olarak adlandırıldığı bir varlıktır. İnsan kendini bilmeye ve yaşadığı alanı güzelleştirmeye başladığı andan itibaren hem yaşadığı çağa ve hem de daha sonraki çağlara damga vurmaya başlıyor demektir.

Bizler yaşanabilir şehirler kurmayı ecdadımızdan öğrendik ve onu pratiğe aktarabiliriz. Şehre can verecek ne kadar öğe varsa onu tarihin içerisinden çıkartarak günümüze tatbik edilebilecek teknik donanıma sahibiz.Yeterki o ruhu şehirlerimize aktarabilecek tasavvura ulaşalım.

Şehrimize yapabileceğimiz en büyük kötülük ona ruh verememektir. Zira şehirlerde insanlar gibidir. Bedeni ve ruhu vardır. Beden ve ruh denklemini bozduğunuz an ne idüğü belirsiz şeyler çıkar ortaya. Estetikten uzak, çarpık çurpuk yapılaşmalar bunun sonucudur.

İnsanın sorumluluk alanlarından biri de yaşadığı çevreye karşı olan sorumluluğudur. Çevre faktörünü gözardı eden bir düşünce medeniyet algısı oluşturamaz. Geleceğe dönük bir atılım yapmak istiyorsak, çevremizi bütün bileşenleri ile beraber düşünüp, tasarımlar üretmek zorundayız.

insanı ve şehri ayrı ayrı düşünmek mümkün değildir. Bir birbirlerine geçişkendir. Bazen insan şehre, bazen de şehir insana etki eder. İki canlı varlık birbirlerini tamamlar ve geleceğe ışık tutarlar.

Bu minvalde bizlerde yaşadığımız şehri yeniden imar etmek ve ruh katmak için mücadele ediyoruz. Geleceğe ışık tutacak ve damga vuracak projeler üretiyor ve bunu hayata geçiriyoruz. Şehrimizin daha güzel ve yaşanılabilir hale gelmesi için gece gündüz devamlı çalışıyoruz. Amacımız geleceğin Taşova'sını kurarak bizden sonraki nesillere daha iyi bir Taşova bırakmaktır."

"BİZ ŞEHRİN, ŞEHİR DE BİZİM AYNAMIZDIR.

BİZ ŞEHRİ İNŞA EDERKEN, ŞEHİR DE BİZİ İNŞA EDER."

Bugün, davetimiz kabul edip bizleri onurlandıran siz değerli basın emekçisi kardeşlerimin ve tüm gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
  Ekonomik durum masaya yatırıldı..  
  Köylerde çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi..  
  Varol şehit Erdin’in ailesine misafir oldu..  
  Altı Nokta Grip Aşısı..  
  Öz Orman-İş Sendikası tarafından Grup Ferdi K..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.