13 Aralık 2018 - Perşembe / 20:48
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Varol 2. yarıyıl başlangıcında öğrencileri yalnız bırakmadı

Vali Dr. Osman Varol, Fatih İlkokulunda 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının 2. Yarıyılı başlama törenine katıldı. Törende Vali VAROL’a İl Milli Eğitim Mü..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Vali Dr. Osman Varol, Fatih İlkokulunda 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının 2. Yarıyılı başlama törenine katıldı. Törende Vali VAROL’a İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş eşlik etti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından, öğretmenler odasını ziyaret eden Vali VAROL, burada öğretmenlere 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Yarıyılının başlaması vesilesiyle hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra sınıfları ziyaret eden Vali VAROL, öğrencilerle yakından ilgilenip onlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törenin yapılacağı salona geçen Vali VAROL burada yaptığı değerlendirmede şunları belirtti;

“Okul müdürümüz, kıymetli eğitimci arkadaşlarım, geleceğimizin teminatı, en değerlilerimiz öğrencilerimizin kıymetli velileri, öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Burada sizin heyecanınızı paylaştığım için mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.  Hepimizin derdi, sizler gibi çocuklarımıza iyi gelecek hazırlamak, onların daha rahat, refah içerisinde, daha düzgün bir hayat sürmelerini sağlamak. Bunun için onlara iyi işleyen bir devlet ve onun üzerinde örgütlendiği bir ülke bırakmak bizim sorumluluğumuz. Biz aslında onlara iyi bir gelecek hazırlamaya çalışırken bir yandan onları donanımlı yetiştirerek, iyi bir devletin işleyen birer parçaları olmalarını sağlamak durumundayız.

Çocuklarımızın eğitim anlamında fiziksel ihtiyaçlarını gidermek için çok önemli yatırımlar yapıyoruz. Okul, derslik ve öğretmen kadrolarının tamamlanması anlamında eksiklik kalmaması için çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Artık çocuklarımız gerçekten yüksek standartta binalarda, iyi yetişmiş, genç, azimli eğitimci kadrolarından eğitim alıyorlar.

İyi insan olmak, isminin başına unvan koymak değildir sadece

İyi insan olmak, isminin başına unvan koymak değildir sadece. Her iyi insanın, düzgün insanın hayatında kesinlikle bir öğretmenin dokunuşu vardır kesinlikle. Öğretmenlerimiz bunu başaracak, o sihirli dokunuşu yapacaklardır.

Her işin uzmanına saygı göstermek lazım

Her işin uzmanına saygı göstermek lazım. Eğitim insandan insana olan bir süreçtir. Bu konuda başarı kriteri koymak öyle kolay değildir. Yıllarını bu işe vermiş öğretmenlerimizin yaptıklarını, onlardan daha fazla biliyormuş gibi karşılarına dikilmemek lazım. Bu her şeyi öğretmenlere bırakalım demek değil. Tabii ki de eleştirilerimizi, tavsiyelerimizi sunacağız, çocuklarımızla ilgileneceğiz.  Bu konularda hassas davranmamız, eğitimcilerimize güvenmemiz gerektiğini belirtiyorum. 

Çocuklarımızın vatan, millet sevgisiyle yetişmeleri ve yeri geldiğinde bu değerlerimiz için fedakârlık yapabilecek bireyler olmaları gerekiyor

Zor bir ülkede, zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ülkemiz her an tehdit altında. Her gün bir şehit haberi gelecek mi diye kaygılanıyoruz. Bunun için çocuklarımızın vatan, millet sevgisiyle, yetişmeleri ve yeri geldiğinde bu değerlerimiz için fedakârlık yapabilecek bireyler olmaları gerekiyor.

Bu vesileyle 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının 2. Yarıyılının en başta öğrencilerimiz olmak üzere hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. ”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Varol “Zoru Başaranlar” programına konuk oldu..  
  Amasya İHH 250 aileye kış yardımında bulundu..  
  Öğrencilere “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projes..  
  Acil Servis hastalarına geçmiş olsun ziyareti..  
  2. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri..  
  Cinbaz, Genel Sekreterler toplantısına katıld..  
  Üniversite-Sektör iş birliği merkezi açıldı..  
  Amasya TSO yöneticileri ortak akılda buluştu..  
  Belediye mektuplarında Amasya görselli pullu ..  
  Çetmi Sulama göleti ile 450 dekar tarım alanı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.