11 Aralık 2018 - Salı / 13:46
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Allah Türk milletinin kılıcını keskin etsin

Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Hasan Arslan yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Afrin'e yönelik harekat ile birlikte bütün ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Hasan Arslan yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Afrin'e yönelik harekat ile birlikte bütün dünyanın Türkiye'nin ciddiyetini, kararlılığını ve gücünü gördüğüne dikkati çekti.

"Türkiye'nin sınanacak ya da test edilecek bir ülke olmadığını, Türkiye'nin istediği anda, istediği noktalara operasyon yapabileceğini ve bölgemizde Türkiye'nin 'Evet' demeyeceği, onaylamayacağı, kabul etmeyeceği hiçbir planın veya projenin de uygulanamayacağını göstermiş oldu. Türkiye bunu hangi gerekçelere dayandırarak yaptı? Buraya da baktığımız zaman Türkiye'nin bu Afrin harekatının tamamen uluslararası hukuka da uygun, meşru olduğunu da altını çizerek ifade etmek istiyorum. Türkiye hem uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını hem BM Güvenlik Konseyi'nin terörle mücadeleden kaynaklanan haklarını, BM ana sözleşmesinde yer alan meşru, müdafaa hakkını kullanarak ve bütün bunları yaparken de Suriye'nin toprak bütünlüğünde gözü olmadığını, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı göstererek bunu yaptığını ilan etti."

HAREKATI BAŞLATAN HÜKÜMETİ TEBRİK EDİYORUM

Türkiye'nin daha önceden Suriye'deki etnik ve mezhebi temelli bir bölünmeye asla ve kata müsaade etmeyeceğini çok güçlü şekilde dile getirdiğini aktardı.

Türkiye'nin, CENTCOM-PKK iş birliğinde güneyinde bir terör devleti kurulmasına asla ve kata müsaade edemeyeceğine işaret eden ARSLAN, şu görüşlere yer verdi: "Bu tehdidi ve tehlikeyi ortadan kaldırma adına başlayan bugün kara harekatıyla devam eden Afrin harekatına destek vermek Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan her kişinin görevidir, BBP olarak düşmana, düşman denilerek, yapılan her hareketin, harekatın, hamlenin sonuna kadar yanındayız. Bu sadece bizim değil, her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşının da boynunun borcudur. BBP başından itibaren Suriye'nin kuzeyinde ya da Irak'ın kuzeyinde PKK, PYD, YPG gibi hiçbir terör varlığına müsaade edilmemesi gerektiğini ve dolayısıyla da bu anlamda her türlü harekatın yapılması gerektiğini ve bunu da sonuna kadar desteklediğini ifade etmişti. Bu harekatın başlamasından dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Harekatı başlatan hükümeti de tebrik ediyor ve destekliyorum. İnşallah darısı Mümbiç'e, Sincar'a diyorum."

İNŞALLAH KAZASIZ BELASIZ BU OPERASYON TAMAMLANIR

Hasan Arslan bütün dünyanın ve Avrupa ülkelerinin Türkiye'nin haklı bir operasyon gerçekleştirdiğini bildiğini vurguladı.

Türkiye'nin kararlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve büyük Türk milletinin gücü karşısında hiç kimsenin duramayacağını ve herkesin geri adım atacağını belirten ARSLAN şunları kaydetti:

"Hem ABD'nin şu anki bu operasyondan sonra yaptığı açıklamalar, Rusya'nın birliklerini Afrin'den başka bir yere kaydırması işte bizi haklı çıkardı. Türkiye'nin kararlılığı karşısında kimsenin bölgede direnemeyeceğini ve bölgede Türkiye'ye rağmen bir plan kuramayacağını da bütün dünya bu vesileyle görmüş oldu. Operasyonu haklı bularak destekleyen Avrupa ülkeleri ve diğer dünya devletlerini de Türk-İslam coğrafyasındaki kardeş ülkelerimize de teşekkür ediyorum. Temennimiz ve dileğimiz odur ki inşallah birilerin rüyaları, hülyaları hevesleri kursağında kalır ve inşallah bir şehit olmadan bu operasyon tamamlanır. Mehmetçiğimiz de sağ ve salim bir şekilde operasyonu tamamlar ve diğer operasyonlara da başlar inşallah."

BBP, MİLLİ İTTİFAKIN İÇİNDE VE YANINDADIR

Önümüzdeki seçimlerle ilgili milli ve yerli olanların, milliyetçilerin ve maneviyatçıların, daha da açık ifadeyle AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında başlayan ittifak görüşmelerinin yanında, içinde olduğumuzu ve sonuna kadar da bu ittifakın yanında duracağımızı, BBP'nin bu ittifakın içinde yer alacağını ifade ettik. BBP, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi arasında başlayan ve sürdürülen bu ittifak çalışmalarının yanında, içindedir. Dolayısıyla BBP bu ittifakın içinde yer alacaktır Allah'ın izniyle."

ALLAH ÜLKEMİZİ MİLLETİMİZİ GÜZİDE ORDUMUZU MEHMETCİĞİMİZİ KORUSUN ve YÜCELTSİNYorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü..  
  2019 yılı hac müracaatları başladı, son gün 1..  
  2000 öğrenciye “Organik ve İyi Tarım” eğitimi..  
  Vali Varol’a Kozlu’dan ziyaret..  
  Haksızlığa sessizlik zulme cesarettir..  
  Fuar’da Amasya büyük ilgi gördü..  
  MHP’den ATSO ziyareti..  
  Kasım ayı açlık-yoksulluk rakamları açıklandı..  
  Orman Bölge’de E-İhale ve E-Eksiltme Eğitimi ..  
  Y. Amasyaspor kongresi ertelendi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.