23 Şubat 2019 - Cumartesi / 05:13
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Hep birlikle el, ele ülkemizin güzel yarınlarına

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini Amasya’mız da huzur, güven, başarı ile geride bıraktık. ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini Amasya’mız da huzur, güven, başarı ile geride bıraktık. Bu güzel, örnek tablonun oluşumuna katkıda bulunan;

Sayın İdareciler

Okullarımızda öğrenci ve öğretmenlerimizin istenen hedefleri yakalaması için huzurlu, sorunsuz bir ortam yaratma yolunda çabalarınız hep olumlu. Amasya olarak dünden daha iyiyiz.

Her gelen eğitim, öğretim yılında başarı grafiğini hep yukarı taşımak için gösterdiğiniz duyarlılık, çaba, özveri nedeniyle teşekkürü hak ediyorsunuz.

Değerli Öğretmenler

Hiçbir fedakârlıklardan kaçınmadan ülkemizin geleceği çocuklarımız için gösterdiğiniz öz veri, kararlılıkla her türlü övgü, alkışı fazlası ile hak ediyorsunuz. Büyük Önder Atatürk’ün ‘muallimler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacak ’sözlerinin bu gün sizlerde hayat bulması Türkiye’mizin aydınlık geleceği adına bizlere hep umut veriyor. Ülkemizin her köşesini elinizde bulunan İlim meşalesi ile aydınlatırken,  güzel yarınlarımız için her an çarpan kalplerinizle sevgiyle, saygıyla, ülke sevginizle, çocuklarımızın hayat bulmasını, umudumuz olmasını sağlıyorsunuz. İYİ Kİ VARSINIZ.

Sayın Veliler

Çocuklarınızın hepsinin farklı yetenek, becerileri vardır. Onlar bizim geleceğimiz. Onları kimse ile kıyaslamadan, başarıların devamı, başarısızlıklarının ortadan kaldırılması için işbirliği içinde olalım. Onlara birlikte başarılarında aşırı abartı göstermeyip, başarısızlıkların da sevgi ve yapıcılıkla onlarla beraber olduğumuzu hissettirelim. Karne ulaşılması gereken bir amaç değil, başarıya götüren sadece bir araçtır. Çocuğunuzu mutlaka dinleyin. Onu yeteneğine göre yönlendirin. Onlara aşıladığınız öz güvenle onların aşamadığı hiçbir şey olmadığını göreceksiniz.

Sevgili Öğrenciler

2017- 2018 eğitim, öğretim yılının ilk dönemi bu gün tamamlamış bulunmaktasınız. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz değerli öğrenciler bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede ikinci döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız

Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Ancak notlarınız ne olursa olsun HEPİNİZ BİZİM İÇİN AYRI DEĞERSİNİZ.

Eğitim ve öğretimin amacı insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Öğretmenlerimizin tek amacı özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılamaktır.

İlim kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelir. Değerli Öğretmenlerimiz sizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanarak ülkemizin yarınlarında birer ışık olmanızı hedefler. Onlarla el,ele, gönül, gönüle yarattığınız birliktelikle TÜRKİYE’MİZ hep var olacak, hiçbir hain düşünce, eylem bu güzel ülkede yeşeremeyecek, yok olup gidecektir. Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Hayırsever Doktordan Anlamlı Bağış..  
  Başkan Özdemir’den Genç Kızılay'la Kahvaltı B..  
  Emniyet Müdürü Pekcan Dualarla Toprağa Verild..  
  Vakıfbank’tan ATSO Ziyareti..  
  Toplamda 200 Haneye Karbonmonoksit Dedektörü ..  
  Abide Hatun Anadolu Lisesi Öğrencilerinden An..  
  TAMP Masa Başı Tatbikatı Yapıldı..  
  Funda Varol Şehit Ailesine Ziyarette Bulundu..  
  ‘Hoşgörü’ Bir Hayat Tarzı Haline Getirilmeli!..  
  Kaymakamlardan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.