20 Şubat 2019 - Çarçamba / 18:51
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Her zaman yanınızdayız

ilçelerdeki mezuniyet törenlerinin ardından merkezde bulunan okullarımızda da aynı coşku hakimdi. ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

ilçelerdeki mezuniyet törenlerinin ardından merkezde bulunan okullarımızda da aynı coşku hakimdi. Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Tasarım Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenleri yoğun katılımla Amasya Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ın yanı sıra Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhat Gül, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Demir, Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Burak Eryılmaz, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan coşkulu bir kalabalık katıldı.

Dağınık Sorularımızın Cevapları Yerlerine Oturdu

Mezun öğrenciler adına konuşmaları ise Teknoloji Fakültesinden Serkan Onğulu Mimarlık Fakültesinden Kübra Alın, Tasarım MYO’dan Fatih Kaplan yaptı.   

Gençler ortak yaptıkları konuşmada özetle şu cümleleri kaydettiler.

‘’Üniversite serüvenimize hayatın getireceklerini öngörmekte zorlandığımız bir dönemde yaptığımız meslek seçimiyle başladık. Zamanla düşüncelerimiz olgunlaşmaya başladı, dağınık sorularımızın cevapları yerlerine oturdu ve bugün burada geleceğe şekil verecek birer meslek sahibi olarak mezuniyetimizi kutluyoruz.

Her zaman yanımızda olan ve desteklerini bizlerden esirgemeyen değerli ailelerimize özverili emekleri için teşekkür ederiz. Bugün burada özgür bireyler olarak kendi ayaklarımızın üzerinde durabilmemizdeki en büyük katkı sizindir.  Eğitimimiz süresince her türlü konuda yanımızda olan üniversite yönetimine, bizlere yol gösteren çok değerli hocalarımıza ve bizleri misafir eden Amasya halkına teşekkür ederiz.

Büyük emek ve çabalarla, sevinç ve hüzünleri ile unutulmaz anılar biriktirdiğimiz üniversite yıllarını başarı ile geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tarih ve kültürümüzden aldığımız ilham ile daima gelişen, değişen ve üreten dünyaya ayak uyduracak çağın gereklerine uygun şekilde hareket edecek bir anlayışla kat edeceğimiz uzun yollar olduğunu biliyor ve bu yolda vatanımız, milletimiz ve ailemiz için çalışacak olmaktan gurur duyuyoruz.

Geçirdiğimiz eğitim öğretim süresine baktığımızda, zamanın çok çabuk geçtiğini görüyoruz. Bu süreci ailemizin, hocalarımızın ve arkadaşlarımızın desteği ile geçirdik. Burada edindiğimiz dostluklarımızın hayatımızın geri kalanında da devam etmesini istiyoruz.

Konuşmamızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle sonlandırmak istiyoruz. 'Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.’ teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.’’

Gençlere Güvenmek Gerekiyor

Okullar adına konuşmayı ise Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhat Gül yaptı. Konukları selamlayarak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Gül, yükseköğretim sürecinin başarılı bir iş hayatının, mutlu ve refah dolu bir yaşamın teminatı olduğunu söyledi. Gül, ‘’Bu sürecin sağlıklı ve başarılı bir şekilde yürütülmesini temin eden, başta rektörlüğümüz olmak üzere, fakülte dekanlık yönetimlerine, yüksekokulumuz müdürlüğüne, bölüm başkanlarımıza, öğretim üyelerimize, fakültemiz ve üniversitemizin tüm akademik ve idari personeli ile bu güzide gençlerin yetişmesine katkı sağlayan velilerimize, gönülden şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

Gençlere güvenmek gerektiğini kaydeden Gül; ailelere de evlatlarına yaptıkları fedakarlıklar için teşekkür etti. Yapılan fedakarlıkların karşılıksız kalmadığını söyleyen Prof. Dr. Gül; ‘’Güvenimizi boş çıkarmayan, ülkesi, milleti ve sevdikleri için her türlü zorluğa göğüs geren bu gençlere destek olmaya ve güvenmeye devam edelim. Biz onlara güvendiğimiz sürece onlar ülkemiz için çok daha büyük başarılara imza atacaklarına inancımız tamdır.’’ ifadelerini kullandı.

Öğretim üyelerine de teşekkür ederek şu cümleleri kaydetti:

‘’Sizler eğitim-öğretim süresince sahip olduğunuz deneyimleri aktararak, türlü imkânsızlık ve problemler ile mücadele ederek, bu gençlerin yetişmesinde büyük emekler verdiniz ve bugün emeklerinizin karşılığı olarak bu mezun gençlerimiz ile ne kadar gurur duysanız azdır. Mezuniyetten sonra da öğrencilerimize destek olmaya, güvenmeye ve onların yanında olmaya devam ediniz. Bu şekilde üniversitemizin kendilerini mezuniyetten sonra da yalnız bırakmadığını hissettiriniz. Bu da öğrencimizin mezun olduğu okula bağlılığını ve kurum kültürünün gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Verdiğiniz emekler, yaptığınız tüm fedakarlıklar için tüm öğretim üyesi ve yardımcılarına gönülden teşekkür ediyorum.’’

Konuşmasının son bölümünde gençlere hitaben bir konuşma yapan Dekan Prof. Dr. Ferhat Gül; gençlerden yarınlara daha güvenle bakmalarını ve çok çalışmalarını istedi. Gençlerden bilimsel ve analizci yaklaşımı, inovatif felsefeyi hiçbir zaman terk etmemelerini isteyen Prof. Dr. Gül; ‘’Sebebi bilinen bir başarısızlığın, tesadüfi bir başarıdan çok daha kıymetli olduğunu hatırlatmak isteriz. Mezuniyetten sonra da okulunuz, hocalarınız ve arkadaşlarınız ile irtibatınızı sürdürünüz. Bizlere bu imkânı sağlayan yüce Türk ulusuna olan vatan borcumuzu, yapacağımız hizmetler ile ödemek zorunda olduğumuzu unutmayınız. Ülkemize, cumhuriyetimize, doğaya ve çevreye sahip çıkan, sürekli araştıran, merak eden ve daima kendini geliştiren, ülkesine hizmet etmek için yarışan bireyler olacağınıza inancımız tamdır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.’’ cümleleriyle duygularını ifade etti.

Üniversitemiz Her Zaman Mezunlarımızın Yanında

Konukları ‘Şehzadeler Şehri Amasya’mıza hoş geldiniz’ diyerek selamlayan Rektörümüz Orbay ise ailelerinin desteğini arkalarına alan gençlerin sorunsuz bir şekilde eğitim öğretim hayatlarını tamamladıklarını asıl hayatın ise mezuniyet sonrası başladığını söyledi.  Ailelerin evlatlarının bir an önce iş yaşamına atılmalarını istediklerini belirten Orbay; ‘yalnız iş bulmadan eş bulmak yok’ sözü salondakileri güldürdü. Ailelerin, hocaların, üniversitemizin her zaman mezunlarımızın yanında olduğunu kaydeden Orbay, gençlerden üniversitemizle bağlantılarını kesmemelerini istedi.

Mezuniyet tören programı okul derecesi yapanlara ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Tasarım MYO birincisi Mimarlık Restorasyon programı öğrencilerinden İbrahim Ethem Ünal, Mimarlık Fakültesi birincisi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden Kübra Alın, Teknoloji Fakültesi birincisi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerimizden Serkan Onğulu oldu.

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.