24 Ocak 2019 - Perşembe / 01:32
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya TSO Meclisi açılış toplantısını gerçekleştirdi

Amasya TSO seçimlerin ardından yeni yönetimi ile ilk Meclis Toplantısını, Meslek Komitelerinin geniş katılımı ile gerçekleştirdi. ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Amasya TSO seçimlerin ardından yeni yönetimi ile ilk Meclis Toplantısını, Meslek Komitelerinin geniş katılımı ile gerçekleştirdi. 

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası 1 ve 7 Nisan’da gerçekleştirilen seçimlerin ardından oluşturulan yeni yönetimi ile ilk Meclis Toplantısı’nı 24 Nisan akşamı Amasya TSO Meclis Toplantı Salonu’nda yaptı. Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Jandarma Alay Komutanı Selami Akşit, kamu kurum müdürleri ile Amasya TSO Meclisi, Yönetimi ve Meslek Komitesi üyelerinin de katıldığı toplantı, şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından 2013-2018 yılları arasında gerçekleştirilen faaliyetler ve Amasya’ya sunulan hizmetleri gösteren bir sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Toplantının açılış konuşmasını Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç yaptı. Kırlangıç; “Sizleri şahsım, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum. 2018-2022 yılları arasında Amasya iş dünyasına hizmet edecek meclisimizin açılış toplantısına hoş geldiniz.

2013 yılında göreve geldiğimiz andan itibaren valimizle, belediye başkanımızla, şehrimizin kanaat önderleri ile ortak hedefler doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya özen gösterdik. Odamızın ve şehrimizin gelişmesi için adımlar attık, projeler ürettik.

1 Nisan 2018 Pazar günü yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinde üyelerimizin büyük desteği ile 7 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılan Yönetim Kurulu, Birlik Genel Kurul Delegesi, Disiplin Kurulu ve Meclis Divanı seçimlerini tek liste olarak birlik ve beraberlik içerisinde tamamladık.

Bugün de aynı heyecan ve aynı birlik beraberlik duygularıyla önümüze bakıyoruz.

Sayın Valim, Değerli Misafirler,

Geçtiğimiz dönem birçok sektörde çalışmalar yaptık. Önümüzdeki dönemde de tarım, turizm, sanayi ve ticaret sektörlerinde ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda başta Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere şehrimizin tüm dinamikleriyle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Yaptığımız çalışmalarla her zaman üyelerimizin yanında olduk. Finansmana ulaşma noktasında zorluk yaşayan üyelerimize “Nefes Kredisi” ile destek olmaya devam ettik. İki yıl önce üyelerimize uygun faiz oranı ile 17 milyon TL kredi desteği sağladık. Bu yılda aylık %0.99 faiz oranı ile 30 milyon TL kredi desteği veriyoruz.

Sayın Valim, Değerli Üyeler,

Göreve geldiğimiz ilk günden beri en önemli hedeflerimizden biri de TSE il temsilciliğini şehrimize kazandırmaktı. Şükürler olsun ki bu hizmeti Amasya’mıza kazandırmayı Allah’ım bizlere nasip etti. TSE Amasya il temsilciliğinin açılması için gerekli onayları aldık. TSE il temsilciliği çok yakında odamız çatısı altında hizmet vermeye başlayacak.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimize her alanda bir şeyler kazandırmayı kendimize görev edindik. TOBB tarafından Türkiye genelinde 19 şehre yapılacak okullardan bir tanesini şehrimize kazandırdık. Belediye Başkanımız Sayın Cafer Özdemir’in 6 dönümlük arsa tahsisi ile 24 derslikli okulumuz 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapısını öğrencilere açacak. Huzurunuzda Belediye Başkanımıza verdiği destek için teşekkür ediyorum.

Üyelerimizin bizleri bu göreve tekrar layık görmesini, yaptığımız çalışmalar için bize verilen bir not, bir karne gibi görüyoruz. Bundan sonraki görev dönemimizde de Valimizle,  Belediye Başkanımızla ve kamu kurumlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde Amasya için çalışmaya ve Amasya için üretmeye devam edeceğiz.

Sayın Valim, Değerli Misafirler,

Ülkemiz için yeni bir yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sisteminin ilk seçimlerini 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirileceğiz. Seçim dönemleri iş dünyası için her zaman risk yaratmıştır. Bu açıdan, seçim sürecinin 1,5 yıldan 70 güne inmiş olması, biz iş dünyası ve ülke ekonomisi adına çok önemli bir adım olmuştur. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.  

Her zaman bizlerin yanında olan Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, protokol üyelerimize, kurum müdürlerimize ve Amasya iş dünyamıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Amasya birçok illere örnek oluyor

Belediye Başkanı Cafer Özdemir konuşmasında; “Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç güzel hizmetleri sinevizyon gösterimi ile sundu. Genç ve çalışkan başkana teşekkür ediyorum. Amasya’nın iş dünyasında fedakarlık görüyorum. Bu şehirde tüm zorlukları aşarak katma değer üretmek çok önem arz ediyor. İlimizde her alandaki bütün insanlar uyum içerisinde hizmet veriyor ve Amasya birçok illere örnek oluyor. Amasya’ya 1 milyon turist geleceğine gönülden inanıyorum. Ben tekrar başarılı başkanı ve personelini kutluyorum” dedi.

Ekonomide en değerli amacımız yatırımın artırılmasıdır

Vali Dr. Osman VAROL konuşmasında şunları kaydetti: “Bizlere göndermiş olduğunuz nazik davetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Öncelikle  yakın tarihte gerçekleşmiş olan seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni göreve başlayan yöneticilerimizi bugüne kadar sürdürdükleri başarı ve katkılarını bu dönemde de devam etmesini diliyorum. Sizlerin katkısı ve rolü gerçekten şehrimiz için çok önemli. Bugüne kadar başarılmış çok güzel işler var. Yönetimde de istikrar çok önemlidir. Bu anlamda da aşina olan bir ekibin göreve devam ediyor oluşunu bir şans olarak görüyorum.  Bugüne kadar başarılmış ve halen devam eden çok ciddi projeler  var. Bu projelerin aynı gayretle devam edeceğini düşünüyorum.

Özellikle bizim ölçeğimizde şehirler için ekonominin hayati bir önemi olduğunu düşünüyorum.  Ama ekonomide en değerli amacımız olan yatırımın arttırılması ve bu yolda istihdamın arttırılarak toplumun refahının topyekün arttırılması bir iklim gerektiriyor. Bu iklimin oluşturulabilmesi için de kurumlar arası uyum  ve sağlıklı bir iletişim olması gerekiyor. Bu anlamda Amasya'mızın çok güzel bir noktada olduğunu görüyorum.

Yatırımcılarımız için şunu söylemek istiyorum, ülkemizin zor günlerden geçtiği son yıllarda istihdam yaratmak için inatla çabalamaları onların saygıdeğer insanlar olduğunu gösteriyor. Bu anlamda hepinizi tebrik ediyorum. Ülkemizde herkes kendi alanında elinden gelen gayreti göstermek zorunda. Ben işadamı ve girişimcilerimizi bu anlamda kutluyorum.  Onların bu azimleri bizleri de motive ediyor. Bu işbirliği ile önce şehrimizi daha sonra ülkemizi güzel yarınlara hep beraber taşıyacağımıza inanıyorum. Tekrar seçilen tüm arkadaşlarımı kutluyor ve daha önceki gibi başarılı bir dönem diliyorum."

Konuşmaların ardından program sona erdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yeni Doğanlara “Hemşehrilik Beratı”..  
  Amasya Genç Kızılay’dan “Sıfır Atık Projesi”..  
  Jandarmadan Kaçak İçki Operasyonu..  
  7. Geleneksel Kaz Tiridi Etkinliği Düzenlendi..  
  Amasya TSO Heyeti Türkiye Ekonomi Şurasına Ka..  
  Bölgenin En Büyük Camisinin Temeli Atıldı..  
  Hükümlülere Yarıyıl Tatilinde Kamu Hizmeti..  
  Başkan Özdemir, Vatani Göreve Hazırlanan Genç..  
  “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı” Samsun’da G..  
  Vakıflar Bölge Müdüründen ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.