16 Aralık 2018 - Pazar / 20:53
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Öğrencilerden Afrindeki askerlere bayrak ve mektup

Macit Zeren Fen Lisesi öğrencileri Afrin’deki kahramanlarımıza bayrak ve mektup gönderdi..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Macit Zeren Fen Lisesi öğrencileri Afrin’deki kahramanlarımıza bayrak ve mektup gönderdi

Afrin’de kahramanca mücadele eden askerlerimiz hepimizin aklında, gönlünde ve dualarında yer almakta. Fedakâr halkımız ülkemizin dört bir köşesinden sürekli olarak Afrin’deki Mehmetçiğimiz’e elinden ne geliyorsa, gücü neye yetiyorsa en iyisini ve en güzelini göndermek; onların kalbimizde ve dualarımızda olduğunu sürekli olarak hatırlatmak istediğini gururla görmekteyiz. Amasyamız da yaptığı birçok kampanya ve düzenlediği birçok faaliyet ile 7’sinden 70’ine şanlı ordumuzun yanında olduğunu göstermiştir. 

Macit Zeren Fen Lisesi öğrencileri de gönüllerinde yatan vatan, millet, bayrak ve Mehmetçik sevgilerini nakış nakış örerek yazdıkları mektubu ve hazırladıkları Şanlı Bayrağımız’ı, Afrin’deki askerlerimize ulaştırması için Vali Dr. Osman VAROL’a teslim ettiler. 

Vali VAROL, öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu onurlu davranış için şu sözleri dile getirdi:

“Bizler yaklaşık 1100 yıldır bu coğrafyada olan, 1071’de burada kalacağımızın iradesini güçlü olarak ilk defa göstermiş ve o günden bu güne bu coğrafyayı yurt edinmek için birçok fedakârlığa katlanmış çok aziz bir milletin evlatlarıyız. Sizlerde bizlerin bu mirasını geleceğe taşıyacak olan çok kıymetli gençlerimiz, hazinelerimizsiniz. Ben bugün ülkemizin bu 1100 yılda karşı karşıya kaldığı, her dönem karşılaştığı bu sınavlardan birini ülkemizin yaşadığı bir dönemde, milletimizi ciddi bir şekilde ilgilendiren bir konuda gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı sizlere öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bizim gençlerimize de ancak bu yakışırdı. Siz kendinize yakışanı gerçekleştirmiş oldunuz. 

Özellikle bizim için tüm öğrencilerimiz çok önemli, hepsi eşit derecede önemli. Ama sizler özellikle belirli bir düzeyde kariyer sahibi olacak olan, belirli ciddi, yetki sahibi işleri gerçekleştirecek olan gençler olarak ulusumuzun geleceğe taşınmasında çok daha önemli roller oynayacaksınız. Düşünceniz ne olursa olsun, hayata bakışınız ne olursa olsun, belirli bir temel ilkede ülkemizin, milletimizin menfaati ve ulusumuzun sağlıklı bir biçimde geleceğe taşınması; inancımızın, töremizin, geleneklerimizin ve millet olma bilincimizin korunarak gelecek kuşaklara aktarılması bilincinde, o temelde birleşmenizi istiyorum. Bugün karşı karşıya kaldığımız bu tehdide karşı göstermiş olduğunuz bu topyekûn tepki de bu konuda bizi ciddi anlamda ümitlendirmektedir. İnşallah bu şekilde devam edeceksiniz. İnşallah sizler bu bayrağı geleceğe taşıdıkça, bu azimle, bu kararla, bu birliktelikte, bu azmi sürdürdüğünüz sürece, bizlerde geleceğe güvenle bakacağız. 

Bugün karşılaştığımız krizlerin tamamını, geçmişte yaşadığımız bütün sıkıntıları aştığımız gibi millet olarak bir arada kalarak aşmayı başaracağız. 

Bunun için fedakârlıklar yapıyoruz. Bunun için ciddi kayıplarımız oluyor. Bugün öğlen şu an devam etmekte olan Zeytin Dalı operasyonumuzda yaralanan bir abinizi ziyaret ettik. Tedavisini bitirir bitirmez birliğine döneceğini, burada geçirdiği her günün kendisi için arkadaşları oradayken azaptan farksız olduğunu söyledi. İşte bu bilinçteki, öğlen karşılaştığım o asker kardeşimin sahip olduğu bilinçteki, şu an karşılaştığım fen lisesi öğrencilerinin sahip olduğu bilinçteki, biraz önce milli konularda bir konuşma yaparken o heyecanı hisseden, kalbi kıpır kıpır olan kardeşimizin taşıdığı heyecanı taşıyan öğrencilerimizin olduğu bu ülkede aşılamayacak hiçbir sorunun olmadığını düşünüyorum. Bunların hepsinin üstesinden gelebilecek güçteyiz. Yeter ki bu birlikteliğinizi ömür boyu sürdürmeye devam edin.

Bir gün gelecek, bizlerin yerini alacaksınız. Bu ülkeyi aynı şekilde bu bilinçle ve bu birliktelikle geleceğe taşımakta sizlerin görevi olacak. Ben hepinize başarılar diliyorum. Bu duyarlılığınız için tekrar çok teşekkür ediyorum. Emanetinizin de yerine ulaşması için gereken her şeyin devletimizin birimleri tarafından yapılacağını da sizlere taahhüt ediyorum ve saygılar sunuyorum.”

Vali Dr. Osman VAROL, programın ardından Macit Zeren Fen Lisesi öğrencileri ile sohbet ederek duygu ve düşünce alışverişinde bulundular. Bir öğrencimiz, kendi hazırlamış olduğu Vali VAROL’un portresini, sürpriz yaparak takdim etti. Okulu ve sınıfları gezen Vali VAROL bu şekilde programlarını sonlandırdılar.

 Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
  Ekonomik durum masaya yatırıldı..  
  Köylerde çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi..  
  Varol şehit Erdin’in ailesine misafir oldu..  
  Altı Nokta Grip Aşısı..  
  Öz Orman-İş Sendikası tarafından Grup Ferdi K..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.