20 Şubat 2019 - Çarçamba / 18:37
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Gönlü Amasya ateşi ile yanan Mehmet Sarı’nın var olduğunu bilin

Amasya MHP Milletvekili Aday Adayı ve MYK üyesi Mehmet Sarı 12.05.2018 Cumartesi günü MHP il binasında bir basın toplantısı yaptı...
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Amasya MHP Milletvekili Aday Adayı ve MYK üyesi Mehmet Sarı 12.05.2018 Cumartesi günü MHP il binasında bir basın toplantısı yaptı.

MHP Merkez İlçe Başkanı Şuayip Ak ve İl Başkan Vekili Fatih Karadayı’nın konuşmalarının ardından Mehmet Sarı yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Nerede Kalmıştık?” sorusuyla bizleri sizlerle buluşturan İl Başkanımıza ve ilçe Başkanlarımıza ve tüm Teşkilat yönetim kurullarımıza teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki 18 Mart 2018 tarihinde Partimiz Genel Kongre yaptı. Yapılan bu kongre de Sayın Genel Başkanımızın takdirleri ile ben de Milliyetçi Hareket Partisi Yönetimine yani MYK üyeliğine seçildim. Zamanımın yetersizliğinden Teşkilatlarımızı ziyaret edemedim. Bu sebepten dolayı sizlerden özür diliyor, helallik istiyorum.

Zaman çabuk geçiyor.

1 Kasım 2015 daha dün gibi. Üstünden ikibuçuk yıl geçti.

İkibuçuk yılda Türkiye adeta konsantre bir tarih yaşadı. Türkiye artık ikibuçuk yıl önceki Türkiye değil.

Ekonomik, sosyal, siyasi şartlar değişti.

Ülkemiz, milletimiz, partimiz fırtınalı denizlerden geçti.

Devletimiz ve milletimiz, beka sorunuyla karşı karşıya kaldı. Önce partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin içi karıştırılmaya çalışıldı. Sonra operasyonun hedefi olarak ülkemiz seçildi. Milletçe FETÖ terör örgütü tarafından tertip edilen bir büyük darbe girişimine maruz kaldık. Çok şükür salimen tehdidi atlattık.

Sonra Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in çağrısıyla 1982 Anayasası, 18 maddelik bir değişiklik teklifi ile değiştirildi. Yapılan referandum neticesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesi halkımız tarafından kabul edildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Meclis ve Hükümet’i ayıran bir sistem. Anayasa’ya konulan hüküm gereği, sistemin 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak seçimle yürürlüğe girmesi gerekiyordu. Ancak iç ve dış şartlar dikkate alındığında, sistemin yürürlük tarihinin erkene çekilmesi zarureti doğdu. Bu hususta da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey, yol göstericilik görevini üstlenerek erken seçim çağrısı yaptı. 1,5 yıl sonra olacakları erkene alarak Türkiye’nin çevresindeki gelişmelere karşı hazırlıklı olmasının önünü açtı. Bu çağrı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da desteklenerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edildi.

Şimdi yeni bir seçim sürecine girdik. Necip milletimiz 24 Haziran’da yüce bir görevi yerine getirecek. Millet olarak çok partili hayata geçtiğimiz 21 Temmuz 1946’dan bugüne kadar geçen 72 yıllık dönemde 20’inci kez sandığa gideceğiz. Ülkemize, milletimize, Amasya’mıza hayırlı olsun.

Biz başladığımız yerde duruyoruz. Milletimize hizmet etmek gayesiyle siyaset yapıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren kardeşlerimizden de bizlerle yürümelerini bekliyoruz.

Değerli Basın Mensupları,

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumda, 1982 Anayasasında değişiklik yapılması kabul edildi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildi. Böylece Yasama ve Yürütme organları birbirinden ayrıldı. Artık Başbakanlık müessesesi olmayacak. Dolayısıyla Meclis ve Hükümet tümüyle birbirinden ayrılmış olacak.

24 Haziran seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri ile Cumhurbaşkanı ayrı ayrı oylanacak. 57 milyon seçmen 24 Haziran günü yeni Cumhurbaşkanının kim olması gerektiğini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin kimler olacağını ayrı ayrı oylayacaklar.

Bu seçimde aynı zamanda bir ilk daha yaşanacak ve partiler ilk defa hilesiz, hüllesiz ittifak yaparak seçime girecekler. Seçimde Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden oluşan CUMHUR İTTİFAKI ile Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi, Demokrat Parti’den oluşan MİLLET İTTİFAKI yarışacaklar.

Değerli Basın Mensupları,

Hayatım boyunca Peygamber Efendimizin “İnsanların En Hayırlısı İnsanlara Hizmet Edendir” sözünü kendime düstur edindim. O çağlar üstü büyük önderin sözünü tekrar ediyorum ve ben, arkadaşlarımla birlikte hayırlı insan olmak için, şehrimize, hemşehrilerimize hizmet etmek için yola çıktığımızı ifade ediyorum.

Bu sözü, mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partili kadroların, liyakatine, yeteneğine, birikimine ve eşsizliğine duyduğum inançla söylüyorum.

İnsanlar, sevildikleri, saygı gördükleri yerde ikamet eder, hakarete uğradığı yerden kalkıp giderler. Ben hemşehrilerimi seviyorum. Onların da beni sevdiklerini biliyorum. Onlara hizmet ederken mutlu oluyor, gurur duyuyorum.

Değerli Arkadaşlar;

Yarınları inşâ edebilmek için bugün yakaladığımız altın fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Birliğimizin ve istikrarımızın önüne geçmek isteyen fesat odaklarına meydan vermemeliyiz. Yüreklerimiz bu gayeyle birlikte çarpmalı, gözlerimiz aynı yöne bakmalı. Böyle yaptığımız takdirde aramızdaki barış ve kardeşlik daha da pekişecektir. Barış ve kardeşliğimizdir ki, bizi yeniden masumların ve mazlumların koruyucusu kuvvete eriştirecektir.

Bunun olması için Türkiye’nin belirsizlikten kurtulması gerekiyordu. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in yaptığı hizmet göz ardı edilmemelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi, siyasete yaptığı kritik müdahalelerle önce 1982 Anayasasının değiştirilmesi tartışmalarını sona erdirmiştir. Önce Adalet ve Kalkınma Partisi ile yeni bir anayasa hazırlayıp milletimizin onayına sunmuştur. Daha sonra ortaya çıkan yetki karmaşasına son verip Türkiye’yi belirsizlikten kurtarmak için erken seçim kararı aldırmıştır. Bütün bunları herhangi bir karşılık beklemeden, kimseyle pazarlık yapmadan “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” ilkesiyle yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletimize yaptığı hizmetin büyüklüğü yakın zamanda daha iyi anlaşılacaktır.

Kinle, garezle varacağımız bir yer yok. Siyasetin dilini yumuşatmak ve birbirimize karşı hoşgörüyle muamele etmek durumundayız. Yıllardır sorulan “Ne olacak bu memleketin hali” sözünü artık tedavülden kaldırmalıyız. Dün, bugünleri düşünerek çalıştık, bugün de yarınların planını yaparak çalışacağız.

Değerli Basın Mensupları,

Bildiğiniz üzere 2015 yılında iki ayrı seçim yaptık. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde de Milliyetçi Hareket Partisi adayı idim.

7 Haziran’da aldığımız yüzde 23 oyla il seçim kurulundan MHP Amasya Milletvekili seçildiğime dair mazbatamı almıştım. Fakat gümrüklerden gelen oyların adaletsiz dağıtılması sebebiyle daha sonra milletvekili seçilemediğim söylenmişti. Ben de olayı hem YSK’ya, hem Anayasa Mahkemesi’ne taşımıştım.

1 Kasım’da da milletvekili seçilmeye yetecek kadar bir oy aldık. Yüzde 20.6’lık oyla partimizi Türkiye genelinde en iyi temsil eden birkaç vilayetten biri olduk. O tarihte gösterdikleri vefadan dolayı sevgili hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum.

Türkiye, temsilde adalet ve yönetimde istikrar ilkesini yaşatmak zorundadır. Kaybedecek zamanımız yok. S izler de görüyorsunuz, etrafımız ateş çemberiyle çevrilmiştir. Böyle bir atmosferde Türkiye meselelerini çözüme kavuşturmadığı takdirde ortaya çıkacak sıkıntılarla baş edemezdi. Bu sebeple biz yapılan Anayasa değişikliğinin bir an önce yürürlüğe girmesini arzu ettik. Böylece yasama, yürütme ve yargı organlarının daha ahenkli bir şekilde çalışmalarının önünü açmış olduk.

Yaptığımız hizmet, önümüzdeki günlerde milletimiz tarafından daha iyi takdir edilecektir.

Çünkü seçimlerin erkene alınıp, 24 Haziran 2018 tarihinde sandığa gidilmesi bir zaruretti. PKK’ya karşı verilen mücadelenin kararlılıkla devam ettirilmesi, Suriye üzerinden ülkemize yönelen tehditlerin bertaraf edilmesi millî iradenin tazelenmesi ile mümkün olabilirdi. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in uzak görüşlü yaklaşımı sayesinde bu belirsizlik ortadan kalkmıştır.

Sevgili kardeşlerim,

Yarın umut demektir. Bizim için yarın hiçbir zaman gelmeyecek ve umudumuz Hiç bitmeyecek.

Bizler milletimizi aldatanlardan, oyalayanlardan, başından savanlardan olmadık. Bu sebeple milletimizin takdirini kazanacağımıza inanıyorum.

Hedefimiz ülkemizi dünya milletler ailesi içinde en itibarlı yere taşımak.

Hedefimiz, gencimize yaşlımıza, kadınımıza erkeğimize, işçimize memurumuza, köylümüze şehirlimize huzurlu ve güvenli bir hayat yaşatmak.

İstiyoruz ki, kimsenin yarın diye bir kaygısı olmasın.

İstiyoruz ki, esnafımız akşam yastığına başını koyduğunda ertesi gün mal satıp satamayacağı kaygısı taşımasın.

İstiyoruz ki, tüccarımız malını değerinden satabileceği bir piyasada iş yapsın.

İstiyoruz ki, öğrencilerimiz okullarına evleri gibi sahip çıksın. Öğretmenleriyle bilgiyi öğrenmede yarışsın.

Türkiye Ulaşımda, Haberleşmede, Sağlıkta, Eğitimde, Kültürde, Sanatta, Adalette, Ekonomide, Tarımda, Sanayide, Siyasette dünyanın en saygın yerine ulaşsın.

İnanıyorum ki, bu hedeflere ulaşmamız hiç zor olmayacaktır. Ülkemize altın çağını yeniden yaşatacağız. Bir zamanlar bize veda eden medeniyet, yeniden bu topraklarda konaklayacak. Bu topraklar yeniden dünyaya ışık saçtığı şanlı günleri görecektir.

Artık ülkemizde terörden dolayı insanlarımızın hayatını kaybetmesini istemiyoruz.

Rekabet, bilgiyi üretirken, teknolojiyi geliştirirken, alt yapı yatırımlarını gerçekleştirirken yapılsın.

Çevremizdeki devletler sahip oldukları silahlarla değil de, yaptıkları yatırımlarla övünsün. Dağlarımızda militanlar değil de, dağcılar, piknikçiler dolaşsın.

Bütün bunları birlikte sağlayacağız.

Bizler parti olarak bugüne kadar aramızda gizli açık konuşulmayan hangi konu varsa hepsi konuşulup tartışılsın ve yarma hiçbir çapaklı iş kalmasın diye çabaladık. Bunun için hiçbir inancı, hiçbir mezhebi, hiçbir etnik grubu kayırmadık. Hepsinin kendilerini gönül rahatlığıyla ifade edebilecekleri bir Türkiye meydana getirmeye gayret gösterdik.

Değerli Kardeşlerim, Sevgili Basın Mensupları,

Hemşehrilerimin teveccühü, teşkilatımızın kadirşinas mensuplarının alakası ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin onayı ile yeniden aday adayı oldum. Daha önce yaptığım konuşmalarımda partimin adayı olsam da olmasam da Mehmet Sarı diye bir hemşehriniz, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olduğunu bilmenizi istiyorum.

Bugünden itibaren adım adım Amasya’nın, Suluova’nın, Merzifon’un, Taşova’nın, Gümüşhacıköy’ün, Hamamözü’nün, Göynücek’in cadde ve sokaklarını adım adım dolaşacağız. Her eve, her dükkâna gireceğiz.

Her kapıyı çalıp insanlarımızın desteğini isteyeceğiz. Bu yolda basınımızdan da destek bekliyorum. Tarafsız ve adil bir yayıncılık yapmalarını bekliyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi, devletimize, milletimize, Amasyamıza hizmet etmek isteyenlerin partisidir.

Üstlendiğimiz görevi layıkı ile yapabilmek için Allah’a dua ediyorum.

İnsanlarımızın ortak duasıyla, “Allah utandırmasın” diyorum. Sizleri tekrar sevgi ve hürmetle selamlıyorum.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.