16 Aralık 2018 - Pazar / 21:13
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İYİ Parti 1. Amasya Olağan İl Kongresi yapıldı

Başkan A. Fatih Coşar: Sen-ben kavgasından uzak biz olacağız. Hedefimiz mutlu Türk milleti, güçlü Türk devleti..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Başkan A. Fatih Coşar: Sen-ben kavgasından uzak biz olacağız. Hedefimiz mutlu Türk milleti, güçlü Türk devleti

İYİ Parti 1. Olağan İl Kongresi, 11 Mart 2018 Pazar günü Grand Ottoman salonlarında gerçekleşti.

Divan Başkanlığını eski bakanlardan ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında; “Amasya’mızın güzel ve cesur insanları toplantıya hoş geldiniz. Bu güzel günde ülkemizin her illerinde ve ilçelerinde kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bu topraklar için canını ortaya koyan Mehmetçiklerimize Allah yardım etsin. Afrinde ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de Allah’tan şifalar diliyorum. Siz cesur yürekler Türkiye tarihine altın harflerle yazılacaksınız. Atatürk’ün izinde genç yürekler yürüyerek, ülkemizin kalkınmasında büyük katkılarınız olacaktır. 8 Kasım 2017 yılında kurulan İYİ Parti’mizin hedefi üye sayısını yüzbinlere çıkarmak olacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa; “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” demiştir. Referandum sonrası İYİ Parti siyasete artık katılmalıdır, diyerek İYİ Parti’yi kurduk. Bizim bu millete namus sözümüz var, şeklinde konuştu.

İYİ Parti Amasya İl Başkanı A. Fatih Coşar ise konuşmasında; Ülkemizin yaşadığı şu zor günlerde yelini taşın altına koyma cesaretini göstererek buraya gelip bizlere hem güç hem onur veren hanımefendiler, beyefendiler hepinizi şahsım ve teşkilatım adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Şehrimin güzel insanları bugün burada sadece bir siyasi partinin il kongresini yapmıyoruz. Tarihte nasıl Çelebi Mehmet'e verdiğimiz destekle fetret devrini sonlandırdıysak, daha dün nasıl Mustafa Kemale Amasya emrinizdedir paşam diyerek istiklal ateşini yaktıysak, bugün de Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde yeniden Türk Milleti ve Türkiye için başlatılan bir iyilik hareketine omuz veriyor, kutlu bir yola çıkıyoruz.

Evet Amasya'mın iyi insanları, bugün birlikte bir yola çıktık. Türkiye'nin algı operasyonları ile perdelenen, siyasi atmosferin gerçeklerle buluşturmak için yola çıktık. Kimsenin, haksızlığa uğramadığı, kimsenin kendini mağdur yada öteki hissetmediği, adalet güneşin her sabah daha güçlü doğduğu bu Türkiye için yola çıktık. Türkiye'nin ve Türk Milletinin kaderinin hiç kimsenin iki dudağı arasına bırakılmasının mümkün olmadığına inandığımız için, kuvvetler ayrılığı ilkesi üzerine tesis edilmiş, bütün kurumlarıyla şeffaf ve denetlenebilir, güçlü bir parlamenter sistem oluşturup toplumun bütün bireylerinin, kendisini, sistemin bir parçası hissettiği, güçlü bir Türkiye için yola çıktık.

Rüzgarın estiği yöne savrulmayan, kırılganlıktan uzak, ilkeler üzerine inşa edilmiş süreklilik arz eden bir dış politika, ülkeyi yönetenleri gündelik siyasi hesaplar uğruna yaptıkları hataların bedelini, evlatlarımızın ödemediği, etrafında oluşan ateş çemberini söndürdüğümüz, tam bağımsız bir Türkiye için yola çıktık.

Genç nüfusumuzun üstüne, karabasan gibi çöken işsizlik problemine çözümler üretmek, ülkemizin istihdam edilmiş gücünü artırmak için bir yola çıktık. Çiftçimizin tarımsal üretim konusun da dünyayla rekabet edebilir hale getirmek, tarım ülkesi olan Türkiye'yi tarım ürünleri ithal eder durumundan kurtarıp, üreten bir Türkiye için yola çıktık. İşçi, esnaf, memur ve emeklimizi kimseye muhtaç olmadan yaşayacakları onurlu bir hayat temin etmek için yola çıktık. Ülkemizi yıllardır yoran, acıya boğan terör meselesine ütopik hayaller, anlamsız süreçler üzerinden değil gerçekleri görüp, sorunları tespit ederek çözmek için yola çıktık.

Ve biz bu yola çıkarken karşılaşacağımız sorunların elbette farkındaydık. Dün Mustafa Kemale ve Kuva-i Milliye'ye hain diyenlerin bizi de yaftalayabileceklerini elbette biliyorduk. Ama aklımız ve vicdanımız rahat. Nasıl tarih günü geldiğinde Mustafa Kemali ATATÜRK diye yazdıysa yarın vakti geldiğinde herkesin isminin yanına gerekli tabiri yazacaktır. Ne bu ülkenin kuruluş felsefesine olan inancımızdan nede yüreğimizde yaşattığımız kuvai milliye ruhundan asla taviz vermeyecek, ödenecek bedel neyse ödeyeceğiz.

Biz hiç bir vatandaşımızı birbirinden ayırmadan, bütün farklılıklarımızı Türk Milletinin binlerce yıldır oluşturduğu büyük medeniyetin çatısı altında birleştirip geleceğe birlik ve güven içinde yürümek için yola çıktık.

Bütün niyetimiz Cenabı Hakkin malumudur. Allah yar ve yardımcımızdır.

Sizlerin huzurunda büyük Türk Milletine söz veriyoruz.

Adaletten asla ayrılmayacağız.

Hiç bir beşeri gücün önünde eğilmeyeceğiz.

Türkiye'yi felakete sürükleyen bu yandaş ve yanaşma düzenine dur diyeceğiz.

Hakikat ve liyakat devleti yönetecek.

Sen ben kavgasından uzak, biz olacağız. Biz iyi olacağız... Türkiye iyi olacak.. Hedefimiz "Mutlu Türk Milleti, Güçlü Türk Devleti" Allaha emanet olun, dedi.

Daha sonra İYİ Parti Amasya İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

İl Başkanı A. Fatih Coşar, Tahir Ahısha, M. Erdinç Özderin, Bayhan Pekin, Ümit Erginol, Mustafa Karakaş, M.Tufan Ünlü, S.Cem Vurgun, Sinan Kurt, Ali Akkoyunlu, Nurverdi Altun, Zübeyde Yolcu, Bahar Elmalı, Mustafa Kılıç, Erol Tokmak, Gülay Altın, İlker Yener, Sami Lap, Mine Güvenç, A.Didem Çelikcan, Bahattin Gedizli, Orhan Bayraktar, Rumi Köse, Süha Özmumcu, Selim Biçer, Osman Yüce, Hümeyra İlmaz, Mehmet Zengin, Adnan Kır, B.Abbas Gümüş, Rezzan Hızarcı, Mithat Aygüler, Neşe Kılıçaslan, Ayşe Fırıncıoğlu, Arife Kıyıcıoğlu, Kadri Kelez, İsmail Yeşiltaş, Bülent Küçük, Medet Eroglu, Avni Verdi, Ahmet Köse, İbrahim Kirlibal, Fehmi Yılmaz.

DİSİPLİN KURULU ASİL LİSTESİ

Süleyman Elmalı, Seher Olgun, Metin Kesmekaya, Faruk Maraz, M. Ali Serin, Reşat Kutluk, İlhan Şeker, Ali Koçak.

ÜST KURUL DELEGELERİ

Salih Aşçı, Onur Bolat, Sadık Demirbilek, Zübeyde Coşar, Nihal Kalkan, Mustafa Kenan Kablan.

Yeni seçilen İYİ Parti Amasya İl Başkanlığı ve yönetimini kutluyor, ülkemiz ve Amasya’mız için hayırlı olmasını diliyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  50 Milyonluk yatırım için imzalar atıldı..  
  İl Müftüsü: Hz. Mevlana’yı rahmetle yâd ediyo..  
  Eski Çeltek kömür sahasında ağaçlandırma yapa..  
  Kilitli parke taşı tesisine ses yalıtımı yapı..  
  Güneş, Engelsiz Yaşam Parkını ziyaret etti..  
  Ekonomik durum masaya yatırıldı..  
  Köylerde çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi..  
  Varol şehit Erdin’in ailesine misafir oldu..  
  Altı Nokta Grip Aşısı..  
  Öz Orman-İş Sendikası tarafından Grup Ferdi K..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.