17 Aralık 2018 - Pazartesi / 13:02
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AK Parti il yönetiminden tanışma kahvaltısı....

Ünek: Ülkemizin hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalışacağız..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Ünek: Ülkemizin hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalışacağız

28 Ocak 2018 Pazar günü, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlen 6. Olağan İl Kongresinde seçilen Yönetim Kurulu'nun, Medya ve Tanıtım Birimi tarafından, tanışma amacıyla basın mensupları ile kahvaltı da bir araya gelindi.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Altunbaş, Medya ve Tanıtım Birimi sorumlusu İbrahim Karaman ve birçok yönetim kurulu üyesinin katıldığı kahvaltı İl Başkanı Mehmet Ünek'in konuşmasıyla başladı.

Mehmet Ünek konuşmasında, “Amasya AK Parti İl Teşkilatı olarak, Cumhurbaşkanımızı 28 Ocak ta misafir ettik. Cumhurbaşkanımızın kongremize teşrifi ile beraber, Amasya halkının da yoğun ilgisini gördük.

Amasya’mız da miting ortalamaları her zaman 15-20 bin aralığında olmaktadır. Cumhurbaşkanımızın en son mitingide 23 bindi. Güvenlik ve koruma nedeniyle, kongre salonuna yakın olması nedeniyle, cumhurbaşkanımızın konuşma yapacağı alan da salonun hemen yanındaki alan olarak belirlendi. Yerin dar olması nedeniyle, salonun içerisine 5 bin, dış alana ise 27 bin civarında halkımızın katılmasını hedeflemiştik.

Fakat Amasya Halkının yoğun ilgi ve teveccühü ile güvenlik güçlerinden alınan verilere göre 55-60 bin kişi salona ve konuşma alanına akın etti. Bir çok insanın alan dışında kalmasına rağmen, ulaşılan bu rakam ilimiz için bir rekor, aynı zamanda Cumhurbaşkanımızın politikalarına ve Afrin Harekatına desteği ve teveccühüdür. Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız da gerek salonun içi ve dışının yoğunluğu ve coşkusu nedeniyle teşekkürlerini iletmiştir.

Değerli basın mensupları, Cumhurbaşkanımıza gösterilen bu yoğun ilgi, ulusal medyamız da da hak ettiği ilgiyi görmüştür.

Amasya halkının Cumhurbaşkanımıza, başkomutanımıza gösterdiği ilgi ve destek için bizlerde sonsuz teşekkür ediyoruz. Çünkü sadece partililerimiz değil, farklı ideolojilerden birçok insanın bir araya gelmesi, ülkemiz adına gurur vericidir. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum.

Bize düşen bu birlik ve beraberliği, bundan sonra geliştirerek devam etmektir. Kongrede seçilenlerle birlikte, el ele emeğine teşekkür ettiğim tüm eski yöneticilerimiz ile birlikte birlik ve dayanışma içinde gerek partimizin gerekse ülkemizin hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalışacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün dediği gibi, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak en büyük hedefimizdir. Bu vesileyle tüm katılan halkımıza teşekkür ediyor, seçilen yönetim kurulumuza başarılar diliyor, kongrenin ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan İl genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır; “ Bu gün burada bizleri bir araya getiren İl Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisi zaten gerekli tüm şeyleri söyledi. Bizde ülkemiz ve ilimiz uğrunda, elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimize söz veriyorum.

Yeni seçilen yönetimimize başarılar dilerken, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlik, beraberlik ve dayanışma içinde çalışmalarımızı sürdüreceğini” vurguladı.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir ise konuşmasında; “ Partimizin birliği ve beraberliği açısından bu kongre çok önemlidir. Ülkemizin kaderi ile Ak partinin kaderi adeta örtüşmüştür.

Dünyada gelişen konjonktürel durumu uygun davranıyoruz. Halkımızın katılımı ve teveccühü de bunu göstermektedir. Ülkemizin birlik ve beraberliği herşeyden önemlidir. Gerisi teferruattır.

Geçmişi ve herşeyi bir kenara bırakarak, sayın Cumhurbaşkanımız ve başkomutanımız etrafında kenetlendik. Hiçbir iç ve dış güç bizi bölemeyecek, tefrikaya düşüremeyecektir.

İl Başkanımıza teşekkür ediyor, yönetimi ile beraber başarılarının devamını diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum dedi.

Kahvaltıyı ve toplantıyı İl Yönetimi adına organize eden, Medya ve Tanıtımdan sorumlu birim başkanı İbrahim Karaman yaptığı konuşmasında, “Bu gün bizlerle bir araya geldiğiniz ve yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Birim olarak, bundan önceki bu birimde görev yapan ve bizleri bugünde yalnız bırakmayan eski sorumlularımıza ve tüm geçmiş çalışanlara şükranlarımı sunuyorum.

Biz de yeni seçilen arkadaşlarımızla beraber, sizlerin de katkısıyla Cumhurbaşkanımızın talimatları ve partimizin ilkeleri doğrultusunda, gerek başkanımız ve onun yönetimi olarak her türlü emeği göstereceğimizden ve birlik beraberliğimizi pekiştirme yolunda çabalayacağımızdan asla kuşku duymuyoruz” dedi.

Bizler de Yeşilırmak Gazetesi olarak, yeniden seçilen İl Başkanı Mehmet Ünek ve il yönetimine başarılar dileriz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  “Açık Kapı” başvuru noktaları açıldı..  
  Gaziler Gururumuzdur..  
  İşletme Müdürlükleri 2018 yılı son değerlendi..  
  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu toplantı..  
  İl Müftüsü’nden 4-6 Yaş Kur’an Kurslarına ziy..  
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.