24 Mart 2019 - Pazar / 18:23
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Eğitime önemli katkı sağlayan Kutlubey Okullarının Muhteşem temeli atıldı

2011 yılından bu yana Amasya halkına hizmet vermekte olan Kutlubey Okulları Amasya kampüsü muhteşem binasıyla yeniden doğuyor...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

2011 yılından bu yana Amasya halkına hizmet vermekte olan Kutlubey Okulları Amasya kampüsü muhteşem binasıyla yeniden doğuyor.

Kutlubey Okulları Amasya yerleşkesi temel atma töreni 27 Şubat 2018 Salı günü saat: 11.00’de gerçekleşti.

Temel atma törenine Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Kutlubey Okulları kurucusu Altan Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, İş Kur İl Müdürü Osman Yılmaz, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve kurum müdürleri ile diğer davetliler katıldı.

Kutlubey Okullarının kurucusu Altan Çetinkaya açılış konuşmasında şunları söyledi; “2011 yılından bu yana eğitim-öğretim alanında Amasya halkına hizmet veren başarılarıyla adından söz ettiren Kutlubey Okulları yeni binasının tamamlanmasıyla birlikte Amasya ve ilçelerindeki çocuklarımız için anaokulundan liseye kadar modern sosyal tesislerle donatılmış, bilim alanında kendilerini gerçekleştirecek donanımlı bir eğitim yuvasına sahip olacaklardır.

2018 Temmuz ayında tamamlanması planlanan ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında kapılarını Amasya halkına açacak olan kampüsümüzde anaokulu, ilkokul ve ortaokul birimleri yer alacak ve 12.987 metrekarelik alanda hizmet verilecek. 42 derslikli yeni Amasya Kampüsümüzün öğrenci kapasitesi 1.200 olup, eğitim kompleksi içinde öğrencilerin yararlanmasına dönük olarak futbol, voleybol, basketbol sahalarıyla kapalı spor salonu, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, 350 kişilik konferans salonu, laboratuvarlar ve atölye sınıflarıyla Avrupa standartlarında bir okul olarak hizmete açılacaktır” dedi.

EN KALİTELİ BİR EĞİTİMİN TEMELİNİ ATIYORUZ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş; “Bugün çok önemli yatırımın temel atma töreni için buradayız. Çocuklarımızın yetişmesinde en kaliteli, en değerli bir eğitimin temelini atacağız. Hayırsever insanlarımız milli eğitime katkı sağlıyorlar. Altan bey, Amasya’da eğitim kurumlarını canlandırdı. Vizyonunu ortaya koydu. Bakanlık en büyük yatırımları eğitime yapıyor. Özel okullarımızı teşvik ediyor. Amasya’da anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 2811 öğrenci bulunmaktadır. 823 öğrenciye bakanlık teşvik ödüyor. Atacağımız eğitim temelinin ülkemize, Amasya’mıza ve Kutlubey Okullarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

EĞİTİM SİSTEMİNİN KALİTESİNİ ARTIRACAK

Belediye Başkanı Cafer Özdemir ise; “Bu hizmet eğitim sisteminin kalitesini bir kat daha artıracaktır. Amasya, Türkiye oranında alt seviyelerde. Yeni teknoloji ile özel okulların açılması eğitime çok büyük katkı sağlayacak ve Amasya Türkiye oranını yakalayacaktır. Temelini atacağımız eğitim yatırımı ülkemize, Amasya’mıza ve Kutlubey ailesine hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

AMASYA EĞİTİMİNE HEYECAN GELECEK

Vali Dr. Osman Varol; “Devlet olarak sunduğumuz en önemli hizmetin eğitim olduğunu düşünüyorum ve bunu çalışmalarıma mümkün olduğu kadar yansıtmaya çalışıyorum. Ülkemizin eğitim sisteminin Cumhuriyet’in kurulduğu tarihten itibaren ortaya koyduğu bir yaklaşım olarak, devletimizin milli eğitim bakanlığı vasıtasıyla kontrolü altında olan ve standart bir müfredat çerçevesinde özel kuruluşlar tarafından da bu kamu hizmetinin sunulabildiği çok orijinal ve güzel bir modele sahibiz. O yüzden niteliği özel de olsa tüm okullarımızı kamu kuruluşu olarak nitelendiriyoruz. 13 milyon TL yatırımdan bahsediyorum. Çünkü kamunun sunduğu bu en önemli hizmeti bizlerle birlikte sunan, bizim bu yükümüze ortak olan girişimciler, işletmeler olarak görüyoruz.

Bu bağlamda çok önemli bir kurumun temel atma törenindeyiz. Bunu canı gönülden belirtmek istiyorum. Bu boyutta bir yatırım biz il yöneticileri için çok sevindirici. Bunun için özellikle yatırımı yapan firmalara çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yatırımın, eğitim gibi çok önemli bir alanda olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Eğitim hizmetinin birebir bir hizmet olduğunu ve ileride ülkemizin ulaşacağı noktada bugün yapılan eğitim yatırımlarının belirleyici olacağını özellikle belirtmek istiyorum. Burada eğitime gönül vermiş, bu alanda ciddi yatırımlar yapan kurucularımızı kutluyorum. Ayrıca burada oluşturdukları çok heyecanlı, deneyimli bir ekip var ve bu heyecanlarını hem etraflarına hem öğrencilerine çok iyi yansıtıyorlar.

Bu yılın başında Merzifon’da açılan, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde de şimdi temelini atacağımız, sonra da açılışını yapacağımız bu eğitim kurumları ile birlikte Amasya eğitim camiasına bir heyecan geleceğini, bu şekilde artan rekabetle toplam kalitemizin de yükseleceğini düşünüyorum. Bu yatırımın memleketimiz için Amasya’mız için, çocuklarımız ve velilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yatırımcılarını tekrar kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.“ dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun duası ile Kutlubey Okulları Amasya Yerleşkesi temel atma töreni gerçekleşti. Böylesi eğitime kaliteli katkı sağlayarak öğrencilerimizin iyi yetişmesine imkan tanıyan Kutlubey ailesine Amasyalılar adına gazetemiz olarak teşekkür ediyor, okulun ülkemiz ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı..  
  Jandarma Cezaevinde 18 Mart Programı Düzenled..  
  Merkezi Araştırma Laboratuvarı Denetimden Baş..  
  Açı Eğitim Kurumlarından Vali Dr. Varol’a ziy..  
  YHKB Encümen Toplantısı Yapıldı..  
  İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı Gerçekleşti..  
  Yerli ve Milli İslam’a Talip Değil, Allah’ın ..  
  OKA Mart Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Çanakkale’de Çok Müthiş Bir Mücadele Ortaya K..  
  Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, A..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.