18 Şubat 2019 - Pazartesi / 06:41
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Yere düşen her şehit kanı emperyalizmin kalbine saplanan bir kurşundur!

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Türkiye, Suriye’de yerleşen ve kendisine ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Türkiye, Suriye’de yerleşen ve kendisine karşı düşmanca saldırılar düzenleyen terör örgütlerine karşı uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak, Fırat Kalkanı harekatı gibi Zeytin Dalı harekatını yapmak durumunda kalmıştır. Fırat Kalkanı ile Ülkemiz için tehdit oluşturan ve aynı zamanda yerel halka zulmeden terör unsurlarından arındırdığı bölgelerde barış ve güvenlik ortamını tesis ederek o bölgelerde yaşayan insanların evlerine dönerek güven içinde yaşamalarını sağlamıştır.

Aynı haklar, gerekçeler ve amaçlarla başlatılan Zeytin Dalı harekâtı son derece haklı, meşru ve gereklidir. Buna karşın PKK terör örgütünün bir uzantısı olduğu kendi yöneticileri tarafından da bugüne kadar ifade edilmiş olan PYD/YPG terör örgütü emperyalizm tarafından Türkiye’ye karşı açıkça desteklenmektedir. Açıkça belirtmek gerekirse söz konusu emperyalist ülkeler NATO üyesi olan Avrupa ülkeleri ve ABD’dir. Bunun yanında Esed rejimi de son zamanlarda aynı açıklıkta olmasa da terör örgütlerine Ülkemize karşı savaşmaları için yardımcı olmaktadır.

Millet bu haklı mücadelede kendi göbeğini kendisinin kesmek durumunda olduğunun bilincindedir. Bu nedenle bu harekata milletin verdiği destek bazı cılız seslere karşın tamdır. Sadece Türkiye halkının değil ümmetin de umudu olan bu antiemperyalist bu mücadelede yitirdiğimiz askerlerimizin şehadet haberleri yüreğimizi yakmaktadır.

Bugün de 12 askerimiz hain saldırılarda hayatını kaybetmiş, ana ocağına acı haberleri bir kor gibi düşmüştür. 12 askerimiz bu aziz dava uğruna hayatlarını feda ederek iftihar tablosuna isimlerini yazdırmışlardır.

İnsanlığın kalbine sokulmuş zehirli bir hançer olan emperyalizmin son hedefinin Türkiye olduğunun bilinciyle cansiperane bir mücadeleye gözlerini kırpmadan giren ve canlarını seve seve veren yiğitlerimiz, zulme karşı yürütülen muazzez mücadeleye kanlarıyla, canlarıyla en üst düzeyden katkı sağlamışlardır. Sadece halkımız değil, mazlum Suriye halkı da bu yiğitleri asla unutmayacaktır.

Memur-Sen olarak, bu acı haberlerin kararlılığımızı daha da kavileştirdiğini ifade etmek istiyoruz. Emperyalizmin ve terörist uşaklarının saldırıları bu milleti asla yıldırmayacaktır. Bu ülke insanlık için umut, ümmet ve mazlumlar için güvenli bir liman, zalimler içinse bir kabus olmaya devam edecektir. Emperyalizmin terör örgütlerine sarılması, artık elinde terör örgütlerinden başka bir imkanının kalmadığının da göstergesidir.

Bu vesile ile Allah yolunda, bu aziz mücadelede canlarını seve seve veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine başsağlığı ve sabrı cemil niyaz ediyor, acılarını paylaşıyor, 1 milyonluk Memur-Sen ailesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İşçi Kardeşlerimizin Her Zaman Yanındayız..  
  Becerikli Tavşanlar Gazetemizi Ziyaret Etti..  
  Amasya Gümrük Müdürü Pınarbaşı'ndan Ziyaret..  
  Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Toplantısı Yapıl..  
  Sevdamız, Kavgamız, Davamız Eğitim Bir-Sen 27..  
  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanından Ziyaret..  
  Amasya Şeker Pancar Bedellerini Ödemeye Başla..  
  12-22 Haziran Festivali Hazırlık Toplantısı Y..  
  Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon To..  
  Funda Varol’dan Şehit Ailesine Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.