20 Şubat 2019 - Çarçamba / 19:48
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Yüksekokulumuzun başarısı hepimizin başarısıdır

Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulunda 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulunda 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Yüksekokul öğrencilerinin tören alanında yerlerini almalarıyla başlayan programa Gümüşhacıköy Kaymakam Vekili Mehmet Çağatay Çakal, Amasya Milletvekili Avukat Mustafa Tuncer, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Dr. Yusuf Kemal Öztürk, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

Burada Güzel Dostluklar Kurduk

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Nazlı Çiçek; ‘’Üniversite hayatı meslek seçimiyle başlayan uzun, bir o kadar da güzel ve zor bir süreçti. Bu yolculukta hem çok önemli bilgi ve deneyimler kazandık hem de bir birey olarak ayaklarımızın üzerinde durmayı, zorluklarla başa çıkabilmeyi öğrendik. Güzel arkadaşlıklar ve dostluklar kurabildik. Gelecekte de bu tecrübelerimiz sayesinde daha güzel işler başarabileceğimize inancım tamdır.  Bu zorlu eğitim sürecinde ilk olarak her zaman yanımda oldukları ve desteklerini esirgemedikleri için aileme, bizi çok güzel yetiştirdikleri için tüm hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Buradaki tüm mezun arkadaşlarıma başarılı bir meslek hayatı diliyorum. Tüm mutluluklar sizinle olsun.’’ cümleleriyle duygularını ifade etti.

Yüksekokulumuzun Başarısı Hepimizin Başarısıdır

Yüksekokulun altıncı dönem mezunlarını verdiğini belirten Yüksekokul Müdürü Dr. Yusuf Kemal Öztürk; amaçlarının mesleki ahlaka sahip, teknolojik yeniliklere açık, kendine güvenen, alanında sürekli gelişmeyi prensip edinmiş bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

‘’Yüksekokulumuzun başarısı hepimizin başarısıdır. Akademisyenlerimizin ve idari personelimizin özverili çalışmaları bu konuda en büyük avantajımızdır.’’ sözleriyle devam eden Öztürk, gençlere ise şöyle seslendi:

‘’Burada aldığınız eğitimle, bundan sonraki hayatınızda ihtiyaç duyacağınız akademik yeterliliği elde ettiniz. Hocalarınızdan elde ettiğiniz bilgileri, bugüne değin edindiğiniz yaşam tecrübesiyle harmanlayarak geleceğe hazırlandınız. Önünüzde zorlu bir hayat var. Bugünden itibaren artık ülkenin vasıflı işgücü içerisinde yer alacaksınız. İş arayacak veya iş kuracaksınız. Şimdiye kadar çoğunlukla ailelerinizin desteğiyle yaşadınız. Bugünden sonra ise, kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğreneceksiniz. Bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışırken, bugüne kadar almış olduğunuz bilgi ve eğitim, edindiğiniz hayat tecrübesi sizin en büyük dayanağınız olacaktır. Buradan mezun olmanız, öğrenme serüveninizin sona erdiği anlamına gelmemelidir. Kariyer planlarınızı yaparken, ulaşabileceğiniz en ileri seviyeleri hedeflemelisiniz. Bu süreçte de sizleri fedakarlıkla yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutmamanızı temenni ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.’’

Öztürk konuşmasını şöyle tamamladı:

‘’Yüksekokulumuzun kuruluşundan itibaren desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'a, okulumuzun kurulması sürecinde vermiş olduğu desteklerinden ötürü hayırsever hemşerimiz Hasan Duman Beyefendiye ve üniversitemiz yönetimine teşekkürü bir borç biliyor, emeği geçen herkese şahsım ve yüksekokulum adına teşekkür ediyorum.’’

Rektör Orbay Yüksekokula Katkı Sağlayan Herkese Teşekkür Etti

Salonu dolduran coşkulu kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan Rektörümüz Orbay, Gümüşhacıköy Meslek Yüksekokulunun 2011 yılında yetmiş öğrenciyle eğitim öğretime başladığını bugün ise bine yakın öğrencinin eğitim aldığını kaydetti.

Yüksekokulun başarısında kaymakamlığın, belediyenin, sivil toplum kuruluşlarının ve ilçe halkının büyük katkısı olduğunu belirten Rektör Orbay, konuklar arasında bulunan yüksekokulumuza adını veren Hayırsever Hasan Duman’a katkılarından dolayı özellikle teşekkür etti.

Öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen üniversitemiz personeline de teşekkür eden Orbay; gençlere mezuniyet sonrası hayatlarında aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı ve başarılarla dolu bir yaşam diledi.

Mezuniyet töreninde gençleri yalnız bırakmayan Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, ‘’Gençlerimizi iki yıl ilçemizde ağırladık; bundan dolayı da çok mutlu ve gururluyuz. Gençlerimizden memleketlerinde, gittikleri yeni şehirlerde Gümüşhacıköy’ü anlatmalarını, arkadaşlarına ilçemizi tavsiye etmelerini istiyoruz. Hepinizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, bilimin ışığında selamlıyor, mezun öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Kariyer Planınızı Hemen Yapmalısınız

Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer de gençleri tebrik ederek yeni yaşamlarında başarılar diledi.

Gümüşhacıköy Kaymakam Vekili Mehmet Çağatay Çakal kendisinin de 2015 mezunu olduğunu ve altı ay önce mesleğe atandığını söyledi. Gençlerin duygularını çok iyi anladığını ifade eden Kaymakam Çakal; gençlere kariyer planlarını hemen yapmalarını, yabancı dil ve bilgisayar programları öğrenmelerini önerdi.

Mezuniyet tören programı okul derecesi yapanlara ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Okul birincisi Bankacılık ve Sigortacılık programından Nazlı Çiçek, okul ikincisi İşletme Yönetimi programından Ali Dağ, okul üçüncüsü ise yine Bankacılık ve Sigortacılık programından Yasemin Yaşa oldu.

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

Amasya Üniversitesi Kimliğini Onur Duyarak TaşıyınızYorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.