24 Ocak 2019 - Perşembe / 14:05
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Wushu-Kungfu dönemi başlıyor

2012 yılında Amasya Fatih Gençlik ve Spor Kulübü tarafından başlatılan Wushu çalışmaları Mart 2017’de Wushu İl Temsilciliğine atanan ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

2012 yılında Amasya Fatih Gençlik ve Spor Kulübü tarafından başlatılan Wushu çalışmaları Mart 2017’de Wushu İl Temsilciliğine atanan Abdurrahman GÜLTEKİN ve arkadaşlarınca kaldığı yerden yeniden başlatıldı.

İl Temsilcisi GÜLTEKİN yaptığı açıklamada; İlk önce şehrimizde hakem kursu açılmış olup, camiamız 12 hakem kazanmıştır, daha sonra değişik illerde açılan antrenör kurslarına iştirak eden adaylarımızın 9 tanesi 1. Kademe antrenör diploması almışlardır.

Kasım 2017’de Amasya Kapalı Spor Salonunda Cumartesi-Pazar günleri, saat; 13:30-16:00 arası Antrenör Mustafa TOPUZ ve Musa YAPAL yönetiminde resmen Wushu antremanları başlatıldı. 7’den 70’e herkesin katılabileceği faaliyetlerimiz devam etmekte ve lisanslı sporcu sayımız 50’yi aşmıştır.

Eski çalışanları ve yeni başlayanları denemek ve sporumuzu tanıtmak amacıyla yine aynı salonda Turhal-Tokat ve Sivas’ın katılımlarıyla bir yarışma düzenledik, hakemlerimiz de kendilerini denemiş oldular. Bu müsabaka da göz dolduranları Minik-Yıldız Türkiye Şampiyonasına götürdük, 1 Gümüş madalya kazandık. Önceki dönemden 2 Altın, 1 Gümüş ve 2 Bronz madalyalarımızı da sayarsak Türkiye derecelerimiz 6 tane oldu. Üstelik 2017 Avrupa şampiyonasından 1 Gümüş çıkarttık.

Haydi Kızlar Wushu’ya kampanyamızla Bayan çalışmalarını Bayan antrenör nezaretinde başlattık. Elif DEMİR kardeşimiz bu görevini il Temsilcilerimiz gözetiminde layıkıyla yürütmektedir. Yine aynı salonda Cumartesi-Pazar günleri, 12:30-14:30 saatleri arasında çalışılan Bayanlar seansı çok rağbet görmüştür.

Antrenman yeri ve saati bulmakta güçlük çekince, Amasya Emniyet Müdürlüğü bize yardım etti, haftanın iki günü antrenman saati verdiler, bu idmanlarımızı da antrenörümüz Abdulhadi BİLGİN yaptırmaktadır.

Ayrıca Emniyet Müdürlüğü ile yapılan ortak bir proje onaylandığı takdirde Sevgi Evlerinde kalan öğrencilerimizi ve İşitme Engelli Çocuklara Wushu-Kungfu eğitimi vermek istiyoruz. Bu vesile ile Emniyet Müdürümüz Sayın Fahri Bulut’a Teşekkür ediyoruz.

Bu Şubat ayının sonunda 4. Çalışma ayını dolduran sporcularımızı kuşak imtihanına tabi tutacağız. Lisansı olan, Tao elbisesi bulunan her sporcumuz bu sınava girebilecektir. Kuşak belgeleri İl Temsilciliğimiz tarafından takdim edilecektir.

19 Mayıs bayramında Wushu-Kung fu sporunun görsel, estetik ve artistik bir bölümü olan; boş el, kılıç, ve mızrakla yapılan hücum ve savunma tekniklerinden oluşan Tao gösterileri yapmak için hazırlıklar yapıyoruz.

Son olarak Ankara da yapılacak Tao yarışmalarına katılmak için dikkatli bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz Bu faaliyetlerimiz de bize yardımcı olan il Müdürümüz Sayın Abdullah KODEK’e teşekkür ederek Amasya Halkına saygı ve Muhabbetlerimi arz ediyorum, dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Dönem Başkanı Vali Varol Oldu..  
  Başkan Özdemir GÖK-BİR le Kahvaltıda Buluştu..  
  Jandarma’dan Tarihi Eser Operasyonu..  
  Türk Eğitim Sen Başkanı birinci dönemi değerl..  
  “Yeni Nesil 112 Projesi”nin son durumunu ince..  
  AHİMDER Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Bu..  
  Yeni Doğanlara “Hemşehrilik Beratı”..  
  Amasya Genç Kızılay’dan “Sıfır Atık Projesi”..  
  Jandarmadan Kaçak İçki Operasyonu..  
  7. Geleneksel Kaz Tiridi Etkinliği Düzenlendi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.