23 Şubat 2019 - Cumartesi / 17:37
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Öğrencilerden TÜBİTAK projelerinde derece

Vali Dr. Osman VAROL TÜBİTAK projelerinde dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

Vali Dr. Osman VAROL TÜBİTAK projelerinde dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi

Vali Dr. Osman VAROL TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Ödül töreninde dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi. Programa ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, TÜBİTAK bölge sergisinde dereceye giren okulların müdürleri, danışman öğretmen ve öğrencileri katıldı. 

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına 21 projesi davet edildi. Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü davet edilen 21 proje ile bölge 2. si oldu. TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına Samsun (36), Amasya (21), Ordu (14), Tokat (13), Giresun (10), Kastamonu (5), Sinop ilinin (1) projesi davet edildi. 

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü; bölgede Tarih Bölge ikincisi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölge ikincisi, Coğrafya Bölge üçüncüsü, Fizik Bölge üçüncüsü, Matematik Bölge üçüncüsü derecelerini elde etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ konuşmasında üretilen projelerin; eğitim-öğretim niteliğinin ve etkinliğinin artırılması, bilişim teknolojilerine herkesin ulaşılabilirliğinin sağlaması, matematik, fen bilimleri ve teknoloji alanlarının geliştirilmesi ve bu alanlara ilginin artırılması, bilimsel araştırmalar ve toplum arasındaki ilişkilerin genişletilmesi ve güçlendirilmesi gibi hedeflerin gerçekleştirilmesine katkı sunacağını belitti.

Ardından Vali VAROL konuşmasında şunları ifade etti, “Tübitak projelerine katılım sağlayan ve bununla kalmayıp derece alan öğrencilerimize ve onlara katkı sağlayan öğretmen ve yöneticilerle teşekkür ediyorum. Proje dediğimiz şey belirli bir hedefe ulaşmak için sahip olduğumuz kaynakları belirli bir zaman diliminde hedefe yönelik planlamaktır. İster sosyal bilimler olsun ister fen bilimleri olsun özellikle genç kardeşlerime söylüyorum, proje tabanlı çalışma hayatımızda olması gereken bir alışkanlıktır. Hangi işi yaparsanız yapın bu işi proje mantığıyla ele alıp doğru planlamanızla ancak mümkün olacak. Bu kültürü genç yaşta kazanmaya çalışmak çok önemli.

Hangi sahada faaliyet gösteriyorsak ol alanda ortaya bir şeyler koyabilen farklı düşünebilen olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşarak çözümler üretebilen bireyler olmamız gerekiyor. Bunun için proje tabanlı çalışma çok önemli. Bir hedefe ulaşmak için elimizdeki kaynakları etkili şekilde kullanmak farklı bakış açıları gerektiriyor.

Başarılar bizi çok mutlu etti fakat önemli olan bu etkinliklere yoğun bir katılım göstermeniz. Özellikle öğretmenlerinizin sizi motive etmesi ve fikirlerinizi hayata geçirmek için sürekli çabalamanızdır önemli olan. Çünkü başarılı işler ortaya koymuş bir insanın geçmişi mutlaka başarısız deneyimlerle doludur. Öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi motive ettikleri ve onları doğru yönlendirdikleri için tebrik ediyorum. Şunu biliyorum ki bir kurumda yöneticinin yarattığı pozitif ortam olmadan hiçbir iş yürütülemez ve başarılı olmaz. Özellikle yöneticilerimize yarattıkları bu pozitif ortamdan dolayı teşekkür ediyorum. Bizler sizlerin üretken olabileceğiniz ortamları yaratmaya gayret ediyoruz. Sizlerden de aynı gayreti her zaman bekliyoruz. Tekrar tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.” 

Vali VAROL yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize plaketlerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  249 Bekçi Törenle Yemin Etti..  
  M. Celalettin Lekesiz’den Amasya Valiliğine Z..  
  M. Celalettin Lekesiz’den Belediye Başkanına ..  
  Vali Varol’dan Pekcan’ın Ailesine Başsağlığı ..  
  Sıfırlanan Döner Sermayeye Acil Çözüm Gerekli..  
  Başvurular E-Devlet’ten yapılabilecek..  
  Hayırsever Doktordan Anlamlı Bağış..  
  Başkan Özdemir’den Genç Kızılay'la Kahvaltı B..  
  Emniyet Müdürü Pekcan Dualarla Toprağa Verild..  
  Vakıfbank’tan ATSO Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.