23 Nisan 2019 - Salı / 04:52
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

CHP olarak Zeytin Dalı Harekâtını destekliyoruz

24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Milletvekili Ramis Topal Hükümetin Türkiye genelinde bulunan 10 şeker fabrikasının daha ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Milletvekili Ramis Topal Hükümetin Türkiye genelinde bulunan 10 şeker fabrikasının daha satılmasına ve son günlerde Cumhuriyet Halk Partisinin “Zeytin Dalı Harekâtında Kahraman Mehmetçiğimizin terör unsurlarına karşı verdiği mücadeleyi destekliyoruz” açıklamasına rağmen aksi yönde algı oluşturmaya çalışanlara isyan etti.

Bu mazot ve gübre fiyatları anamızı ağlattı diyen çiftçimiz mazot ve gübre fiyatları ile tarımı bırakmaya zorlanırken şimdi de ürettiği ürünü satamama ve üretememe tehlikesiyle karşı karşıya.

Şeker Kurulunun kapatılması, sonrasında Özelleştirme İdaresinin Türk Şeker’e ait 10 şeker fabrikasının özelleştirileceğini söylemesi ve ardından alıcısı şimdiden belliymişçesine 7 fabrikanın kapatılacağı ve 3’ünün faaliyetine devam edeceği söylentisi çevreye hiçte hoş olmayan kokular yaymakta. Ülkemizde bir şeker fabrikasında yaklaşık 600 kişi istihdam edilmekte ve 350 binin üzerinde çiftçi ailemiz de pancar üretimiyle evini geçindirmektedir. Bu fabrikaların kapanması demek yaklaşık 1,5 milyon insanımızın işsiz kalması, köyünden ve yaşadığı şehirden göç etmesi demektir. Bu kadar insanın vebali hükümetin omzundadır ve yapılan yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Şeker fabrikaları sadece ürettikleri şeker değil diğer yan ürünlerle de ilaç ve hayvancılık sektörüne de ciddi destek sağlamaktadır. Soruyorum saman ithal eden ülke unvanının yanına şimdi birde küspe ithal eden ülke unvanını mı alacağız.

Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir açıklama yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili Sayın Naci Bostancı bir açıklama yaparak Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürk’ün çizgisinden çıktığını söylemiş. Buradan kendisine soruyorum. Cumhuriyetin kazanımlarını kendi babalarının mirasıymış gibi satmak mıdır Atatürk’ün çizgisi. Yerli ve milli olan fabrikalarımızı yabancı şirketlere yok pahasına satmak mıdır ya da üretime kota getirip dış ülkelerden ithalat yapmak mıdır? Karar yüce milletimizin.

Başbakan televizyon ekranlarında çıkıp çiftçinin harcadığı mazotun yarısını devlet karşılayacak diye bir açıklamada bulunması bizleri hem biraz sevindirdi hem de çiftçimiz için tam umut olacak derken açıklamanın hemen sonrasında yapılan 13 kuruşluk zam ve geri ödemenin 2 yıl sonra yapılması bu hevesimizi de kursağımızda bırakmıştır. Maalesef hükümet kaşıkla verip kepçeyle alma politikasından vazgeçememiştir. Her zaman söylediğimiz gibi çiftçimiz dolaylı değil doğrudan desteklenmeli, kota kaldırılmalı, İl ve İlçe tarım müdürlükleri evrak ofisi gibi değil saha da daha etkin çalışmalı ve çiftçimize sahada da destek olmalı. Yurt dışından ülkemize giren tarım ürünlerinin insan sağlığı açısından yüksek oranda risk taşıdığı söylemleri ayyuka çıkmış durumda, bunun için ithalatı engelleyici yeni önlemler alınmalı, yerli üretim teşvik edilmeli ve ithalatçı firmalar değil kendi üreticimize kazanç sağlanmalıdır.

Son zamanlarda yetkililer tarafından Afrin’de sadece ÖSO mücadele ediyormuş ve Cumhuriyet Halk Partisi Zeytin Dalı Harekâtına karşıymışçasına söylenen demeçleri de kınıyorum. Kahraman Mehmetçiğimiz bugün ülkemizi terör unsurlarından korumak için Afrin bölgesinde. Bu harekât bizim ulusal güvenlik meselemizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin can ve mal güvenliğini tehdit eden her türlü unsurla mücadele etmek en doğal vazifedir.  Suriye’nin Afrin bölgesinde bölücü terör örgütü PKK’nın uzantısı KCK/PYD/YPG ve diğer bir terör örgütü olan IŞİD/DAEŞ ile mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimiz sizlere çok şey borçluyuz. Vatandaşlarımız sizin sayenizde evlerine huzurla girebiliyor ve gece rahat uyuyabiliyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Zeytin Dalı Harekâtını ve Kahraman Mehmetçiğimizi destekliyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı'dan Amasya Turizmine Destek..  
  Gençlerden Huzurevi Ziyareti..  
  23 Personele “İHA 1 Pilot Eğitimi” Verildi..  
  Yöresel ve El Sanatları Ürünleri Tek Bir Mark..  
  Vali Varol’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
  TGRT Belgesel ve TRT Haber’den Çekim..  
  Kırlangıç’tan Engelli Derneklerine Ziyaret..  
  Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlarından Z..  
  Görme Engelliler Kutsal Topraklardan Döndü..  
  YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Güçlü..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.