17 Aralık 2018 - Pazartesi / 13:14
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türkiye umudun adıdır

Amasya Olağan 6. İl Kongresine katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN salon içi ve dışında bulunan 10 binlere..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Amasya Olağan 6. İl Kongresine katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN salon içi ve dışında bulunan 10 binlere hitap ederken çarpıcı açıklamalara yer verdi.  80 milyon vatandaşımız bizim için 1. Sınıf vatandaştır, en iyi ve kaliteli hizmete layıktır. Türkiye Türkü, Lazı, Kürdü, Çerkezi, Abazası, Boşnağı, Romanı, Arnavutu, Gürcüsü ile bir bütündür. Asla Böldürmeyeceğiz şeklinde konuşan Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN,Bu ülkede askerimiz, polisimiz, öğretmenimiz şehit edilirken, teröristler tarafından milyonlarca Suriyeli ve Iraklı vatanlarından edilip, öldürülürken sesi çıkmayanlar, bu gün ülkemizin birliğine göz dikmiş, sınırımıza dayanmış bu teröristlere yönelik Zeytin Dalı harekatına hayrı diyenler zihinlerini  ve imkanlarını emperyalizmin emrine vermiş uşaklardır. Ruhlarındaki ihanetin dışa vuruluşudur dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN On binlerin katıldığı Büyük Amasya Mitingi ve Kongre Salonunda bulunanlara yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi.

AMASYA TARİH BOYUNCA İSTİKAMET ÇİZMİŞTİR

Cumhurbaşkanlığı sistemi oylamasında bize Türkiye ortalamasının üzerinde destek verdiniz, bu nedenle şükranlarımı sunuyorum.5700 kilometre karelik toprağı ile Amasya 24 milyon kilometre karelik Osmanlıya şehzade, sultan, paşalar yetiştirmiştir. Çağ Kapatıp, çağ açan Fatih Sultan Mehmet’in şehridir. Kurtuluş savaşına yön veren şehir olmuştur. Tarih boyunca hep istikamet çizen bir şehir olmuştur. Sıradan değil Harşena dağı gibi mağrur, yiğitliğin, mertliğin sembolü bir şehirdir. Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet dediğimizde ülkemizin birliği ve bütünlüğü için safın en önünde yer alan şehirdir. Amasya’nın gençlerinin bu ülkenin istikbal ve istiklaline göz dikenlere Dünyayı dar edeceklerini görüyorum.

VATANIMIZI BÖLDÜRTMEYECEĞİZ

Bizim kimsenin toprağında, malında, mülkünde, namusunda gözümüz yok. Biz Rabbimden başka hiçbir gücün önünde eğilmeyiz. Bizim inancımıza, ülkemizin sınırlarına bir tehdit olduğunda gözümüz kimseyi görmez. Kimseden de izin almayız. Bu işe o der, bu devlet ne der demeyiz. Allah ne der, bu büyük millet ne der ona bakarız ve o istikamette yürürüz. Tarih yeniden ayağa kalkıyor. Türklerle hizmet, adalet gelir. Bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız. Türkü, Lazı, Kürdü, Çerkezi, Abazası, Boşnağı, Romanı, Arnavutu, Gürcüsü ile bir bütün, Türkiye olup vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Hep birlikte Türkiye olup, kardeş olup, ezanımızı susturmayacağız. Ülkemiz de yaşayan 80 milyon insan bizim için 1. Sınıf vatandaştır, en iyi hizmete layıktır.2002 den beri ülkemizi 3,5 kat büyüttük. 2023,2071 hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Önümüze çıkarılan onlarca engelin amacı bu kutlu yürüyüşü engellemek. Bunlar bizi tanımıyor. Biz daha hızlandık, dağılmadık, bölünmedik daha kenetlendik. Bu günkü Türkiye dünden daha güçlü, yarın çok daha büyük ve güçlü olacaktır.

KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK.

Biz Afrin’e zevk için gitmiyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok.3,5 milyon Suriyeli topraklarından edilmiş, bizde misafir. Şimdi bu terörist güçler sınırımızda terör ordusu kurmaya çalışıyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik bu tehlikeyi yok etmek,, milyonlarca insanın evlerine dönmesine sağlamak amacı ile Zeytin Dalı operasyonunu yapıyoruz. Şimdi ülkemizde polisimiz, askerimiz, öğretmenlerimiz, vatandaşlarımız şehit edilirken, Aynı Terörist güçler tarafından milyonlarca Irak Ve Suriyeli vatanlarından edilip, öldürülürken ortada olmayan, sesi çıkmayanlar çıkmış savaşa hayır diyor. BÖLGENİN TERÖR ÖRGÜTÜ ELİYLE İŞGAL GİRİŞİMİNE EVET DİYOR. Bunlar aydın, tabip, profesör değil mankurt sürüsü. Zihinlerini emperyalizmin emrine vermiş uşaklar. Ruhlarındaki ihanetin dışa vurması. Her dönemde sırtımızdan bizi vurmaya kalkan hain çıkmış ve çıkacaktır. Bunlar gezi olaylarında, 17-25 Aralıkta, 15 Temmuzda ortaya çıkan sarsılmaz duruşun önünde duramazlar.

GENÇLER: REİS BİZİ AFRİN'E GÖTÜR

Geçen komuta kademesine sordum. İhtiyacımız var mı dedim, yeteriz dediler. İhtiyaç var dedikleri anda önce genel başkanınız, başkomutan önde gidecek, siz de arkadan geleceksiniz. Onun için durmak yok, yola devam. 

"20 ŞEHİDİMİZ VAR, 7'Sİ MEHMEDİMİZ, DİĞERLERİ ÖSO'DAN"

Az önce rakamları tekrar aldım. 484 terörist ila  cehenneme zümera. Şu anda bizim de Özgür Suriye Ordusu'ndan ve Mehmetlerimizle  toplamda 20 şehidimiz var. 5'i Mehmet'imiz diğerleri de ÖSO'dan. ÖSO'dan. Burseya Dağı tamam. Halloldu. Oradan bölgeye hakimiyet çok daha rahat olacak. 

AMASYA’DA NASİBİNİ ALIYOR

Ülkemizin büyümesinden, gelişmesinden Amasya’da nasibini alıyor. 9 katrilyonluk yatırımla ilimizin birçok sorununu çözdük. 29 kilometre olan bölünmüş yola 220 kilometre ilave ettik. 7 hastane, 4 sağlık ocağı, TOKİ ile 500 konut inşa ettik. Geçen yıl 224 bin kişiye hizmet veren Amasya-Merzifon Hava alanını modernize ettik. Samsun, Amasya, Çorum, Ankara hızlı tren hattını yapıyoruz. Baraj, gölet ve içme suyu tesisleri ile boşa akan suları berekete dön derdik. Çiftçimize destekle tarım sektörünü destekliyoruz.


ETİKETLER : Türkiyeumudunadıdır

Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  “Açık Kapı” başvuru noktaları açıldı..  
  Gaziler Gururumuzdur..  
  İşletme Müdürlükleri 2018 yılı son değerlendi..  
  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu toplantı..  
  İl Müftüsü’nden 4-6 Yaş Kur’an Kurslarına ziy..  
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.