22 Şubat 2019 - Cuma / 18:57
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Birlik üyelerinin seçimi gerçekleşti

İl Genel Meclis Üyeleri Cavit Üstün ve Mustafa Çiftçi ile Muhtarlardan Ahmet Sezer ve Rıza Kahyaoğlu bir yıllık birlik üyeliğine seçildiler...
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

İl Genel Meclis Üyeleri Cavit Üstün ve Mustafa Çiftçi ile Muhtarlardan Ahmet Sezer ve Rıza Kahyaoğlu bir yıllık birlik üyeliğine seçildiler.

Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) 14.05.2018 Pazartesi günü Büyük Amasya Otelinde genel kurul toplantısı Birlik Başkanı Vali Yardımcısı Turgay İlhan’ın başkanlığında gerçekleşti.

Birlik Başkanı Turgay İlhan Köylere Hizmet Götürme Birliği seçiminin köylerimize hayırlı olmasını, 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerinde Türkiye’mize, milletimize hayırlı olmasını diledi.

İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım, KÖYDES toplantısı yılda iki sefer Mayıs ve Kasım aylarında yapıldığını, 2017 yılında KÖYDES’ten hizmetlerin harcamalarının 14.530.147 TL olduğunu belirtti.

İl Genel Meclisi (Merkez) Cavit Üstün; “Köylere Hizmet Götürme Birliğinde su depolarının %85’inin onarımı gerçekleşti ve içilir su haline geldi. Grup köy yolları sıcak asfalt yapıldı, boru ihalesi gerçekleşti, ihtiyaca göre yardım yapıldı” dedi.

İl Genel Meclisi (Merkez) Mustafa Çiftçi; “2014 yılında İl Genel Meclisine seçildik. O günden bugüne 4 yıldır sizlerle birlikte çalışıyoruz. Sizlere hizmet vermenin onurunu taşıyoruz. 24 Haziranda yapılacak olan seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu dönem sizlerle birlikte çalışmayı arzuluyoruz. Anneler Günün ve Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ali Haydar Öz (Merkez); “Dünya Çiftçiler gününü, Anneler Gününü kutluyorum. Çarşamba günü mübarek Ramazan ayı başlayacak, hayırlı olsun. 2018 yılında bol bol inşallah ürün alırız. Parke taşı fabrikamızda üretiliyor. Köylerimizin nüfusuna göre dağıtım yapıyoruz. İçme suyu için evlere akıllı saat takılması ile su sorununu çözeceğiz” dedi.

Mesut Ünal (Merkez): “Ben bu dönemde aday değilim. Yapılacak işlerde her zaman muhtarlara yardımcı oluyorum. Kapım ve gönlüm her zaman açık. Gücümüz yettiği kadar devletimize ve muhtarlarımıza yardımcı olacağız. 24 Haziran 2018 seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Anneler Gününü kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır; “Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun. Köylerde kesilen kurbanları Allah kabul etsin. Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum, Anneler Gününü kutluyorum. Annenin değeri para ile ölçülemez.

Yaklaşık 4 yıldır beraberiz. Zaman zaman isteklerinizi yerine getirdik, zaman zaman getiremedik. Ama imkanlar doğrultusunda hizmetlerimiz oldu. Köylerimiz şehirler gibi olsun. 200 bin m2 parke dağıtımı hedefimiz var. Parke döşenmeyen köylerimiz kalmayacak. Grup köy yıllarımıza sıcak asfalt yapmaya başladık. Biz, her zaman sizlerin yanındayız. İçme su problemi 3 köyümüzde var. İnşallah kısa sürede sonuçlandıracağız. Tugay Komutanımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bedeli ne olursa olsun bu üç köyümüzün içme suyu sorunun çözeceğiz. Görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Yapılan seçimlerde İl Genel Meclis üyelerinden Cavit Üstün, Mustafa Çiftçi ve Muhtarlardan Ahmet Sezer (Oluz Köyü Muhtarı), Rıza Kahyaoğlu (Sevincer Köyü Muhtarı) bir yıllık birlik üyeliklerine seçildiler.

Yeni seçilen birlik üyelerini kutluyor, Amasya’mız için hayırlı hizmetler yapacaklarına umuyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Hayırsever Doktordan Anlamlı Bağış..  
  Başkan Özdemir’den Genç Kızılay'la Kahvaltı B..  
  Emniyet Müdürü Pekcan Dualarla Toprağa Verild..  
  Vakıfbank’tan ATSO Ziyareti..  
  Toplamda 200 Haneye Karbonmonoksit Dedektörü ..  
  Abide Hatun Anadolu Lisesi Öğrencilerinden An..  
  TAMP Masa Başı Tatbikatı Yapıldı..  
  Funda Varol Şehit Ailesine Ziyarette Bulundu..  
  ‘Hoşgörü’ Bir Hayat Tarzı Haline Getirilmeli!..  
  Kaymakamlardan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.