20 Şubat 2019 - Çarçamba / 18:17
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AK Partili Şimşek’e Mülakat Komisyonlarında Büyük Görev

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti'de aday belirleme sürecinin önemli noktalarından biri olan ..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti'de aday belirleme sürecinin önemli noktalarından biri olan mülakatlar tamamladı. Aday adaylarıyla mülakatlar, genel başkan yardımcıları başkanlığındaki 14 komisyon tarafından yapıldı. Amasya’dan aday adayı olan hemşehrimiz Av. Abdulkerim Buğra Şimşek Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ın başkanlığını yaptığı komisyonda yer aldı.

 

24 Haziran seçimlerinde AK Partinin adaylarını belirlemek amacıyla kurulan komisyonda Ankara 1 – 2 ve 3. Bölge aday adaylarının mülakatının gerçekleştiren komisyonda görev alan ŞİMŞEK, 6 gün süren yoğun maratonda Ankara 1 -2 ve 3. Bölgeden aday adayı olan 581 kişinin mülakatına katıldı.

Yorucu Mülakat mesaisi ardından konuşan ŞİMŞEK, aday adayları arasında her yaştan, her kimlik ve meslekten kişilerin olduğunu belirtti ve bir kez daha görüldü ki AK Parti TÜRKİYE Partisi, AK Parti Türkiye’nin teminatıdır dedi. 7 bin 343 başvuru ile en fazla başvurunun yapıldığı partinin AK Parti olduğunu söyleyen Şimşek, bu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenin ve partimize olan teveccühün göstergesidir dedi.

Komisyonun başkanlığını yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Teşlikat başkanı Mustafa Ataş ise sosyal medyadan paylaştığı “27.Dönem Milletvekili aday adaylarımızla altı gün süren mülakatlarımızı bugün tamamlayıp, Seçim Koordinasyon Merkezine teslim ettik. Komisyonda yer alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm adaylarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” mesajı ile Şimşek ve komisyon üyelerine teşekkür etti.

“Güçlü bir meclisin olması gerekir”

24 Haziran’da yapılacak seçimlerin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulanması bakımından önemini vurgulayan Şimşek şunları söyledi;

16 Nisan referandumu ile Türkiye yeni bir sisteme geçiş yaptı, 24 haziran seçimleri ile yeni sistem tüm maddeleri ile uygulamaya geçecek, bu yüzden Cumhurbaşkanımız ile uyumlu çalışacak güçlü bir meclisin olması gerekir. 24 Haziranda söz de milletindir, karar da milletindir. Tam bir kırılma noktasındayız. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile artık bir dönüm noktasına gelmiştir ve bu dönem noktası Türkiye'nin ileri atılım noktası olacaktır. Ayrıca Ülkemizin bağımsızlığına, ay yıldızlı bayrağımıza kalkan elleri bir daha geri gelmemek üzere kıracağımız önemli bir tarihtir.

Mülakat sürecinin ülkemize ve Amasyamıza hayırlı olmasını dileyen Şimşek, Genel Merkezdeki görevini tamalayarak Amasya’ya döndü ve çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. İlk teravih namazını Amasya Fatihcamii’nde hemşehrilerimiz ile kılacak olan Şimşek ilk iftarını ise mahalle iftarına katılarak Amasyalılar ile yapacak.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.