16 Ocak 2019 - Çarçamba / 19:32
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Allah ordumuzu, vatanımızı, milletimizi korusun yüceltsin

Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Hasan Arslan "Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının boynunun borcudur Zeytin Dalı Harekatı'nın ..
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Hasan Arslan "Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının boynunun borcudur Zeytin Dalı Harekatı'nın yanında durmak. Askerimizin ve polisimizin terörle mücadelede yanında durmak her Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşının boynunun borcudur. Bu harekatın yanında durmayanlar hainlerdir." dedi. 

PKK YANDAŞLARI AT KOŞTURAMAYACAK

ARSLAN il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini söyledi. Bu sürecin en önemli ayaklarından birinin terörle mücadele olduğuna dikkati çeken ARSLAN , "Türkiye, şu anda hem dışarıda hem içeride terörün tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele veriyor. İçeride bunun çok ciddi sonuçlarının alındığını çok açık şekilde gördük. İnşallah mücadele bu azimle sürdüğü sürece terör örgütü PKK ve onun yandaşları geçmiş dönemlerde olduğu gibi at koşturamayacak. Bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek." diye konuştu.

Uluslararası emperyalist güçlerin 1. Dünya Savaşı'ndan bugünlere kadar bölge coğrafyasını şekillendirmeye, bölüp parçalayıp sömürüp yönetmeye gayret etiklerini, bunu da belli oranda başardıklarını anlatan ARSLAN, bu süreçte milyonlarca masum Müslümanın kanına girdiklerini vurguladı.

ARSLAN, Türkiye'nin terörle mücadelesini sınırlarının dışına taşıdığına işaret ederek, şöyle devam etti:

TÜRKİYE DEFALARCA UYARDI

"Çünkü özellikle Suriye'nin kuzeyinde ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı şemsiyesi altında PKK, PYD, YPG terör örgütü kendine alan oluşturmuş. Bu alan içinde kalıcı olmaya, hatta devletleşmeye kadar gidecek bir sürecin altyapısını atmaya başlamıştır. Elbette ki Türkiye buna sesiz kalamayacaktır. Türkiye bu hususta ABD ve diğer muhataplarını defalarca uyarmıştır ama maalesef başta ABD olmak üzere diğer uluslararası güçler, Türkiye'nin bu uyarılarına kulak vermedi. Türkiye baktı ki oradan bir fayda yok. O zaman dedi ki 'kendi göbeğimi kendim keserim'. Önce Fırat Kalkanı Harekatı gerçekleştirildi. Orada başarılı olunca İdlib operasyonu. Orada da başarılı bir harekat yapıldı. Şimdi de Afrin harekatı. Türkiye ABD'yi, Rusya'yı ve muhataplarını defalarca uyardı. Bu bölgede asla PKK, PYD, YPG'ye müsaade edemeyeceğini, buradan çıkarılmasa askeri müdahale edeceğini net şekilde ifade etti. Muhatapları gerekli adımları atmayınca Türkiye gerekli adımları attı."

AFRİN'DEN SONRA HEDEF MÜNBİÇ

Türkiye'nin bir süre önce Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığını hatırlatan ARSLAN, şunları kaydetti:

"İnanıyoruz, çok fazla süre geçmeden Afrin şehir merkezine de girilecek. Tamamen o bölge PKK, PYD, YPG'li teröristlerden temizlenerek gerçek sahiplerine teslim edilecek. Yine orada eskiden olduğu gibi Kürt, Türkmen, Arap kardeşçe yaşamaya devam edecek. Afrin'den sonra hedef Münbiç. Eğer ABD yine Türkiye'ye kulaklarını, gözlerini kapatır, Türkiye'den gelen sağduyulu seslere cevap vermez ve gereğini yapmazsa elbette ki Türkiye Münbiç operasyonunu da gerçekleştirecek. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının boynunun borcudur Zeytin Dalı Harekatı'nın yanında durmak. Askerimizin ve polisimizin terörle mücadelede yanında durmak her Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşının boynunun borcudur. Üzümün sapı Armudun çöpü diyerek birliğimizi bozacak siyasi kısır çekişmelerden uzak durulmalı 

Bu arada özelikle cepheye Maddi Manevi Yardımlar gönderen Başta Belediyemiz, çeşitli sivil toplum örgütlerimiz ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum Dualarımız Kahraman Ordumuza Mehmetciğimizedir. Bu harekatın yanında durmayanlar hainlerdir. Hainler de hak ettiği muameleyi görmelidir." ALLAH ORDUMUZU VATANIMIZI MİLLETİMİZİ KORUSUN YÜCELTSİN BİLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ BOZDURMASINYorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  2019 Yılı İlk Muhtarlar Toplantısı Gerçekleşt..  
  Başkan Özdemir'den devlet hastanesine ziyaret..  
  Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne hüzünlü veda..  
  Müdür Kadir Kılıç’a hayırlı olsun ziyareti..  
  İmar Barışı ile 671 kişi yapı kayıt belgesi a..  
  Çalıştayın son gün oturumları düzenlendi..  
  Yukarıbaraklının alt yapısı yenilendi..  
  Hüseyin Güneş’ten veda ziyareti..  
  Camcı: Eğitimciye, hak ettiği değer verilmeli..  
  YEDAŞ soğuk ve karlı yolları enerjisiyle aşıy..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.