16 Aralık 2018 - Pazar / 20:21
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Erasmus+ Ka2 Stratejik Ortaklık Proje açılış toplantısı gerçekleştirildi

Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Gifted Children Mind Games and Innovative Societies (Gifteds Minfdul ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Gifted Children Mind Games and Innovative Societies (Gifteds Minfdul Societies)” Türkiye’deki 759 proje arasından ilk 10 proje arasında girerek, 2017 yılı içerisinde kabul edilmiştir. 

67.880 € hibe ile finanse edilecek olan; Türkiye’nin proje başvuru sahibi olduğu ve Belçika, İspanya ile Romanya’nın ortak olduğu bu proje faaliyetlerine toplamda 64 personel katılacaktır. Katılan bu personeller, üstün zekalılar alanında master ve doktora yapmış ya da bu alanda uzman olarak çalışan rehber öğretmenler, özel eğitim öğretmenleri, okul psikologları ve diğer uzman personellerden oluşmaktadır. Projedeki kurumlar üstün zekalı çocuklar için tanılama, programlama, zenginleştirme çalışmaları, öğretmen eğitimi ve aile eğitimi konularında hizmet veren dernek, okul ve eğitim enstitüsü gibi kuruluşlardır. 

Gifteds and Mindful Societies adlı projenin amacı; üstün zekalı çocukların sosyal ve akademik çevre ile yaşadıkları uyum sorunlarını azaltarak, var olan potansiyellerini sergileyebilmeleri için yeni ortamlar sağlamaktır. Bu çocukların yeteneklerinin ve yaratıcı potansiyellerinin ortaya çıkabilmesi, sosyal becerilerinin güçlenmesi ve kendilerini gerçekleştirebilmeleri için; öncelikle onları kuşatan sosyal çevrenin yeterli bilgi ve beceriye ihtiyaç duyduğuna inanmaktayız. 

Proje, üstün zekalı çocuklar üzerine çalışan kurumların personelinde, sınıf öğretmenlerinde ve bu çocukların ailelerinde önemli etkiler yaratacaktır.

Üstün zekalı çocukların maruz kaldığı sıradan ve tek düze eğitim programlarında yeni bir bakış açısı yaratabilmek ve bu alanda uygulanan yeni uygulamaları deneyimlemek proje ortağı her kurum için değerli görülmektedir.

Bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde, klasik yöntemlerin dışında yenilikçilik ve yaratıcılık, uluslararasılaşma alanında bir farkındalık oluşturmak, projenin nihai hedefleri arasındadır.

Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen proje açılış toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Şahin ERZURUMLU, Belçika, İspanya ve Romanya’daki ortaklarımızdan oluşan heyet, okul müdürleri ve öğretmenler katıldılar.

Üstün zekâlı çocukların sosyal ve akademik çevre ile yaşadıkları uyum sorunlarını azaltarak, var olan potansiyellerini sergileyebilmeleri için yeni ortamlar sağlama amacıyla hazırlanan projenin tanıtım programı müzik dinletisiyle başladı. Ardından Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezinden Kerim PEKMEZCİ projenin tanıtımını yaptı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Ar. Gör. Bahar UYAROĞLU tarafından üstün zekâlı çocuklara yönelik yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Yazar Carine Doutreloux'un sunumu ile programa devam edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’in konuşmasından sonra proje ortağı ülkeler ve Bahar UYAROĞLU'na projeye verdikleri katkılardan dolayı plaket takdimi yapıldı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
  Ekonomik durum masaya yatırıldı..  
  Köylerde çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi..  
  Varol şehit Erdin’in ailesine misafir oldu..  
  Altı Nokta Grip Aşısı..  
  Öz Orman-İş Sendikası tarafından Grup Ferdi K..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.