15 Aralık 2018 - Cumartesi / 09:16
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

MHP'yi konuşmak yerine kendi ittifakınızı konuşun

MHP İl Genel Meclis Üyesi Mesut Ünal yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi; MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli,..
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

MHP İl Genel Meclis Üyesi Mesut Ünal yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi; MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, geçtiğimiz Pazartesi günü medya temsilcileriyle kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Her sözü Türkiye'de gündem olduğu gibi, o gün söyledikleri de gündem oldu ve halen tartışılmaya devam ediyor.

Üzerinde en çok tartışılan, konuşulan, yazılan, çizilen "MHP, ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimlerine girer. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Yenikapı ruhuyla hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alır. Bu kadar nettir." sözleri olmuştur. Hayır cephesi bu sözleri duyduktan sonra adeta çıldırdı. Gerçi onlar MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin hangi sözünü duysa çıldırıyor. Onlar çıldırıyorsa, bu durum MHP'nin de doğru yolda olduğunun tespiti oluyor.

Zaten MHP Lideri Devlet Bahçeli medya temsilcileriyle yaptır.' toplantı da " MHP üzerinde çok * büyük oyunlar var. MHP varoluş gayesini sürdürdüğü sürece misyon ve vizyonun terk etmediği sürece üzerinde küresel güçlerin iç ve dış odakları önemli oyunlar oynayabilir. Bu oyunlar geçmişte olmuştur, şimdi de olmaktadır, gelecekte de olacaktır. Eğer bir gün birileri MHP'yle uğraşmaktan, onun faaliyetini engellemekten vazgeçerse, bilin ki MHP'nin misyonu ve vizyonu, varoluş gayesi ortadan, kalkmış, 87 tane sıradan partiden biri haline gelmiştir." Sözüyle doğru yolda olmanın formülüne işaret etmiştir.

CHP, HDP, İP "Devlet Bahçeli ismini" duyunca ışık görmüş yarasaya dönüşüyor. Saadet partisi de bunlarla hareket ediyor ama tabanının sosyolojik durumundan daha ürkek davranıyor.

Bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhur ittifakı hakkındaki düşüncelerine çıldırmış gibi saldıran, kendilerine "Hayır Bloku" adını veren (CHP, HDP, İP, SP) 3 hafta önce TÜSES (Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı) ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Bir Arada Yaşamanın ve Barışın imkanlarını Aramak Ortadoğu Konferansı’ başlıklı toplantıda yan yana gelmişler ve orada öne çıkan konu 2019'a yönelik kendi aralarımda ittifak olmuştu.

Meral Akşener'in milletvekili Nuri Okutan oradaki konuşmasında, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adamlık peşinde olan adayın karşısındaki aday kimse o desteklenmelidir. Mevcut yönetimden memnun olmayan kitlelerin ikinci turda sandıkta ittifakı sağlayacağına ve seçimlerin muhalefet tarafından kazanılacağına inanıyoruz" açıklamasını yapmıştı. .

İki ay önce çıktığı bir televizyon programında "Önümüzdeki süreç ittifak süreci olacak" diyen Kemal Kılıçdaroğlu iken...

Yine iki ay önce "Diyelim CHP’nin adayı ikinci tura Kaldı biz onu şartsız şurtsuz destekleyeceğimizi ilan ediyorum" diyen Meral Akşener iken...

MHP'nin kararları ve düşünceleri sanki kendileri ittifak peşinde değilmiş gibi niçin saldırıya uğruyor?

Sen CHP, HDP, İP olarak yanyana gelebiliyorsan MHP niçin AKP ile ittifak yapmasın?

AKP ile sadece doğrularda buluşan, doğru konularda hem yönlendiren, hem destekleyen MHP'nin duruşu, Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlerin oyunlarını bozmaktadır.

Yoksa kendi safını seçmiş ve ittifak yapmak için aylardır her türlü açıklamayı yapanlar AKP-MHP ittifakına karşı nasıl yüzsüzce ve pişkince açıklamalar yapabiliyorlar?

CHP, HDP, İP yanyana gelip ittifak yapma hakkını kendinde buluyor da, MHP'nin iradesini bunlar nasıl sorgulayabiliyor?

MHP,15 Temmuz darbe girişiminden bu yana çizgisini hiç bozmadan, Türk devletini düzlüğe çıkarmak, milletin geleceğini kurtarmak için muhalefet anlayışını ilkeli bir şekilde sürdürmektedir. PKK'nın büyük partisi haline gelen CHP, PKK'nın küçük parti'.. HDP ve bunların yanına yancı olan Meral Akşener'in partisi işte bundan büyük rahatsızlık duymaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin medya temsilcileriyle yaptığı toplantıda söyledikleri sonrası bunlarda başlayan seferberlik aslında herşeyin ispatıdır.

Hele CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in MHP lideri Bahçeli'nin ittifak açıklamaları için "MHP'nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz" yorumunu yapması, 7 Haziran sonrası AKP ile koalisyon kurmak için, AKP peşinde 30 gün koşmasını ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun "AKP ile koalisyon kurulmazsa üzülürüm" ve "AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız" sözlerini hatırlattı.

Siyaset müptezelliği işte böyle bir şey...

AKP ile koalisyon kurmak için yalvar, AKP'nin suçlandığı konular için "rövanşist olmayacağız" de ama 7 Haziran sonrası AKP ile koalisyon kurmak için ortaya ilke koyan MHP'ye yanına HDP ve İP'i alarak saldır.

Tüm terör örgütlerine gönüllü avukatlık yapan, FETÖ'nün duyusu haline gelen CHP'nin MHP Lideri Devlet Bahçeli'deki siyaset ölçüsünü anlaması mümkün değildir.

Hele CHP'nin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin medya toplantısında söylediği "Yenikapı diye başlayan bir ruhla, hareketle anayasada ve halk oylamasında beraber hareket ettiğimiz, bütün kurum ve kurallarıyla uygulamasına öncülük ve önderlik yapan partiyle beraber sonuç almanın Türkiye'nin hayrına olacağı inancındayız. Bunun manası şudur, daha net olarak ifade ediyorum, herhangi bir sebeple Sayın Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse, başka türlü gerekçeler ortaya konur, 'Ben böyle bir yola girmek istemiyorum' derse o kendisinin bileceği iştir ama 7 Ağustos'ta başlatılan bir ruha MHP sadıktır." ölçüyü anlamasını hiç beklemeyin...

"Benim aklım hep Türkiye'dedir." Diyen bir lideri de, ancak aklı Türkiye'de olanlar anlar...

CHP, HDP, İP hadi tekrar toplanın, MHP'yi konuşmak yerine kendi ittifakınızı konuşun...Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
  Ekonomik durum masaya yatırıldı..  
  Köylerde çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi..  
  Varol şehit Erdin’in ailesine misafir oldu..  
  Altı Nokta Grip Aşısı..  
  Öz Orman-İş Sendikası tarafından Grup Ferdi K..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.