16 Aralık 2018 - Pazar / 18:51
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AK Parti Kadın Kollarında Kongre heyecanı

Emine Altunbaş: Her kişiye ulaşacağız ve her kalbi kucaklayacağız..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Emine Altunbaş: Her kişiye ulaşacağız ve her kalbi kucaklayacağız

Amasya Ak parti İl 5. Kadın olağan kongresi 10.02.2018 Cumartesi günü Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Kongreye Ak Parti Grup Başkanvekili, Amasya Milletvekili M.Naci Bostancı, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Geçmiş Dönem Milletvekili Avni Erdemir, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ak Parti İl Başkanı Mehmet ÜNEK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇİTTIR, Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, İlçe Teşkilat ve belediye başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve yoğun bir kalabalık katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kongrede, Kadın Kolları başkanı Emine Altunbaş bir konuşma yaptı. Altunbaş;” tüm katılanlara teşekkür ediyorum. Ak kadronun Akkadınları hoşgeldiniz. Afrin'de şehit olan kahramanlara Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık, yaralılara şifa diliyorum. Büyük millet olmak azim ve kararlılık ister. Kutlu yürüyüş ister. 2019-2023-2053-2071 hedeflerini bu kutlu yürüyüş ile gerçekleştireceğiz. Ak kadınlar olarak seçimlerden zaferle çıkmak, çaresize çare olmak için gece gündüz çalışacağız. Herkese dokunacağız. Türk kadını istiklal mücadelesinde her safta olmuş ve unutulmaz miras bırakmıştır. Ezanı susturmamak, bayrağı indirmemek, ülkeyi böldürmemek için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Daha sonra divan kurulunun oluşturulması ve Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere gelen kutlama mesajları okundu. Divan başkanlığına Nuran Alim seçildi. Kadın kollarının faaliyetleri slayt şeklinde tanıtıldıktan sonra çalışmaları ibra edildi.

Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal; Afrin kahramanlarını selamlayarak başladığı konuşmasında, “ Ana demek vatan demektir. Hepimizin duygusudur.  Allah gazamızı mübarek eylesin. Türk milleti hiç bir zaman boyun eğmeyecektir. Çünkü başımızda başkomutanımız vardır. Tüm geçmiş ve yeni seçilen kadın kollarımıza başarılar diliyorum bu davada” dedi.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir; “kongremizin partimize, ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm geçmiş kadın kolları yönetimimize teşekkür ediyorum. Seçilenlere başarılar diliyorum.

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Sizler bizim ulaşamadığımız her noktaya ulaşmak için elimiz oldunuz. Arkamızı toparladınız. Yüreğinize emeğinize sağlık. 2019 yılındaki yerel ve genel seçimlerinde de sizlerden aynı emeği ve başarıyı göstereceğinize inanıyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Amasya milletvekili Haluk İpek, “Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Geçmiş ve seçilen kadın kollarımıza başarılar diliyorum.  Kahraman ordumuz kanlı coğrafya da adalet ve özgürlük dağıtmak için bulunuyor. Onların anaları olan bu coşkulu kalabalık hepimizi gururlandırdı.

Fatih ve Yavuz Sultan Selim Amasya'da doğmuştur. Atatürk, Milletin istiklalini milletin azim ve kararlılığının kurtaracağı söylemini bu ilde perçinleşmiştir.

Tarihte ilimizin her dönemde sorumluluğunu başarıyla yerine getirdi. Tarih sıkıştığında kapının açıldığı yer Amasya'dır.

Şu dönemde de Afrin'e adalet ve özgürlük götürerek kahramanca tarih yazıyoruz. “ dedi.

BOSTANCI; AK PARTİ KADINI SİYASETİN MERKEZİNE YERLEŞTİRDİ

Grub başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı, kadınların dünya tarihindeki geri kalmışlığı ve mülk, yönetim ve siyasette söz sahibi olamama durumunu ülkemiz 1930’larda çözmüştür. Modernliğe yöneldikçe kadının söz ve yetki sahibi olma oranları da artmaktadır. Partimiz demokrasi tarihinde, kadının ön palanda yer almasını partimiz sayesinde yakalamıştır. Ak parti manevi değerler içinde, kadınları siyasetin en asli unsuru saymaktadır.

Hukuk ve iktisadi hayatta çok değişiklikler yaptık. Bunlar siyasette kadınların olması ile sağlanmıştır. Bunun da başlangıcı Tayyip Erdoğan ile olmuştur. Kadınlar siyaetin inşa edici yapıcı unsurlarıdır. Kadının siyasetin üzerine elini bastığının işareti ise bu kongrelerdir. Kongremiz Ülkemize, ilimize ve partimize hayırlı olsun.

ÜNEK; KADIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜK VE GELECEĞİMİZİN TEMİNATI DEMEK

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek konuşmasına Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa, ailelerine sabır dileyerek başladı. Ünek konuşmasının devamında “Kadın demek ana demek, Ana demek vatan demek, ana demek mücadele demek, ana demek bölünmez bütünlük ve geleceğimizin teminatı demek. Kadın memleketin üzerinde yükseldiği en büyük güçtür.

Cumhurbaşkanımız ve başkomutanımız siyasi hayatındaki tüm mücadelelerin de kadını en ön plana almış ve kadının Türk siyasetindeki en büyük payda olmasının önünü açmıştır. Kadınımızı Türk siyasetine armağan eden Cumhurbaşkanımıza, tüm kadınlarımız ve geleceğimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Gerek ülkemiz, gerekse ilimizde bundan önce görev yapan kadınlarımıza emekleri için teşekkür ediyor, bundan sonra çalışacak olan tüm kadınlarımızla birlikte, el ele, ülkemizin beka ve istikbal sorunu için, emeklerini esirgemeyeceğini biliyorum. 2019-2023- 2053-2071 hedefleri ak kadroların en büyük itici gücü olan kadınlarımız ile beraber ulaşılıp, aşılacağına yürekten inanıyorum.

Kutlu ve inançlı yürüyüşümüzde hepinize başarılar diliyor, ülkem için elini değil bedenini 15 Temmuzda siper eden kadınlarımızla gurur duyuyor, Allah yolumuzu açık edip, yar ve yardımcımız olsun diyorum” dedi.

Kongrede daha sonra emeği geçmiş tüm kadın kolları başkanlarına hediyeler verildi. Yapılan seçimler sonucunda Emine Altunbaş başkanlığa yeniden seçilerek, kongre sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
  Ekonomik durum masaya yatırıldı..  
  Köylerde çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi..  
  Varol şehit Erdin’in ailesine misafir oldu..  
  Altı Nokta Grip Aşısı..  
  Öz Orman-İş Sendikası tarafından Grup Ferdi K..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.