23 Şubat 2019 - Cumartesi / 18:10
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Kampüs içi ortak dersler sınavı başarıyla gerçekleştirildi

Amasya Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksekokullardan eğitim öğretime devam eden 5 bine yakın örgün eğitim öğrencisi kampüs içi ortak dersleri ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Amasya Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksekokullardan eğitim öğretime devam eden 5 bine yakın örgün eğitim öğrencisi kampüs içi ortak dersleri olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil ve Türk Dili sınavlarına aynı anda farklı yerleşkelerde girdiler. 

Dört kitapçık türünde çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınav UZEM (Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından yapıldı. Kitapçıklar ve optik formlar kapalı kutularda ve görevliler eşliğinde merkez ve ilçelerde yer alan okullarımıza, üniversitemiz araçları ile tam saatinde ulaştırıldı. Sınav saati geldiğinde ise sınav evraklarının bulunduğu kilitli kutular görevli gözetmen öğretim elemanları tarafından açıldı ve sınavlar gözetmenler eşliğinde gerçekleştirildi.

Sınav bitiminde ise toplanan kitapçık ve optik formalar yine kapalı kutular ve görevliler eşliğinde UZEM’e ulaştırıldı.

Sınava giren öğrencilerimizden Fen Bilgisi Öğretmenliğinde okuyan Furkan İnan Yabancı Diller sınavının ALES’ten dolayı örgüne geçmesinin daha yerinde olacağını söyleyerek hiçbir teknik aksaklık olmadan kısa sürede sınavlarını tamamladıklarını söyledi.

Beden Eğitimi Öğretmenliği öğrencisi Özgül Arı ise ortak derslerin aynı gün ve aynı saatte yapılıyor olmasının zaman açısından ciddi bir avantaj sağladığını söyleyerek diğer sınavlara çalışmak için vakit kaldığını kaydetti.

İlahiyat öğrencimiz Senegalli Ahmet Dame Gueye de sınavların teknik olarak hiçbir sıkıntı yaşanmadan tamamlandığını, tüm öğrencilerin aynı anda sınava girmesi dolayısıyla bir araya gelip sohbet ettiklerini, bu durumun morallerine de iyi geldiğini söyledi.  

UZEM’in sağlam bir teknik altyapısı olduğunu kaydeden Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Ünal; tecrübeli personeliyle beraber tüm görevlerin altından başarıyla kalktıklarını söyledi. UZEM işleyişi hakkında bilgi veren Ünal; ders içerik ve videolarının öğrencilerin sistem sayfalarına her hafta yüklendiğini ve öğrencilerin günün istediği saat diliminde sistem sayfalarına girip derslerini takip edebildiklerini belirtti.

Öğrencilerin ders dokümanlarını bilgisayarlarına indirip çalışabildiklerini de belirten Ünal; ‘’Öğrencilerimiz bunların yanı sıra kendi aralarında ve öğretim elemanlarımızla ders hakkında bilgi paylaşımında bulunabilir, forum uygulamalarına katılarak bilgilerini arttırabilmekte ve ek kaynaklardan faydalanabilmektedirler. Derslerin tüm sınavları ise önceden açıklanan tarihlerde yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz sınava gireceği okul, salon ve sıra numarası bilgilerini özel olarak oluşturduğumuz internet sayfamızdan erişebilmekte ve sınav giriş belgesini alabilmektedirler.’’ cümlelerini kaydetti.

Kampüs içi ortak derslerin başarıyla gerçekleştirilmesinden dolayı UZEM personeline ve sınavda görev alan herkese teşekkür eden Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, ‘’Dünyadaki gelişmeleri göz önünde bulundurarak 2011 yılında Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini kurduk. Hızla gelişmekte olan iletişim teknolojileri, eğitim sisteminin yapısını ve eğitim ortamlarında uygulanan öğrenme-öğretme faaliyetlerini de doğrudan etkiliyor; dolayısıyla bizler de kitle eğitimine imkân tanıyan uzaktan eğitim olanaklarından sonuna kadar yararlanmaya çalışıyoruz. Sınavların sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından dolayı UZEM personeline ve sınavda görev alan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  249 Bekçi Törenle Yemin Etti..  
  M. Celalettin Lekesiz’den Amasya Valiliğine Z..  
  M. Celalettin Lekesiz’den Belediye Başkanına ..  
  Vali Varol’dan Pekcan’ın Ailesine Başsağlığı ..  
  Sıfırlanan Döner Sermayeye Acil Çözüm Gerekli..  
  Başvurular E-Devlet’ten yapılabilecek..  
  Hayırsever Doktordan Anlamlı Bağış..  
  Başkan Özdemir’den Genç Kızılay'la Kahvaltı B..  
  Emniyet Müdürü Pekcan Dualarla Toprağa Verild..  
  Vakıfbank’tan ATSO Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.