20 Şubat 2019 - Çarçamba / 19:05
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi gerçekleştirildi

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 5. Uluslararası & 9. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi gerçekleştirildi...
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 5. Uluslararası & 9. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi gerçekleştirildi.

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 5. Uluslararası & 9. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi gerçekleştirildi. Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen kongreye Vali Dr. Osman VAROl, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu CANSARAN, Türk Ebeler Derneği Başkanı Dr. Nazan KARAHAN, kurum müdürleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Yurtiçi ve yurtdışından gelen çok sayıda katılımcının yer aldığı kongrede; ebelik mesleğinin güçlendirilmesinde iş birliğinin ve örgütlenmenin önemi vurgulanarak alanında uzman profesyoneller tarafından çeşitli ülkelerdeki mevcut güncel uygulamalar hakkında bilgi paylaşımlarında bulunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu CANSARAN, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve Türk Ebeler Derneği Başkanı Dr. Nazan KARAHAN'ın konuşmalarının ardından Vali VAROL şunlara değindi, “Üniversitemiz gerçekten çok ciddi, bilimsel işlere imza atmaktadır. Sayın rektörümüz ve hocalarımız konuşmalarından bizden de bahsetti ancak bu çalışmalar şehrimizin yöneticileri, idarecileri tarafından da desteklenmeli. Ben kendilerine böyle güzel çalışmalara imza attıkları için teşekkür ediyorum.

Bugün ulusal ve uluslararası niteliği olan bir kongrenin başlangıcındayız. Bu kongreyi organize eden ekibimiz beni birkaç ay önce ziyaret ettiğinde o kadar naif, o kadar hevesli ve amatör bir ruha ve heyecana sahipti ki, bu hissiyatla başlanan ve yürütülen işlerin tamamından güzel şeyler çıkacağına inanıyorum.

Amasya’ya tarihi ve kültürel yapısıyla, eserleriyle, Anadolu’nun Bağdat’ı diyebileceğimiz ilim, irfan ve bilim merkezi denmiş. Üniversitemizin yaptığı bu etkinlikler Amasya’mızın bu tarihi yapısını tekrar canlandırmaya yönelik çok güzel etkinlikler. Ayrıca ilimizin tanıtımı anlamında çok önemli katkıları oluyor.

Ben bu tip etkinliklerde emeği geçen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Sağlık hizmeti sunan tüm meslek gruplarının aynı öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Ebelikte bu anlamda büyük bir öneme sahip. Bu tip etkinliklerin ilimizde devam etmesini temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından Amasya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, Müzik Öğretmenleri Abidin ŞENDOĞDU başkanlığında müzik dinletisi icra edildi. Vali VAROL Müzik Öğretmeni Abidin ŞENDOĞDU'ya teşekkür belgesini takdim etti.  Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.